MZV RF: Pokračování destruktivní linie Prahy ve vztazích s Ruskem nezůstane bez reakce

Únos ruského občana, hrdiny občasné vzpoury proti hrozícímu banderovskému vpádu na Krym v předjaří roku 2014, českými úřady na letišti v Praze Ruzyni na přání ukrajinské banderovské vlády, bude mít dalekosáhlé zničující následky pro česko-ruské vztahy.

Zdroj: Sputnik

Ruské ministerstvo zahraničí v souvislosti se zadržením svého občana v ČR uvedlo, že pokračování destruktivní linie Prahy ve vztazích s Ruskem nezůstane bez reakce.

Ruské velvyslanectví v Praze zaslalo českému ministerstvu zahraničí nótu v souvislosti se zadržením občana Ruské federace.

„V souvislosti se zadržením ruského občana Frančetti na letišti v Praze, provedeného na základě Ukrajinou vydaného mezinárodního zatykače Interpolu, byl český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka v průběhu rozhovoru požádán o poskytnutí detailních informací o motivech jednání českých úřadů a inkriminovaných přestupcích ruského občana,“ uvedla Zacharovová na webu Ministerstva zahraničí RF.

Ruská strana čeká na rychlou reakci české strany a požaduje, aby Česko poskytlo detailní informace ohledně příčin a okolností zadržení Rusa Alexandra Frančettiho v Praze.

„Očekáváme rychlou reakci české strany na naše odvolání a odpovědi na vznesené otázky,“ dodala Zacharovová.

Mluvčí diplomatického resortu rovněž upozornila na to, že pokračování destruktivní linie Prahy směrem k Rusku nezůstane bez reakce.

„Velvyslanec byl varován, že pokračování destruktivní linie Prahy vůči Rusku a jeho občanům povede z iniciativy české strany k další degradaci bilaterálních vztahů a z naší strany nezůstane bez reakce,“ uvedla Zacharovová.

Zadržení v Praze občana RF

Na pražském letišti v neděli byl zadržen občan RF Alexandr Frančetti na základě zatykače vydaného Ukrajinou. Zadržení v Praze občana RF Alexandra Frančettiho bylo výsledkem dohodnutých akcí ukrajinských a českých bezpečnostních složek. Kyjev nyní pracuje na ukončení procedur pro předání zadrženého Ukrajině.

Ukrajina vydala mezinárodní zatykač na Alexandra Frančettiho, který byl včera zadržen na pražském letišti, již v roce 2019. Pronásledování ruského aktivisty souvisí s tím, že podpořil znovusjednocení Krymu s Ruskem v roce 2014, a dokonce založil jeden z oddílů domobrany Sevastopolu.

„Zadržení bylo výsledkem zkoordinovaných aktivit ukrajinských a českých právních orgánů za účelem pohnání Alexandra Frančettiho k odpovědnosti za spáchání řady zločinů proti našemu státu, zejména za účast v ruské okupaci Krymu. Ukrajinská strana dnes pracuje na dokončení potřebných procedur s cílem předání Alexandra Frančettiho ukrajinskému soudnictví,“ uvedl mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleg Nikolenko.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 10 měsíci

Neskutečné svinstvo. Skutečně se ČR prostřednictvím loutek, jakými je Kulhánek, Fišer, či trpaslík Vyskočil. Už k nám nechodí ani Rusové a ani Číňané a tak hotely praskají ve švech prázdnotou. Kdo tyto škody uhradí Jak mohou takové nuly zastupovat stát, kterému škodí nejen politicky, ale i ekonomicky.

jbskalensky
jbskalensky
před 10 měsíci

Velmi se obávám, že se jedná o další cílený promyšlený krok jedné z nejmenovaných tajných služeb, za nadšené podpory některých politických kruhů v ČR, jehož cílem je absolutní přerušení vztahů z Ruskou federací. Vzdáleně to připomíná situaci ze vzniku Protektorátu, kdy bylo v zásadě nemožné, aby nám tehdy pomohl Sovětský svaz. Proto se hledají a realizují… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 10 měsíci

No viděl bych to na přerušení diplomacie. Když vydáme toho člověka Ukáčkám, tak je to rozsudek smrti a my budeme vyklízet ambasádu.
V nejbližších dnech se uvidí, kdo nám ve skutečnosti vládne.
Jsme profašističtí nebo ne?

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Lubez
cablik
cablik
před 10 měsíci

Je to strašně špatné to co se děje bohužel vládnou západní sluhové kteří slouží už i banderovcům. Takové akce na Rusko neplatí pokud odpoví zrcadlově tak někomu udělají špatné dny.

ladi
ladi
před 10 měsíci

Pokud posuzující soudce nebude mít koule, jako že nebude,ocitne se tento člověk v ukrajinské mučírně a Moskva řekne jen blabla a bude konec.