Ivan David: Drtivá většina českých europoslanců hlasovala pro přijímání všech migrantů

21. 5. 2019    parlamentnilisty
Pro usnesení Evropského parlamentu “o základních právech lidí afrického původu v Evropě” hlasovali mj. lidovci, ANO, TOP 09-STAN, ČSSD a komunisté…
Koho by nedojalo, jak mainstreamová média ochotně referují o trestním oznámení na SPD kvůli údajné lži. Už se ale nezmiňují o tom, že europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná skutečně hlasovala pro březnové usnesení Evropského parlamentu o základních právech lidí afrického původu v Evropě. A nebyla sama. Spolu s ní z řad europoslanců hlasovali lidovci (KDU-ČSL), hnutí ANO, dále TOP 09-STAN, ČSSD a ostatní komunisté…Pro byli dále europoslanci Petr Ježek, Pavel Telička, a Jaromír Štětina. Třešničkou na dortu je, že europoslankyně Dita Charanzová tvrdí na billboardech, že „chrání ČR“. 


Zajistit legální cesty pro všechny, kteří chtějí vstoupit do EU

Jen dva z českých poslanců Evropského parlamentu se při hlasování o výše uvedeném usnesení zdrželi a jeden byl proti (už nekandiduje). Smysl bodu 23 v tomto usnesení je také víc než zřetelný: Evropský parlament žádá Evropskou komisi a členské státy, aby zajistily „legální cesty“ pro všechny, kteří „chtějí vstoupit do EU“. Je to snad nějak nejasné? A tak Kateřina Konečná našla „řešení“ v tvrzení, že usnesení je „nezávazné“. To je ovšem dojemná výmluva. Máme snad věřit, že Evropská komise nevyhoví a „legální cesty“ nezajistí? Nebo že členské státy, jejichž velká většina europoslanců hlasovala pro „legální cesty“, odmítnou příležitost nasměrovat do EU všechny, kteří sem prostě chtějí?

Ze strany Kateřiny Konečné jde o křivé obvinění, že byla pomluvena tím, že bylo o ní uvedeno, že „hlasovala pro přijímání migrantů“. Pomluvou může být pouze nepravdivé sdělení. Úvahy o tom, že azylové řízení „by mělo“ probíhat mimo EU, jsou jistě opravdu nezávazné. Usnesení je jasné – umožnit „legální“ vstup všem, kteří chtějí. O nějakém azylovém řízení ani slovo. Je možno strany podporující migraci nazvat proevropskými? Asi sotva, když plánují rozklad Evropy prostřednictvím masové migrace lidí, kteří velmi často nemají předpoklady pro uplatnění. Ne, právě hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) je proevropské, snaží se totiž Evropu zachránit před Evropskou unií a zejména před Evropskou komisí a snaživými vítači ze všech stran v současném složení Evropském parlamentu. Již tento pátek a v sobotu však mají voliči v celé Evropské unii včetně naší země šanci zvolit jiné europoslance.

Zvací dopis pěti funkcionářů KSČ v roce 1968 byl také nezávazný. Jistě mohli soudruzi v Moskvě nevyhovět a nepřijít. Ale ochotně přišli. A s nimi armády „spřátelených“ zemí (mimo Rumunska). Jsou výzvy a žádosti, které se neodmítají. Zvlášť když jsou psány na objednávku.
Ať promluví oficiální dokumenty

Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899(RSP)) (P8_TA-PROV(2019)0239), které je k přečtení ZDE, v článku č. 23 uvádí tento závazek: Evropský parlament žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.“ Přesné citace a náhledy dokumentů jsou k dispozici ZDE.