Co si pomyslí Alláh…..

Avatar
Původní autoři
Yekta Uzunoglu

21. 8. 2017

Dnešní Turecko, pod dlouholetým vedením Erdogana, je spíše již sunitským státem, než státem sekulárním. Erdoganovo Turecko se všemožně snaží panislamismus -pansunitismus prosadit někdy s přímou intervencí (Sýrie), někdy politicky či finančně, např. v Gaze či v Egyptě přes Muslimské bratrstvo vedené Muhammadem Mursím, kterého armáda odstranila z vedení Egypta vojenským převratem. Jak je všeobecně známo, šíité stojí po staletí proti sunitům a dost často vedou proti nim krvavé války. Na dnešním Středním východě není situace mezi šíity a sunity jiná, než v celých dějinách islámských zemí. 

Šíitismus v čele s Iránem se snaží získat či dobýt území všemi legálními či ilegálními způsoby a porazit sunity. Je to pro šíity alláhovské poslání a s poselstvím Alláha bojují proti sunitům, to jest i proti Turecku!

Ale jak se zdá, poselství Alláha jde hned stranou, jakmile jde o Kurdy.

Kurdové v Iráku chtějí konečně rozhodovat o své budoucnosti letos v září prostřednictvím demokratického referenda. To je důvod, aby jak Irán, také ale Turecko, opustily i poselství Alláha! Proto se v minulých dnech jako z čistého nebe generální náčelník iránských ozbrojených sil Mouhammed Bakirî hned vydal na cestu do metropole sunitského Turecka a byl přijat nejen náčelníkem generálního štábu Turecka, ale též šéfem turecké tajné služby, předsedou turecké vlády, dokonce i osobně novodobým sultánem Erdoganem!

Každý smrtelník by se ptal: jak je tohle vůbec možné?

Možné to je, protože přece Kurdové v Iráku (nikoliv v Iránu či v Turecku) jdou do referenda! To je tak silný zločin, že vede vůdce obou států, to jest Irán a Turecko, stojící ve jménu Alláha v muslimském světě proti sobě, aby se spojili!

Jakmile jde o sebemenší snahu Kurdů vedoucí k získání svých nejzákladnějších práv byť mimo území Turecka a Iránu, tak pro obě tyto muslimské země stojící proti sobě ve jména Alláha, tak jde pro ně i Alláh jde stranou!

A co si o nich pomyslí Alláh…..

Fotografie : Mouhammed Bakirî u Sultána