Koronavirus rozšířila špatná rozhodnutí

Paul Craig Roberts

1. 3. 2020     paulcraigroberts
V Číně se koronavirus rozšířil cestováním, souvisejícím se svátkem Čínského nového roku. A v  USA se teď koronavirus šíří cestováním, souvisejícím s jarními prázninami.
Koronavirus unikl z Číny do světa, protože vlády a letecké společnosti vyčkávaly se svým rozhodnutím zastavit lety z Číny a do Číny příliš douho. Nu a dnes americká vláda a letecké společnosti vyčkávají zas příliš dloho s rozhodnutím zastavit lety na amerických linkách.


K rozšíření koronaviru přispěla též ledabylost americké vlády. Prezident Trump souhlasil s tím, že američtí cestujících na palubě výletní lodi Diamond Princess, kteří v japonském přístavu prošli několikatýdenní karanténou na výletní lodi Diamond Princess a byli tedy neinfekční, mohou být dvěma charterovými letadly přepraveni do USA, ale že 14 cestujících, u kterých byl koronavirus zjištěn, musí zůstat v karanténě. Avšak stalo se, co se nemělo stát: A totiž to, že jak vládní úředníci, tak hlavní zdravotní američtí činitelé přepravili letecky zpět do USA všechny Američany dohromady, tedy jak nakažené, tak nenakažené. Je pravděpodobné, že při těchto letech se virus přenesl z lidí nemocných na zdravé, a díky tomu, se teď koronavirus šíří i územím USA. ZDE

V Evropě se virus šíří z Itálie, protože činitelé EU odmítli myšlenku znovu zavést hraniční kontroly.

Tím ovšem, že se nepřistoupilo k rozumným akcím dříve, než se situace vymkla kontrole, nezbývá teď vládám už nic jiného, než zavádět rozsáhlé karantény.

Virus je biologickou zbraní, která unikla z biolaboratoře č.4 ve Wu-chanu. Domnívám se, že vývoj biologických zbraní je zakázán, ale jak se ukazuje, provádí se v celé řadě zemí. A fakt, že vlády se této nelegální činnosti účastní, je pak vede k tomu, že odmítají přiznat, že virus je lidským dílem.

Aby se zabránilo dalším únikům viru z biolaboratoří, je třeba jediné: Požadovat, aby se s výzkumem biologických zbraní skončilo.

Komplicem šíření viru je samozřejmě i globalizmus. Vzájemná závislost, kterou globalizmus vytvořil, pak znamená, že příčinou globálního šíření nemoci je současný volný a hromadný pohyb lidí přes hranice států.

Překlad: Lubomír Man