Vidlemi to začíná, „humanitárním“ bombardováním končí

Jaromír Petřík
4. 10. 2017       JaromirPetrik
Skupina blogerů a diskutujících prožívá doslova extázi, jak nějaký rozzuřený občan zaútočil v Radkovicích u Hrotovic na Třebíčsku na komunistické auto, které tam přijelo agitovat za KSČM (ZDE). Citujme raději ze samotného článku a z příspěvků: „Já nejsem příznivec násilí, ale v tomto případě si komunisté nezaslouží žádný soucit.“ 

Nemohu si pomoci, ale už v této větě si autor protiřečí a jak by řekl MUDr. Vodvářka – učebnicové užití oxymóronu. Ostatně, MUDr. Vodvářka nezůstal v diskusi stranou – cituji: „Myslím si, že hnát je pryč vidlemi je to nejmenší, co je jim možné udělat… (jinak samozřejmě neschvaluji fyzické napadení kohokoliv).“ Tedy, mám obavu, že jde o další učebnicový oxymóron…
Jaroslav Konáš: „Mně se zmíněný útok vidlemi zdá jako kritika velmi věcná a velmi adresná.“
Bylo by to všechno úsměvné, kdyby… kdyby se dotyční nezaklínali demokracií západního typu jako svojí mantrou. Pokud jsem demokratem, tak přece nemohu kohokoliv hnát s vidlemi, pokud zastává jiný názor než já. Ostatně, autor svůj výklad demokracie upřesňuje slovy: „No kdyby komunisté zaútočili na moje auto, tak by to byli zločinci. To je naprosto jasné.“
Podle toho to potom ve světě vypadá. Když chtěly samostatnost země bývalého SSSR, tak se Západ činil jak mohl, aby podpořil jeho co největší rozpad. V případě Srbska samostatnost Kosova dokonce podpořil „humanitárním“ bombardováním.
V případě Ukrajiny, na které došlo k nelegitimnímu, násilnému puči v rozporu nejen se západním právem, ale i ukrajinskou ústavou, místo odsouzení pučistů a jejich postavení před soud, je Západ uznal za nové legitimní vládce a podpořil vyslání vojsk proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítli tyto pučisty uznat za svoje nové vládce a v referendu se vyjádřili pro samostatnost. Na Krymu naštěstí nedošlo k vojenskému napadení civilního obyvatelstva (dle pučistů jsou civilní obyvatelstvo teroristé) a jako s teroristy s nimi musí být zacházeno. 
Samozřejmě, že ani na Krymu Západ legitimní referendum neuznal. Zástupci Krymu, kteří toto referendum pořádali, byli zvoleni v řádných a legitimních volbách a v nelegitimních pučistech v Kyjevě neměli partnery k jednání.Zajímavý výklad západního práva, kdy násilný pučista, který se dostane k moci v rozporu s ústavou svojí země je pro Západ legitimní, ale vůle lidu Krymu projevená v referendu je nelegitmní.
Takže,v případě SSSR či Srbska musí dle Západu dostat národnosti, které to požadují samostatnost, v případě Ukrajiny obyvatelé ruské národnosti samostatnost dostat nesmí.
Nyní jsem zvědavý na případ Katalánska ve Španělsku, kde si zřejmě většina Katalánců přeje samostatný stát.
Západ je najednou bezradný. Zřejmě neví, zda Madrid zasypat „humanitárními“ bombami jako v Srbsku a tak čteme slova-cituji: „V této konfrontaci je španělská vláda v právu. Brání v Katalánsku jeden ze základů demokracie: Politici se musí podřídit zákonům a rozhodnutí soudů,“ konstatuje deníkFrankfurter Allgemeine Zeitung –Zdroj.
Západ si uplaťnováním práva podle svých politických zájmů totiž pěkně zavařil.
Nedůvěra občanů vůči EU se stále zvyšuje (viz Brexit) a svádět všechny problémy na Putina a Rusko, též příliš nezabírá.
Tedy zabírá, ale pouze na „demokraty“, kteří schvalují útok vidlemi na delegaci KSČM.
Ale kdyby komunisté zaútočili na jejich auto, tak by to byli zločinci. To je dle těchto „demokratů“ přece každému naprosto jasné. Mně, ale bohužel ne…