Rusko, Čína, Turecko – strategická spolupráce

Avatar
Původní autoři

Jaroslav Loudil
15. 8. 2018
Člen NATO Turecko uzavřel včera strategické partnerství s Ruskem. Stát s  druhou nejsilnější armádou  v NATO /Turecko/ se nyní chce místo na USA plně orientovat na přátelskou spolupráci s panem Putinem v Rusku. Projednává se také vzájemný obchod s vyloučením amerického dolaru , který by také Turecko rádo zavedlo do obchodu s Iránem a Čínou. Včera bylo také oznámeno, že třetí atomovou elektrárnu postaví  v Turecku právě Čína. 


    Ministři zahraničí Ruska a Turecka rovněž oznámili, že jsou pro multipolární svět a budou společně pracovat  na odstranění dosavadní  role USA ve světě.

P.S. Těžko než takovéto zprávy uvítat ! Když USA prosazovaly svou roli světového policajta, tak svět dopadl takto :

1999 – vojenské napadení Srbska státy NATO , 1000 mrtvých civilistů

2001 – vojenské napadení Afganistánu USA – 30 000 mrtvých civilistů

2003 – vojenské napadení Iráku USA – 300 000 mrtvých civilistů

2011 – vojenské napadení Lybie státy NATO – Lybie se jako stát zhroutila a  denně  z ní pašeráci posílají do Evropy tisíce černochů

2013 – vojenská podpora NATO státního rozvratu v Sýrii, NATO podpořilo Pátou kolonu v zemi složenou z fanatických islamistů, Sýrie zkolabovala, 650 000 mrtvých, 2 miliony běženců

No, zdá se že Turecko s Ruskem mají rozum , když chtějí společně  zatrhnout  další – “povedené kousky USA”, po kterých se svět bude opět brodit po kolena v krvi. Je dobře , že tu máme státníky, kterým to dosud ještě  -“myslí” !! a nejsou zatím -“na odpis” – jako mnozí jiní !

http://www.xinhuanet.com/english/2018-08/15/c_137392632.htm