Psí hrdina zachránil obklíčené britské vojáky pod palbou a zahnal džihádisty na útěk

Avatar
Původní autoři

Patrik Juda

16.7- 2018   Rukojmí
Střelce zakousl a další islamisty potrhal. Britská speciální jednotka v bezvýchodné situaci vyslala svého zvířecího přítele na zteč. Kulky jej jako zázrakem míjely a šestici elitních vojáků v Sýrii zachránil tento sedmý statečný.
“Zachránil životy všem mým šesti mužům.”…….velitel britských speciálních jednotek SAS

Velká Británie oslavuje svého hrdinu.
Islám považuje psy za nečisté tvory a černého psa dokonce za ďábla. Tento hrdinný pes byl belgický ovčák známý svou statečností (Belgian Malinois) a trhal islamisty v Sýrii. Podle muslimů může být modlitba k Alláhovi bez zástěny neplatná, pokud projde ve vzdálenosti, která je možna přehoditi kamenem pes, osel, prase, Žid nebo žena, avšak není žádný trest pro toho, kdo má sexuální styk se zvířetem (sbírka Hadísů Abu Dawuda)

Až po dvou měsících bylo z bezpečnostních důvodů možno informovat britskou veřejnost o detailech jedné vojenské operace britských speciálních jednotek SAS v Sýrii. Hlavním hrdinou je pes, ten nejlepší přítel člověka.

Výzvědná patrola šesti vojáků SAS byla se svým psem vyslána od obrněného konvoje vozidel na severu Sýrie k pěšímu a původně rutinnímu průzkumu malé vesnice. Z rutinního průzkumu se stal boj o holý život. Ve vesnici padli do léčky džihádistů a ocitli se v obklíčení a palbě ze všech stran. Speciální jednotka střelbu opětovala, ale džihádisté se přibližovali a situace byla kritická.

Zbývala jediná možnost. Pokusit se o průlom a únik ze smrtelného obklíčení. Psovod sundal až v tento moment psu náhubek a vyslal jej na zteč, vstříc nepříteli a kulkám z protějšího domu. Věrný pes neváhal ani vteřinu, vyskočil zpoza krycí zdi a jako zázrakem a střelbě navzdory proběhl nezraněn až do domu odkud islamisté stříleli.

Poté již jen britští vojáci slyšeli zoufalý křik a smrtelný vřískot než střelba z protější budovy zcela utichla. Slyšet byl už pouze strašný řev a nářek islamistů.

Britský tým pronikl do budovy a spatřili svého psa stát nad rozsápaným střelcem, který s prokousnutým krkem vykrvácel. Další dva islamisté byli těžce pokousáni a zbylých šest islamistů uprchlo. Krev byla všude po místnosti a v rohu byla část lidského těla a krvavá stopa se táhla až k zadnímu východu budovy. Podle nejmenovaného zdroje pes tři islamisty doslova rozcupoval. Vojáci v klíčové budově zkonsolidovali obranu a podařilo se jim dostat z oklíčení beze ztrát na životech. Pes přežil svou záchranou válečnou misi prakticky nezraněn.

Příběh psího hrdiny, jehož jméno nebylo zveřejněno Brity velmi zaujal, ač psího vojáka asi neoslavují samozřejmě úplně všichni a napíši i jejich reakce.

“Skvělý a statečný pes.” “Psi jsou věrní, inteligentní a stateční a většina z nich je ochotna položit život za své pány.” “Žádné překvapení, když oni psy nemají rádi.” “Bravo hrdino!” “Rychle sdělte jeho jméno.” “On si to naprosto zaslouží.” “Psi jsou nádherná zvířata, tak věrná, tak inteligentní, nejlepší přítel člověka.” “Není věrnosti na zemi jako je ta psí.” “Bravo psí hrdino.” “Kéž by i naši politici měli jen trochu z tvé statečnosti.”

Když jsem napsal, že psího hrdinu asi neoslavují všichni Britové, tak jsem vycházel i z toho, že jsem téměř na den přesně před dvěma lety četl článek Reflexu, že muslimové chtějí v Británii zakázat psy! Například v Íránu je trestné mít psa jako mazlíčka, nebo dostanete 74 ran holí a pokutu. Procházet se tam se psem, nebo se s ním dokonce pomazlit je urážkou islámu a obtěžování spoluobčanů, ale někteří muslimové v Británii chtějí psy zakázat i tam!

Celkem obří drzost a nestoudnost, když to obhahují tím, že se v Británii prý chtějí muslimové cítit jako opravdu vítaní hosté. Tak já bych snad vzal raději v rámci vítání těchto hostů tu hůl do ruky za takovou nehoráznou aroganci a vnucování jejich islámských zvyklostí.

Muslimští aktivisté, kteří se nazývají “Pro veřejnou čistotu” se domnívají, že v souladu s jejich muslimskými postoji a hodnotami prý musí být omezen pohyb psů na veřejných prostranstvích! Je prý nezbytné, aby Britové sami pochopili, že k tomu, aby se muslimové cítili v Británii opravdu vítáni, musí sami Britové souhlasit s opatřeními, která jsou jim nepříjemná.

“Korán řeší problematiku psů jednoznačně, jsou nečistí.” “Chápeme, že psi jsou v Británii milováni jako pet, ale interkulturní vztahy v království by to měly převážit.”…(4PublicPurity)

Tak si říkám, že “vděčnost” některých muslimů za umožněný život v Británii snad ani nezná mezí. Nevím, jestli slovo vděčnost vůbec znají, nebo pro ně není také nečisté jako ti psi, ale slovo slabost znají určitě. Slabost svých hostitelů, ze kterých se nikoliv pomalu stávají cizinci ve vlastní zemi, protože to vypadá, že si muslimové chtějí z Británie udělat zemi islámskou a když sleduji jak v britských městech a v celé Británii muslimů přibývá, tak by se jim to bohužel mohlo jednoho dne i podařit. Snad již není pozdě. Už včera bylo.

Muslimové užívají výraz “Ty nevěřící pse”. Já však stále věřím, že si snad Britové alespoň část svých tradic, hodnot a vyjímečného smyslu pro humor zachovají. Je pravdou, že mnohé z toho, co čtu z Británie mi až směšné přijde často.

Bravo psí hrdino!

Kéž by i britští politici měli jen trochu z tvé statečnosti v řešení těch interkulturních vztahů a importovaných nových hodnot, které pohltili Británii.

Kéž by jen zčásti britští politici bojovali za své původní Brity tak, jako věrný pes za své vojáky v Sýrii.

A tobě má černá Peggynko posílám pac a pusu do toho psího nebe.

Zdroje:
MailOnline: Hero SAS dog saves the lives of six elite soldiers in Syria by ripping out jihadists throat while taking down three terrorists who ambushed British patrol…DailyStar: SAS dog rips out jihadi ́s throat and saves patrol caught in ambush…Infopes: Jak vnímá islámský svět psy…Reflex: Británie: Muslimové chtějí zakázat psy!…Expres: Belgický ovčák sejmul tři džihádisty, když byla obklíčená patrola pod palbou.