Kdo zaplatil demonstrace před Sněmovnou a před rozhlasem

Avatar
Původní autoři
– ps –

9. 2018 PrvníZprávy

“Není důležité, kdo organizoval demonstraci před Sněmovnou, když poslanci schvalovali Babišovu vládu a kdo organizoval demonstraci před Českým rozhlasem 21. srpna 2018, ale mělo by být zajímavé, kdo to financoval?” ptá se student politologie, který si nepřeje být jmenovaný. 
Kachna a ještě k tomu na naděli
Jako důvod utajení svého jména, student dodává, že se obává, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Vy si myslíte, že organizátoři demonstrací jsou jiní a nemají nic společného s těmi, kteří ty demonstrace financovali. Podle čeho tak soudíte?
“V tom prvním případě se demonstrace konala dokonce v místech, které je v zákoně vyjmenované, že se tam nic takové nesmí činit. Policie to vyhodnotila jinak a demonstranty před budovu Sněmovny pustila. Navíc několik hodin před demonstací na ni s upozorněním, že se bude konat před Sněmovnou, pozvala v přímém vstupu redaktorka České televize s Malostranského náměstí. To je náhod, co? A nikdo to nešetří. V přímém televizním přenosu se zve na akci do míst, kde se ze zákona nesmí demonstrovat a pak Policie nezasáhne, proti těm, kteří na té demonstraci jsou.”

Nu a jak to bylo před Českým rozhlasem?

“To bylo to samé. Probíraly se tam stejné argumenty proti Babišovi. Premiér, který je trestně stíhaný, na Slovensku popotahovaný ze spolupráce se státní policií, byl člen KSČ a vládne díky toleranci s komunisty, troufale mluví k 21. srpnu 1968 a ještě před rozhlasem, kde umírali lidé za myšlenky svobody. Takže se tu píská na každého, který má něco společného s Babišem a s jeho hnutím ANO.”

Kdo jsou ti lidé, kteří protestují? Je to dojednaný kompars, jak tvrdil Andrej Babiš v jednom rozhovoru v televizi?
“To by měla říci česká policie, která ten prostor musela monitorovat. Když se někde sejdou tři ze čtyř nejvyšších představitelů země, tak tam přeci musí mít policie přehled, kdo tam demonstruje, aby tam náhodou mezi demonstranty nebyl nějaký šílenec s nějakou zbraní. Nedovedu si představit, jak se stalo, že se někdo dostal až k premiérovi na takovou vzdálenost, že na něho plivl, jak sám Babiš někde říkal, že se tak stalo.”

A ještě jste ani nenaznačil, kdo to všechno platí ten údajný kompars demonstrantů?

“Položte si otázku, komu ta demonstrace nejvíce ublížila a komu demonstranti moc nepomohli? Když se při pietní akci pokládaly věnce u pamětní desky, na které jsou jména před rozhlasem zabitých osob, a někdo při tom pískal jen, když věnec pokládal sám Babiš a předseda Sněmovny a naopak nepískal, když mluvil a pokládal věnec předseda Senátu mimochodem před rokem 1989 rovněž komunista, tak zjistíte, že ten Babiš moc neztratil. Lidé přeci fandí těm, komu se ubližuje a navíc pískali na ně vlastně hulváti, kteří nemají úctu k  občanům zabitým okupanty právě v srpnu 1968.”

Chcete snad naznačit, že ty demonstrace může financovat samotné hnutí ANO?

“Proč ne. Vždyť po těch demonstracích toto hnutí posílilo. Nu a ti politikové, kteří ty demonstranty hájili jako například madam Němcová a další, se z pohledu dost občanů tak trochu znemožnili, aniž by si to uvědomili. Hájili totiž hulváty.”

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky “enté” se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě na neděli …