„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války

Avatar
Původní autoři

Jiří Baťa
8. 8. 2017
Jak sděluje jistý nadporučík Bc. Oldřich Hofírek, (zřejmě oficiální mluvčí AČR, viz propagační leták v odkazu) se na území ČR ve dnech od 23. srpna do 12. září 2017 uskuteční vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2017, a to za účasti členských a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Ač neradi (až na výjimky) si začínáme pomalu zvykat, že nás naše vlády a do usácké řitě lezoucí pravicoví politici z TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ČSSD (s podporou aktivních lobbyistů v EU) zatáhli do militantních zájmů USA, do přípravy války s Ruskem. 


To není jenom otázka zmíněného cvičení AMPLE STRIKE 2017, ale všechna další angažmá v dalších vojenských cvičení a aktivitách na území jiných členských států NATO o problematickém posílení okupačních vojsk armád NATO a USA našimi vojáky v Pobaltí nemluvě. V této souvislosti není od věci několik věcných poznámek.

Především je dobré se zeptat těch, co rozhodují o těchto aktivitách (rozuměj cvičeních) zda si uvědomují, jak na tato vojenská cvičení nahlížejí zasažení občané, zda s nimi souhlasí a také jak k tomu přijdou, že tak jak je tomu v případě AMPLE STRIKE 2017, budou muset na nezanedbatelné části území a vzdušného prostoru ČR v místě svého bydliště, přesněji řečeno na území či lokalizaci AČR, strpět všechny nežádoucí, negativní jevy a dopady takového cvičení. Jak informuje leták nadporučíka Bc. Hofírka, … největší letové „úsilí“ se uskuteční ve dnech od 28. srpna do 8. září v časech 9:00 až 23:00, ve dnech pracovního klidu však může dojít k příletům či odletům letecké techniky nebo k jednotlivým přeletům mezi operačními prostory. Letová činnost bude rovnoměrně rozvržená do čtyř prostorů a to Náměšť, Libavá, Boletice a Bechyně. Lety v nočních hodinách budou omezeny jen na minimum. Upozorňujeme na možný nárůst počtu letů nad částí území regionu, což může zvýšit hlukovou zátěž. Dále informujeme, že v okolí uvedených prostor bude v průběhu cvičení zvýšený pohyb osob a pozemní vojenské techniky.

Je tedy patrné, že nepůjde o nějaké „klučičí hry na vojáky se špuntovkami“, ale o náročné, skutečné vojenské cvičení se vším všudy, tedy se střelbou všeho druhu, přesunem pozemní vojenské techniky, přelety letadel, jejich starty a přistání atd. Nicméně chápu, že výše položená otázka je zbytečná, naivní, irelevantní. „Oni“ se přece nemusí nikoho ptát, „oni“ mají své příkazy, které kdyby se sebe více dotýkaly a omezovaly normální, mírumilovný život občanů, potažmo jejich svobodu, kdyby poškozovaly nebo i  ohrožovaly obyvatelstvo, oni sklapnou nejen podpatky, ale i ústa. Rozkaz je rozkaz zvláště, je-li dán generály USA či NATO, že ano? Nedovedu si vůbec představit, že by pan ministr obrany, sorry jako, ministr pro přípravu války proti Rusku Stropnický protestoval proti cvičení, konaném na území ČR v zájmu svých spoluobčanů. To za Ad.1.

Za Ad2., jde sice o cvičení vojsk NATO za účasti členských a také partnerských států NATO, nicméně cvičení se má zúčastnit přibližně stejný počet vojáků jako v roce 2016. Z více jak tisíce cvičících (těch „více jak tisíce“ bude kolik, dvě sta, pět set, tisíc?) by mělo být asi 400 příslušníků z armád aliančních a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Účast zatím potvrdilo 19 zemí včetně ČR a další státy (zbývajících 10 zemí) jsou v jednání. NATO má 29 členských zemí, kromě toho také existuje Euroatlantická rada partnerství a Partnerství pro mír, které slouží ke spolupráci všech 29 států NATO a 21 „partnerských zemí.“ Pozornost zaslouží zmíněné země nacházející se v uskupení „Partnerství pro mír“, které (stejně jako ostatní) paradoxně více slouží záměrům a cílům zcela opačným, tedy jako součást podpory jak členským státům NATO, tak hlavně její generalitě a samotným USA v přípravě na válku proti Rusku.

Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že USA, pro které je NATO de facto prodloužená ruka, mají v „mírumilovném a ryze obranném“ NATO v Evropě, tak s malou nadsázkou po celém světě na 50 států a zemí coby vojenských spojenců jako „partnery pro mír“ pak nevím, zda existuje větší pokrytectví a ohlupování lidí jako tvrzení, že NATO je či má vyloženě „obranný charakter“. Ano, může mít obranný charakter, pokud bude nějakým subjektem skutečně a prokazatelně vojensky ohrožován. Zatím tomu tak není, naopak je to právě NATO, potažmo USA, které ohrožují Rusko, jako údajného nepřítele. Jen na okraj, má-li NATO ve svých strukturách min. na padesát vojenských spojenců (partnerů pro mír), z toho hlavní sílu v Evropě, není od věci se zeptat, kolik podobných spojenců má Evropu tolik ohrožující „imperiální“ Rusko? Pomůcka: k výpočtu stačí prsty jedné ruky.

Kdo chce psa bít, klacek si vždycky najde. V praxi to znamená, že chtějí-li USA vyvolat válku budou tvrdit, že Evropa, přesněji jejich spojenci a přátelé, jsou ohrožování Ruskem a že tomu musí svou vojenskou přítomností čelit. Že však jejich cílem je Rusko napadnout a zničit, o tom záměrně nemluví. Ostatně podobné je to i v případě Severní Koreje. USA se sice cítí severokorejským režimem ohroženy, ale už jaksi nemluví o tom, že jsou to právě USA, které vyvolávají napětí, když se Pchjongjangu snaží diktovat, jak mají žít a co by mělo být pro ně dobré. Jinými slovy provokují, aby měly důvod se vojensky angažovat v této oblasti. T, že se v tom nagažují i Jižní Korea a Japonsko je pochopitelné, neboť jsou spojenci USA, potažmo NATO v rámci v již zmíněného seskupení Euroatlantické rady partnerství a Partnerství pro mír.

Terorismus jako takový je strašná a naprosto odsouzení hodná věc. To co dělají USA a NATO je však něco mnohem, mnohem horší a podlejší, než je samotný terorismus. Ten má za oběť jednotlivce, maximálně desítky životů. USA a NATO však připravují či chtějí válku,která zničí svět. Ve srovnání s tím lze bez nadsázky říct : zlatý terorismus !

(Zdroj: (http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Armada-CR-Na-nasem-uzemi-se-uskutecni-cviceni-Ample-Strike-2017-499094).