MZV RF: Pokračování destruktivní linie Prahy ve vztazích s Ruskem nezůstane bez reakce

Únos ruského občana, hrdiny občasné vzpoury proti hrozícímu banderovskému vpádu na Krym v předjaří roku 2014, českými úřady na letišti v Praze Ruzyni na přání ukrajinské banderovské vlády, bude mít dalekosáhlé zničující následky pro česko-ruské vztahy.

Zdroj: Sputnik

Ruské ministerstvo zahraničí v souvislosti se zadržením svého občana v ČR uvedlo, že pokračování destruktivní linie Prahy ve vztazích s Ruskem nezůstane bez reakce.

Ruské velvyslanectví v Praze zaslalo českému ministerstvu zahraničí nótu v souvislosti se zadržením občana Ruské federace.

„V souvislosti se zadržením ruského občana Frančetti na letišti v Praze, provedeného na základě Ukrajinou vydaného mezinárodního zatykače Interpolu, byl český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka v průběhu rozhovoru požádán o poskytnutí detailních informací o motivech jednání českých úřadů a inkriminovaných přestupcích ruského občana,“ uvedla Zacharovová na webu Ministerstva zahraničí RF.

Ruská strana čeká na rychlou reakci české strany a požaduje, aby Česko poskytlo detailní informace ohledně příčin a okolností zadržení Rusa Alexandra Frančettiho v Praze.

„Očekáváme rychlou reakci české strany na naše odvolání a odpovědi na vznesené otázky,“ dodala Zacharovová.

Mluvčí diplomatického resortu rovněž upozornila na to, že pokračování destruktivní linie Prahy směrem k Rusku nezůstane bez reakce.

„Velvyslanec byl varován, že pokračování destruktivní linie Prahy vůči Rusku a jeho občanům povede z iniciativy české strany k další degradaci bilaterálních vztahů a z naší strany nezůstane bez reakce,“ uvedla Zacharovová.

Zadržení v Praze občana RF

Na pražském letišti v neděli byl zadržen občan RF Alexandr Frančetti na základě zatykače vydaného Ukrajinou. Zadržení v Praze občana RF Alexandra Frančettiho bylo výsledkem dohodnutých akcí ukrajinských a českých bezpečnostních složek. Kyjev nyní pracuje na ukončení procedur pro předání zadrženého Ukrajině.

Ukrajina vydala mezinárodní zatykač na Alexandra Frančettiho, který byl včera zadržen na pražském letišti, již v roce 2019. Pronásledování ruského aktivisty souvisí s tím, že podpořil znovusjednocení Krymu s Ruskem v roce 2014, a dokonce založil jeden z oddílů domobrany Sevastopolu.

„Zadržení bylo výsledkem zkoordinovaných aktivit ukrajinských a českých právních orgánů za účelem pohnání Alexandra Frančettiho k odpovědnosti za spáchání řady zločinů proti našemu státu, zejména za účast v ruské okupaci Krymu. Ukrajinská strana dnes pracuje na dokončení potřebných procedur s cílem předání Alexandra Frančettiho ukrajinskému soudnictví,“ uvedl mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleg Nikolenko.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 1 rokem

Neskutečné svinstvo. Skutečně se ČR prostřednictvím loutek, jakými je Kulhánek, Fišer, či trpaslík Vyskočil. Už k nám nechodí ani Rusové a ani Číňané a tak hotely praskají ve švech prázdnotou. Kdo tyto škody uhradí Jak mohou takové nuly zastupovat stát, kterému škodí nejen politicky, ale i ekonomicky.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Velmi se obávám, že se jedná o další cílený promyšlený krok jedné z nejmenovaných tajných služeb, za nadšené podpory některých politických kruhů v ČR, jehož cílem je absolutní přerušení vztahů z Ruskou federací. Vzdáleně to připomíná situaci ze vzniku Protektorátu, kdy bylo v zásadě nemožné, aby nám tehdy pomohl Sovětský svaz. Proto se hledají a realizují… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem

No viděl bych to na přerušení diplomacie. Když vydáme toho člověka Ukáčkám, tak je to rozsudek smrti a my budeme vyklízet ambasádu.
V nejbližších dnech se uvidí, kdo nám ve skutečnosti vládne.
Jsme profašističtí nebo ne?

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Lubez
cablik
cablik
před 1 rokem

Je to strašně špatné to co se děje bohužel vládnou západní sluhové kteří slouží už i banderovcům. Takové akce na Rusko neplatí pokud odpoví zrcadlově tak někomu udělají špatné dny.

ladi
ladi
před 1 rokem

Pokud posuzující soudce nebude mít koule, jako že nebude,ocitne se tento člověk v ukrajinské mučírně a Moskva řekne jen blabla a bude konec.