Při soudním vyšetřování volebních podvodů při letošních prezidentských volbách bylo podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times zjištěno, že do informačního systému shromažďujícího volební výsledky z jednotlivých volebních okrsků byly připsány hlasy, které nikdy nikdo neodevzdal. Šlo o hlasy pro kandidáta „Demokratické“ strany Joe Bidena. Podvod odhalil jeden z pozorovatelů voleb, který si večer při odchodu volební místnosti první den sčítání zapsal na papír údaje o počtu již spočítaných hlasů pro oba kandidáty. Ráno počítačový systém ukazoval zcela jiné cifry.
V pátek pozorovatel přednesl své svědectví před soudem v Carson City. Na základě forenzního šetření, které soud zadal počítačovým expertům, bylo zjištěno, že v noci někdo do systému připisoval další hlasy pro Bidena. Znalci zjistili, že USB disky s jejichž pomocí jsou údaje o odevzdaných hlasech přenášeny ze sčítacích strojů do počítačů připojených k volební databázi, byly opakovaně odpojovány a znovu připojovány v době, kdy ve volební místnosti nikdo oficiálně nebyl.
Advokát Jessie Binnall zastupující kampaň úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, který proti falšování voleb podal k soudu žalobu, při přelíčení předložil místopřísežná prohlášení (zapsaná a ověřená notářem) podle nichž nebyly ani počítače ani USB disky přes noc chráněny zašifrováním ani heslem. Po odpojení USB disku s ním na jiném notebooku mohl manipulovat kdokoliv. Touto cestou se přes noc – v době, kdy sčítací místnosti byly oficiálně uzavřené a počítání bylo přerušeno – ve sčítacím systém záhadně objevilo 138 tisíc hlasů pro Bidena.
Jsou to hlasy, které jsou jaksi „navíc“. Žádný volič je neodevzdal. Neexistují k nim ani hlasovací lístky. V několika volebních okrscích v Nevadě zvolili tu nejméně pracnou metodu falšování. Hlasy prostě Bidenovi připsali „ostrou klávesnicí“ počítače. I na tomto případě falšování prezidentských voleb v USA je dobře vidět, jak riskantní je digitalizace voleb, kterou u nás prosazují Piráti a v Evropském parlamentu frakce Zelených.