Ukrajinská armáda opět útočila těžkým dělostřelectvem proti Donbasu. Poškodila školu a 8 domů v Gorlovce.

Avatar
Původní autoři

Christelle Néant a -rp-
14. 7. 2021 AgoravoxPrvníZprávy

Ráno 12.července 2021 ukrajinská armáda bombardovala severní předměstí Gorlovky v DPR (Doněcká lidová republika) těžkým dělostřelectvem, přičemž poškodila osm domů a školu.

Tyto výstřely také poškodily elektrickou rozvodnu, což připravilo 5500 domácností o elektřinu, píše Christelle Nil na farncouzském webu AgoraVox.

V 5 hodin 12. července 2021 vystřelila ukrajinská armáda pět 122mm dělostřeleckých granátů do vesnice Golmovsky, která se nachází na severním okraji Gorlovky. Výstřely zaměřené na obytné oblasti způsobily velké škody, a to jak z hlediska domů, tak z hlediska civilní infrastruktury.

Ukrajina přestala, když se DPR pokusila pomocí koordinačního mechanismu zastavit těžkou dělostřeleckou palbu proti Gorlovce, lidové milice vystřelily na pozice ukrajinské armády, odkud přišly bombardování , aby je ukončily. Podle Lidových milicí DPR výstřely zabily ukrajinského vojáka a zranily dalšího.

Lidové milice DPR také sestřelily dron ukrajinské armády , který měl být použit k podpoře dělostřelecké palby proti Golmovskému, když se zařízení pokusilo překročit přední linii.

Za pouhých pět minut na jihu DPR vystřelila ukrajinská armáda na vesnice Kominternovo a Leninskoye 14 protitankových raket a 65 střel z automatického granátometu .
(Sérii dokumentačních fotografií z míst poškozených dělostřelbou zločinců z ukrajinské armády najdete ZDE )

Jak se dalo předpokládat, ukrajinská armáda pokračuje v eskalaci na Donbasu a používá stále více a více minometných granátů a těžkého dělostřelectva proti obytným oblastem jak DPR, tak LPR (Luhanská lidová republika). Naštěstí dělostřelecká palba ukrajinské armády proti okraji Gorlovky nevedla k civilním ztrátám, mohlo by to být ale v budoucnu jinak, pokud bude tento trend pokračovat.

Mezitím Paříž, Berlín, Brusel a všichni ostatní poskytovatelé lekcí o demokracii a lidských právech mlčky schvalují ukrajinské válečné zločiny.