Jsme před volbami. A kdo jediný to do nás hustí?

Jako národ tvoříme zhruba dva stejně početné tábory. To je zhruba tábor těch,kteří volili Zemana, a tábor těch, kteří volili Drahoše. Takže kdybychom měli skutečnou demokracii bez přívlastků (v tomto případě je tím přívlastkem slovo liberální), měli bychom i dva stejně mocné tábory médií, z nichž jeden by podporoval zemanovce a druhý drahošovce.

To by pak panečku byla demokracie, nad kterou bychom se mohli  nafukovat. Vždyť si to představte: Každý z táborů má zhruba stejné mediální krytí, takže vpusťme teď do ringu stejně početné myšlenky a argumenty obou těchto táborů, ať se v chlapském souboji a na férovku rozhodne, které váží u lidu víc. A která strana převáží, ať pak u nás vládne.

Ideál, o němž si dnes můžeme nechat jen zdát. Protože máme, bohužel, mediální tábor jen jeden.  Ten, který podporuje drahošovce. Ten druhý chybí – prostě není, a na jeho místě zeje prázdnota, jen zčásti vyplněná úsilím několika amatérsky vedených a o existenci stále zoufale bojujích prozemanovských webů. Takto se to z úradku nejmocnějších na tomto světě po sametu zařídilo, a od té doby máme demokracii, která na jednu nohu, a to nohu mediální, kulhá tak, že až bolí se na to koukat. Takže hustit to do lidu zhusta má možnost jen tábor jediný – ten drahošovský. A pochopitelně  toho zplna využívá. A i kdyby k tomuto účelu neměl téměř všechna naše média, (jako že je má), stačil by mu k ovlivnění lidí jen internetový Seznam.cz a všechny naše televize na čele s ČT. Ten internetový Seznam.cz totiž dnes, kdy se noviny už prakticky nekupují, máme místo nich. Otevřeme si notebook a už z první stránky nám Seznam.cz buší do očí, čeho strašného se náš prezident dopustil a z jakého obvinění se bude muset zodpovídat náš premiér. A stejné je to i v našich televizích, včetně nejvlivnější ČT, která by ze zákona měla být nestranná, ale dělá si ze sve nestrannosti už léta jen dobrý den.

Přes všechnu tuhle masovou masírku však tábory zemanovského a drahošovského lidu zůstávají početně zhruba stále stejně početné. Což lze považovat za novodobý zázrak. Jak je, propánakrále,  ve věku nejpromyšlenějších.teorií masového ovlivńování lidí něco takového vůbec možné? Že by snad pravda specielně u nás měla tak hluboké kořeny, že dokáže odolávat všem lžím, které se jí oficiální média 24 hodin denně snaží zadupat do země? A děje se tak snad proto,  že jsme ve středu Evropy stáli vždy v průsečíků téměř všech názorových proudů a hledisek, které Evropou putovaly, což v nás vytrénovalo schopnost oddělovat zrna od plev a zachovat si i v těch nejprudčích názorových přívalech zdravý rozum?

Je-li tomu tak, pak tomuto našemu zdravému rozumu poděkujme za stávající plichtu mezi námi a lidem drahošovským a zauvažujme nad otázkou, která  se nad vším zde řečeným vznáší jak mlha nad vodami. JAK BY TOTIŽ SITUACE U NÁS DNES VYPADALA, KDYBY EXISTOVALA ROVNOST MÉDIÍ OBOU TÁBORŮ? A kdy by tudiž neexistovala jejich dnešní totální nerovnost, která naši demokracii pokřivuje stejně, jako zrcadla na petřínském vršku pokřivují linie našich postav?

A kde bychom tudíž bez té pokřivenosti dnes asi byli? Znali bychom kdy vůbec např. jakoby ďáblem ovládané oči poslance Bartoška, úlisný hlas senátora Fischera, sprostoty senátorky Němcové, válečnické výzvy poslankyně Langšádlové, šílenosti Řeporyjce, názor primátora Prahy o tom, že Praha se osvobodila sama, obvinili bychom Rusko ze zločinu ve Vrběticích, aniž bychom pro to obvinění měli jediný důkaz, strhli bychom do prachu sochu našeho osvoboditele nejen od nacistů, ale i od naší fyzické i národní smrti, maršála Koněva, a trnuli bychom v těchto dnech obavou, že po volbách to u nás může být ještě pomatenější, než je tomu dnes?

