Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Česká republika zásadně vydává všechny Rusy do jiných zemí než je Rusko, jakmile si kdokoliv o to požádá.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Zdroj: VašeVěc

Ano, z hlediska jeho vydávací vazby do Ukrajiny. Během neděle mi volali známí, zda bych se věci podujal a já byl připraven pomoci. Potom volala jeho dcera a řekla, že spolu s matkou jedou do Kongresovky spolu s jejich advokátem. Na rovinu. V této zemi žádný advokát by nezměnil výsledek, ale měl jsem přece jenom větší naději, že jsem znám jako tzv. přítel Ruska. Toto není demokratická a svobodná země.

Samozřejmě Alexandr Frtančetti udělal fatální chybu, že chtěl navštívit zrovna do České republiky svou dceru. Jet do země, která je vedle USA pokládána za druhou nepřátelskou vůči Rusku je šílenství.

Česká republika zásadně vydává všechny Rusy do jiných zemí než je Rusko, jakmile si kdokoliv o to požádá.

Je to takový mindrák českých soudů i úřadů, ale Rusové by to měli vědět.

Zásada je jasná. Vyvarujte se návštěvy Česka, nejezděte sem.

Je samozřejmě absurdní, že s v českém tisku opakuje pojem anexe Krymu, které měl napomáhat.  Žádná nebyla. Právo na sebeurčení do odtržení, jak bylo postulováno v případě odtržení Kosova, dřívější kolébky Srbska nelze ničím omezit a vztahuje se přirozeně i na Krym. A zatímco Kosovo se oddělilo pouhým administrativním aktem jakéhosi regionálního  zastupitelstva, na Krymu proběhlo jasné a nezpochybnitelné referendum. Ale to Západ ignoruje.

Se Západem nemá smysl se bavit. Ještě dalších třicet let si bude vést svou řeč, jen je odporné, že tak jako v Afghánistánu jsme sehrávali nepochybně roli, kterou tamější obyvatelé označovali za okupaci, tak i na Krymu a dnes i v Donbase, naše soudy vyhlašují rozhodnutí svými sankcemi připomínajícími nejhorší padesátá léta.

Chudák Francetti, byl zajat zřejmě v nejhorší a nejnelidštější zemi EU, která ho vydá s radostí do banderovsko – fašistické Ukrajiny.

Já vím, je toho málo co jsem napsal.

Snad zůstává faktem, že toto není země, kterou bych si přál v roce 1989.

 

Ilustrační foto: Billboard před lidovým referendem na Krymu, které rozhodlo o jeho návratu do svazku Ruské federace.

4.8 27 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
marcel
marcel
před 2 lety

Jak je možné že podporujeme finančně UCK-albánce kteří ukradli Srbům Kosovo bez referenda? Krym provedl regulérní referendum.zachránil se od fašistického benderovského apartheidu.Který zakázal jazyky menšin,i mojeho Rusínského?Maďarské menšiny atd. Na Ukrajinu a dnes i do Afghánistánu posíláme milióny korun z našich danni. Teď budete v Praze zařizovat hnízdo Běloruským emigrantum. Hlavně že nenávidite vše… Číst vice »

Duveryhodny
Duveryhodny
před 2 lety

Pamatuji , jak pan Vyvadil “vyběhl” v ČT s Tvarůžkovou a měl pravdu, Ukrajina se propadla a další propad jí ještě čeká!!

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  Duveryhodny

Kam až toto dospěje je skutečně záhada hlavolamu.
Tuším, že makrela se vyslovila k jejich přijetí do EUžumpy.
Nebo jsem někde zaslechl trávu růst?
No je to stejně jedno, jde to ne od deseti k pěti ale už je to pod nulou.

Tatran
Tatran
před 2 lety

Je to neskutečné svinstvo. ČR se chová k Rusku, jako k nejnebezpečnějšímu zločinci, jestliže zatkne jeho občana na žádost banderovského státu jakým je Ukrajina. To snad k jeho zatčení dali příkaz CIA abychom naše vztahy s bratrským Ruskem totálně zničili? Je jasné, žen ten klučina Kulhánek nejedná samostatně, ale na příkaz “spojence” za mořem,… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Voliči, je to podvod! Babiš v tisku otočil proti oběma koalicím jejich vlastní zbraň

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volici-je-to-podvod-Babis-v-tisku-otocil-proti-obema-koalicim-jejich-vlastni-zbran-677170

Narušení rodiny, indoktrinace přes neziskovky, ideologická masáž dětí… Poslankyně SPD trhá Istanbulskou úmluvu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Naruseni-rodiny-indoktrinace-pres-neziskovky-ideologicka-masaz-deti-Poslankyne-SPD-trha-Istanbulskou-umluvu-677175

cablik
cablik
před 2 lety

Já bych řekl že v tomto směru jsou ještě horší země v EU Polsko nebo pobaltští fašisté ale bohužel jsme se zařadili k nim.

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Poláci mají problém s minulostí.
Jejich chtíč po tom stát se místní velmocí a mindrák z Katyně, včetně touhy územní moci před první světovou.
Balt je zase jiná kapitola ale tam nejsem na pevné zemi. Tam bych spekuloval.

Ludvik
Ludvik
před 2 lety

Kdo dodržuje zákony, je v České republice za hlupáka…

anti Havel
anti Havel
před 2 lety

Blbiš a kULHÁNEK spolu s Al-Hamjdou….táhněte do prdele!!!!

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  anti Havel

Zapomínáš na slovutný senát, plný úctyhodných.
Ty ty ty.

ladi
ladi
před 2 lety

To jsme si Jirko nepřáli nikdo. Pamatuješ,jak jsme se setkali v hotelu Paříž v březnu 1990 s Jirkou Horákem a Radkem Lužou? Měli plné hlavy nadějí na krásné svobodné Ceskoslovensko? Dnes se s nadějí na svobodu zas obracíme na východ a učíme se od nich,co znamená laska ke své zemi. Bez rozdílu národností a etnika. Nezbyla nám… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 2 lety

Jiří Vyvadil popsal lokajskou pokleslost zdejšího režimu a jeho politických představitelů výstižně.
Není totiž dne, aby si zdejší politické loutky či mediální prostituti neodpustili nějakou provokaci vůči Rusku a jeho lidem. To už je snad i nějaká psychická úchylka.

Vlastimil
Vlastimil
před 2 lety
Odpověď uživateli  Plebej

Opravdu jen zírám. Kolikrát v našich dějinách nás např. napadlo Německo a přesto mu lezeme velmi ochotně do pr…. A slavný “Západ” nás hodil přes palubu minimálně v letech 1621, 1648, 1938, 1939,1943,1968. Křížových výprav proti nám zorganizoval více než proti Osmanům a přesto to našim řiťolezcům nestačí.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Plebej

kdysi jsem bud cetl knihu ci videl film ” MYS KTERA RVALA”

Jinak to nevidim