AENews teoretizuje, že vlaječky mohou být vlastně banery

Ivan David
3. 2. 2020
AENews nám (SPD) jde občas po krku. Není veřejně známo, kdo za projektem AENews vlastně stojí. Spekuluje se, že tajné služby. Nevíme jistě. Tentokrát připomíná případ vlaječek a postup Ing. Dity Charanzové jako předsedající v Evropském parlamentu. Píší také o Agrofertu, ANO, dotacích a jiných zajímavostech. Jistě je v souladu s jednacím řádem, že předsedající odmítla diskuzi o vlaječkách, naproti tomu je velmi pozoruhodné její konstatování, že vlaječky členských států narušují důstojnost jednání. AENews si dělá starosti s vývojem preferencí ANO, a také cituje stanovisko vexilologa (odborníka na vlajky), podle něhož vlastně mohlo jít o “reklamní štítek propagující Českou republiku” a nikoli o vlaječku. A tak by vlastně měl pan předseda Sassoli pravdu.

Vychází při tom z fotografie, kterou jsem k článku přiložil. Mylně tvrdí, že jse o fotografii z fly-by kamery v jednacím sále. Nikoli fotografoval nás asistent a to při prvním zasedání 1. července při ustavení orgánů Evropského parlamentu. Jinou fotografii s vlaječkami jsem totiž nenašel. Ani se nepamatuji, že jsme tehdy papírové vlaječky na stolech měli.

Následně jsem vlaječky koupil pro sebe a generála Blaška, a pak ještě jednou, protože se jedná střídavě ve Štrasburku a v Bruselu. Snímek nahoře je vystřižen z videozáznamu z 27. 11. 2019, z jedné z mých promluv na plenárním zasedání, kdy z vlaječek ještě předsednictvo parlamentu ještě nedělalo aféru. Takže 29. 1. 2019 šlo v našem případě o vlaječky a pochybnosti vexilologa vycházely z mylného předpokladu.

AENews: Partizánské vystavování vlaječek řešte rezignací na poslanecký mandát!

Až potud by byl článek AENews lapálií nehodnou pozornosti. Anonymní autor článku “VK” nám však píše:

“Partyzánské vystavování vlajek přitom nic neřeší, protože je potřeba se zasadit o oficiální zrušení onoho skandálního zákazu z dílny Davida Sassoliho. A pokud EU nebude chtít vyhovět, a ani demonstrace a  protesty nepomohou, potom by měli europoslanci zvážit ještě jeden krok, demonstrativní rezignaci a vzdání se mandátu (zvýrazněno VK), neboť poslanec už dál necítí, že by Evropská unie byla demokratickou institucí, která zastupuje 27 národů v Evropě ve chvíli, kdy tato instituce poslancům z  těchto zemí zakazuje už i jejich národní vlajky. Je třeba ukázat, že národ je srdci vlastenců blíže než evropský poslanecký mandát. Uvidíme a  počkáme si, jestli k nějakému takovému kroku v EU parlamentu od nějakého vlasteneckého europoslance opravdu dojde poté, co budou vyčerpány všechny možnosti, jak zákaz vlajek v EU parlamentu zrušit. Situaci budeme sledovat.”

Anonymní autor “VK” možná předpokládá, že jsme padlí na hlavu, nebo, že vyvolá volání po odchodu SPD z EP. Naše “vystavování vlaječek” totiž nepokládáme za partyzánské a o nic se zasazovat nebudeme. Řešení je na straně vedení parlamentu. Vlaječky jsme používali půl roku a podivnou iniciativu předsedy Sassoliho nemíníme respektovat. Demonstrací je už vystavení vlaječek, demonstrací našeho vlastenectví. Kandidovali jsme, abychom mohli v EP působit, jak pokládáme za správné. Už tak je Evropský parlament z 80% zaplněný globalisty připravenými zničit členské státy v zájmu společného “dobra”. Není nás mnoho, protože protiunijně smýšlející voliči málo chodí k volbám v přesvědčení, ža tak EU potrestají. Nejsme v EP kvůli prosazování symbolů, ale prosazujeme symboly, aby voliči věděli, že míníme svoji vlast bránit proti dalším krokům k likvidaci samostatnosti.

Občan podepsaný jako Jiří Ondráš napsal do sekretariátu SPD:
“Oba europoslanci za SPD,které jsme volili,by měli udělat pořádný kravál tak jak to píše pan VK. Pokud to nepomůže, měli by složit svoje mandáty, protože tam nejsou k ničemu! To je naprosto jasné.” 

I když jsem psychiatr, bývám někdy překvapen, jak moc jsou někteří lidé sugestibilní a bez rozmyslu přejímají názory jiných. Pane Jiří Ondráši, zkuste víc přemýšlet, než něco plácnete!