Ten Bartoš, to je kandidát na premiéra? Dělají si z nás legraci. Okamura poprvé přivezl Jarmark do Čech

Český jarmark hnutí SPD, se kterým Tomio Okamura objíždí krajská města, dorazil v sobotu do východočeského Hradce Králové. Levné potraviny a samotného předsedu i další politiky si nenechaly ujít stovky zájemců.

Avatar
Původní autoři

Zdroj: ParlamentníListy

Na náměstí 28. října zavítali také další politici hnutí. Mezi jinými poslankyně Lucie Šafránková, europoslanec Ivan David nebo lídryně krajské kandidátky Vladimíra Lesenská.

„Ať nás Piráti a další nestraší, co se stane, když vystoupíme z Evropské unie. SPD se chce vrátit před Lisabonskou a Maastrichtskou smlouvu, kdy byl zajištěný volný pohyb osob, služeb a zboží,“ řekl na pódiu mimo jiné Tomio Okamura. Tradičně obhajoval zákon o referendu, který se dlouhodobě snaží prosadit, aby například o setrvání či vystoupení z Evropské unie rozhodli sami občané. Kritizoval také Severoatlantickou alianci, kde o členství České republiky rovněž pochybuje, a odmítl, že by tím vedl zemi do područí Ruska, jak je mu přičítáno.

„Rakousko také není v NATO, a je snad v područí Ruska? Korea a další země? SPD není proruská, SPD není proamerická, SPD není probruselská. SPD je pro Českou republiku,“ řekl Okamura a zpod plného altánku se ozval potlesk.

Green Deal – jedna z nejnebezpečnějších věcí

Například ekologický plán Green Deal Evropské unie označil za jednu z nejnebezpečnějších věcí a jako nepřijatelný vidí i zákaz výroby spalovacích motorů do roku 2035. „Na ty elektroauta nebudete mít peníze. Jediná cesta je vystoupit z Evropské unie,“ podotkl. Ve svém proslovu kritizoval i své politické konkurenty. Piráti, hnutí ANO i SPOLU se podle něj stavějí pozitivně k přijímání migrantů. Připomněl dávný výrok předsedy Pirátů Ivana Bartoše, že by neměl nic proti tomu, kdyby byla Evropa muslimská.

„Musíme udělat vše pro to, aby se nedostali do Sněmovny. To je kandidát na premiéra? To si dělají legraci,“ mluvil do mikrofonu předseda SPD. A rovněž vyzval voliče, aby se podepsali pod dvě petice přímo na jarmarku – jednu za zachování české koruny a proti přijetí eura, druhou za uznávání protilátek proti covidu-19 tak, jako to dělá Rakousko.

„Šlachta chce zůstat v Evropské unii, ale nechce euro. To si protiřečí. Každý člen Evropské unie má podepsáno, že přijme dříve či později euro. Šlachta na to neměl v diskuzi argument,“ uvedl Okamura. – „Volím ho už potřetí, protože souhlasím se vším, co říká. O migraci, o Evropské unii, o všem,“ řekl redakci v hloučku diváků stavař Daniel Nepokoj. Podle něj Tomio Okamura myslí svá slova vážně, a tak si zaslouží jeho důvěru i hlas. Na jarmarku se také prodával takzvaný „Espéďácký speciál“, pivo, které uvařil pivovar Nová Paka právě pro tuto volební kampaň. O prodej levných potravin byl zájem, ne však takový jako například minulý týden v Brně.

Okamura: Budeme střílet plastovými kuličkami

Tomio Okamura zmínil i téma vojenské mise v Afghánistánu: „Přestaňme s experimentálními misemi pro Západ a změňme koncepci armády na ochranu České republiky a našeho bezpečí. Kanada i Francie se z Afghánistánu také stáhly,“ sdělil obecenstvu.

Ostře se vyjádřil také proti vysokému státnímu dluhu České republiky a rázně odmítl zvyšování daní, až na jedinou výjimku, a to jsou nadnárodní korporace, které platí daně v zahraničí. Opřel se také do politických neziskovek, ale i České televize a Českého rozhlasu.

„Mám pocit, že volby vyhrála Markéta Pekarová Adamová a TOP 09 podle toho, co vidím v televizi. Mě už sedm let nepozvali do pořadu Otázky Václava Moravce, protože říkáme nepohodlné názory pro elity,“ popsal a dodal, že by koncesionářské poplatky měly být zrušeny a hospodaření veřejnoprávních médií by mělo podléhat kontrole Nejvyššího kontrolního úřadu.

„Prosazujeme právo na legální držení zbraní. Je nás 300 tisíc, nás, co mají zbrojní průkaz – myslivců, sportovních střelců, vojáků… Já jsem členem sportovního a střeleckého klubu, a Evropská unie nás stále omezuje. Proč nás někdo omezuje? Já budu do posledního dechu hájit práva nás, legálních držitelů zbraní. Proč zpřísňují pořád legislativu? Snad ti s nelegálními zbraněmi jsou nebezpeční a dělají útoky, proč se soustředí na nás? Asi budeme střílet pistolkou s platovými kuličkami. Oni nás snad chtějí odzbrojit. SPD navrhlo další zákon s názvem Můj dům, můj hrad, a už dva roky leží ve Sněmovně. SPD navrhuje, pokud někdo překoná překážku násilím k vám domů, do bytu nebo do domu, vnikne k vám, vylomí okno, vypáčí zámek, vykopne dveře, abyste pokaždé, když se budete bránit, byli vždycky v právu. Ne jako dnes, kdy se posuzuje přiměřená obrana. Když tam máte ženu a děti, abyste se ještě báli bránit,“ popisoval šéf SPD.

Celý text reportáže najdete ZDE

3.6 8 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Pan Okamura říká pravdu a snad to pochopí co nejvíce lidí na jarmark nepůjdu protože krajské města jsou daleko.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Byla jsem se na jarmark podívat. Ne proto, abych si koupila levnější flákotu, ale abych se přesvědčila o tom, zda lidé SPD podporují. Účast byla slušná a hlavně v zastoupení všech věkových kategorií. potěšilo mně, že i mladé zajímá, co bude s našim národem v budoucnosti a doufám, že SPD dostane hodně hlasů, aby se tyto představy… Číst vice »