“Zničit jaderné zbraně a armádu”: V Rusku byla podrobena kritice “chucpe” (mimořádná drzost, pozn. překl.) USA, s níž by “ani Gorbačov nesouhlasil”

Avatar
Původní autoři

22. 7. 2019     tsargrad
V USA naznačili, že by chtěli zničit naše zbraně pro “záchranu smlouvy INF”. “Chucpe”, s níž by “ani Gorbačov nesouhlasil”, píše se v sociálních sítích. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na bezpečnostním fóru v Coloradu navrhl, aby Rusko “začalo ničit rakety”, aby zachránilo INF. Podle jeho názoru by se Rusko mohlo v krátké době zbavit svých řízených střel, údajně porušujících pravidla smlouvy INF. Bylo to oznámeno ráno 18. července.


A dnes v zastoupení hlavy Pentagonu Mark Esper navrhl, aby se smlouva obnovila s novými podmínkami, v souladu s nimiž se předpokládá zavedení “úplné kontroly nad ruským jaderným potenciálem”.

“Skvělé řešení! A také zničit jaderné zbraně a armádu vůbec! NATO ochrání!”, píše na Twittru uživatel Hlas Mordoru při komentování návrhu Stoltenberga.

A co se týká prohlášení Espera, zde se uživatel vyjádřil takto: “Chucpe. S tím by”ani Gorbačov s Jelcinem, pravděpodobně, nesouhlasili”.

“Normální lidé to nazývají hysterií, když už v důsledku nemohoucnosti začínají provádět nátlak a chovat se sprostě. Zdá se, že ani politici neodešli daleko”, říká v komentářích uživatelka Arina Sumatová.

“Může však jako odpověď Rusko získat plnou kontrolu nad jaderným potenciálem USA?”, zajímá se uživatelka Zoja Smirnová.

“Já to chápu takto: kladou vědomě neuskutečnitelné podmínky, aby pak obvinili Rusko z nedostatečného úsilí o mír …”, shrnuje Alexej Rubcov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová