Včerejší zpráva, která zanikla ve windsorském svatebním amoku

Avatar
Původní autoři

Jiří Jírovec
25. 5. 2018

Není divu: Princeznička Charlotta se cestou na svatbu chovala jako spratek a vyplazovala jazyk na fotografy, vévodkyním prý cukaly koutky a Harry se při pořadu pousmál. Možná tomu, že jeho žena kývla, že s ním bude stát i v  chudobě, kdyby udeřila. 
K tomu ještě doják: Harry zavolal Chelsy, co s ní taky chodil. „Byl to jejich poslední telefonát, telefon na rozloučenou, kde si oba uvědomili, že Harry už se posunul dál,“ uvedl pro Vanity Fair rodinný známý. Možná jí řekl po vojácku, tedy drsně, že je po piči. 

„Chelsy byla ohledně toho všeho dost dojatá, dokonce plakala a málem na tu svatbu vůbec nešla. Nakonec ale šla a slíbila Harrymu, že se nebude snažit narušovat párty,“ dodal zdroj ohledně soukromého večírku, kam Davy raději nešla, aby neztropila nějakou scénu.
To je, jak musí každý uznat, jedna mediální bomba za druhou. 
A teď ke zprávě, která mezi těmto bombami nevzbudila větší pozonost:
Izrael požádal USA, aby uznaly okupovanou část Golanských výšin za izraelské území. Izrael je obsadil v roce 1967 a nemá zájem na to aby se ta věc táhla. Už jen proto, že je třeba odstranit odporné adjektivum “okupované”.
Není třeba pochybovat o tom, že Američané svůj souhlas dají.
Reakce Kremlu možná bude jako podle KHB: Vladimír pošle drába k  washingtonskému božstvu s vyřízením: netřeba plýtvat prachem, Židům dáš Golany a mně Krym a zapijeme to na můj svátek.
Pro české politiky, kteří se rozhořčují nad anexí Krymu, to bude rána. Jen KSČM to potěší, protože se sníží počet vojáků na misích.

Golany jsou jiný kalibr. Kosovo upadne do hlubokého zapomnění.