4.9 15 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 2 lety

Pane Mann máte plnou pravdu i když takových blokařů jako jste Vy je snad více než “proamerických”. Prostě příspěvky známých firem šafrovského typu nečtu a samozřejmě ani výplody “politruků” typu Filaja či Rakušana s Farským. Věřím, že i když je Babiš chameolón, neporazí jej ani Filaja či Bartoš. Copak neznáme známé firmy, které vládli prostřednictvím svých… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety

Citace…:

“vzdycky bylo, jak si bylo,
jeste nikdy nebylo,
aby jaksi nebylo”

A pak ho obesili

Vendol
Vendol
před 2 lety

Jsem zvědav, jak ve volbách dopadne TOP 0009, kterou se snaží všemožně protlačovat a podporovat Čoudelkova BIS, Bezpečnostní informační služba. No, Dominik Feri už se ministrem vnitra nestane, jak BIS plánovala. Tohle Čoudelkova čučkárna prostě prokoučovala. Hahaha.

cablik
cablik
před 2 lety

Gazprom podepsal s Maďarskem smlouvu na 15 let o dodávkách plynu
https://cz.sputniknews.com/20210927/gazprom-podepsal-s-madarskem-smlouvu-na-15-let-o-dodavkach-plynu-15974781.html

Podle Soulu Severní Korea odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Expert mluví o hypersonické

https://cz.sputniknews.com/20210928/podle-soulu-severni-korea-odpalila-balistickou-raketu-kratkeho-doletu-expert-mluvi-o-hypersonicke-15979814.html

Georg
Georg
před 2 lety

2) Tady již nejde o pravo levé dělení politiky. Když člověk sleduje některé politiky, jak mnohdy říkají nesmysly, sami si je hned vyvrátí. Ale samozřejmě pravo levé dělení politiky bude platit do té doby, kdy bude svět bohatých a chudých. Myslím, že lze najít mezi současnými politiky, teoretiky, lidi takové, kteří jsou… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Souhlasím s vámi, že nejde o pravo-levé dělení politiky. Tady už začíná jít o holou existenci. Až na společnost dopadnou drtivé následky idiotského Zeleného údělu, bude naprostý nedostatek všeho. Nedají se vyloučit ani hladové bouře a rabování. Pokud si doma vypěstujete alespoň dva, tři pytle brambor, může se “hněv lidu” obrátit právě proti vám.… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Náš tábor je daleko větší kdyby byly povinné volby tak by jsme s nimi nemohli prohrát a  na jejich masírování jim skočí jen hlupák.

Georg
Georg
před 2 lety

1) Samozřejmě jako vše, nic není černo – bílé. A v dnešní době internetové, tak zv. informační, je tolik informací, že ani člověk, který by se tím zabýval celý den, což není možné, by je zdaleka ani nepřečetl. Kus pravdy tedy má p.Man ve svém článku a zároveň i pan pod “zhnusený”. Ono oblbování… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Chceš li zničit společnost, vezmi mu jeho děti. My jich za prvé nemáme na rozdávání a za druhé nám i to málo kradou za bílého dne. Slovo “práce” je dnes mezi mladými v seznamu nejhorších vulgarizmů. Zapněte televizi, otevřete počítač, kupte si časopis pro mladé. Ani slovo o práci. Tanec, zpěv a zábava. “Makají” pouze… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  zhnuseny

taky Prazak????

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety

Za bolševíka jsme také měli jednotnou “kulturní a mediální frontu”. Přesto si značná část lidí uchovala zdravý rozum. Snad jenom, tenkrát se ve školách skutečně učilo. Těch pár hodin, ve kterých se agitovalo, asi nemělo takový význam. A lidi s dostatečnými znalostmi si dokázali vytvořit vlastní názor, často mnohem odlišný od toho oficiálního.… Číst vice »