Další nepříčetný vrah

Svědci hovořili o pachateli, který křičel „Alláhu Akbar“.
Důkazy o politickém motivu věřícího muslima však vyšetřovatelé prý nemají.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Zdroj: FB autora

Somálec Abdirahman Jibril A. zabil v Německu tři lidi a křičel „Alláhu Akbar“. Ale není prý islamista ani vrah. Předkládám zprávu z deníku eXXpress.at v plném znění. Názor nechť si každý udělá sám.

Pointa v procesu vraha z Würzburgu může mít třaskavý potenciál. Somálec, který v červnu v centru města zaútočil ukradeným nožem, zabil při tom tři ženy a zranil několik lidí, některé vážně, je nevinný. Podle znalců byl Somálec v době útoku „nepříčetný“. To samozřejmě bude mít důsledky pro další postup v jeho procesu. Úřady se nyní potýkají s rozhodnutím o jeho deportaci.

Afričan je prý nyní uzdravený, uvádí jeho právník. Čtyři měsíce poté, co v centru Würzburgu zabil tři ženy, je Abdirahman Jibril A. prý opět „pánem svých smyslů“. Somálec je v současné době na příkaz místního soudu umístěn v psychiatrické léčebně v Bavorsku. Tam lékaři „sestavili takovou medikaci“, že nyní je s A. prý opět možná „rozumná řeč“. Generální státní zastupitelství v Mnichově pověřilo v polovině července vypracováním znaleckých posudků hned dva znalce. Na klinice vedli se Somálcem takzvané „průzkumné rozhovory“. Jak uvádí „WELT“, nálezy expertů se v podstatě shodují s první předběžnou zprávou z léta. Tedy „nepříčetný“. V den činu prý slyšel hlasy, podle svědectví prý mluvil s ptáky. Nyní podle vyjádření svého právníka svého činu lituje.

Očekává se, že státní zastupitelství zažádá do konce roku o trvalé umístění obviněného na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny, uvádí se v prohlášení. Postup byl od začátku hodně diskutovaným hraničním případem. Svědci hovořili o pachateli, který křičel „Alláhu Akbar“.

Důkazy o politickém motivu věřícího muslima však vyšetřovatelé prý nemají. Policie nenašla v mobilním telefonu podezřelého ani v jeho bytě žádný materiál související s islamisty. Pokud pachatel z Würzburgu byl odsouzen, příslušný Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) podle své mluvčí prověří zrušení jeho doplňkové ochrany a příslušný imigrační úřad poté prověří vydání příkazu k vyhoštění. Po odvolání by byla deportace „v zásadě právně možná“.

„Podle § 53 odst. 3b zákona o pobytu, zaměstnávání a integraci cizinců na spolkovém území je vyhoštění povoleno pouze tehdy, pokud cizinec spáchal závažný zločin nebo představuje-li nebezpečí pro širokou veřejnost nebo pro bezpečnost Spolkové republiky Německo.“

Patří mezi tyto důvody stále ještě spáchání hromadné vraždy a zranění řady lidí?

5 12 hlasy
Hodnocení článku
25 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 1 rokem

Nova republika zmenila vzhled zda se mi,ze ubylo autoru,kteri me zajimali.Nevim ,snad je to prechodne.V kazdem pripade snaha o lepsi diskusi je asi marna.Vulgarizmy sice ubylyale vyrazy jako čmoudi a podobne jsou jeste horsi!
V kazdem pripade by se vyblitky kreatur jako antiHavel meli mazat.

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  oldo

Piš česky ynteligente!

haf
haf
před 1 rokem

je samozřejmé, že když vraždí migrant nebo nekdo pocházející z neevropské země, jedná se o osobu duševně chorou, kterou trestat nelze, když Evropan, je hned zřejmé, že je to terorista a je ho třeba pořádně osolit…tak je tomu vždy.. Kdyby tom,u bylo jinak a nedej bože by stejně osoleni byli ti příchozí za své… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Zatím ojedinělé hrůzy v Evropě přijímá společnost malátně až flegmaticky. V Česku se zatím projevují náznaky nové společnosti např. dehonestací Rudé armády nebo pomníky nacistům ,jeden je v Řeporyjích. ODS si testovala společnost např. odstr. pomníků Julia Fučíka. Dnes si mohou dovolit již malé krutosti.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

No jestli je to na fotce on, tak je mu třeba připsat k dobru, že do těch lidí píchal s respirátorem na hubě, aby je popř. nenakazil…

ladi
ladi
před 1 rokem

Jo kluci a Ivane Davide,to vůbec netušíte,co se děje na jihu Itálie. Co i italská zdegenerovaná goebelsovská média se snaží tajit. Rabování obchodů všeho druhu, přepadávání lidí, A TO KLUCI A HOLKY NEUVĚŘÍTE, delegace cca 20ti negrů nejdříve za starostou,pak za farářem a nakonec do lokální televize,kde si stěžovali, že jim italská vláda nedává žádné… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  ladi

Zpátky na moře s tou verbeží a nenechat je za ŽÁDNOU CENU NA JAKÉMKOLIV MÍSTĚ PLANETY VYSTOUPIT NA BŘEH!!!!!!!

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  anti Havel

antiku, I kdyz Ladi pise co se deje na jihu Italie, tak zapomina ze jsou dve Italie, jedna od Rima na Sever, kde se dela, a delaji tam skutecne veci, a druha od Rima dolu na jih, kde je horko, a lidi proto nemuzou pracovat a tak se zivi docela jinak, mezi jinym pasovanim migrantu…a jako… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Řeknu Ti jedno….KDYBY SE ILALOVÉ ŘÍDLILI ONÍM””ŮNEPŘÍTEL MÉHO NEPŘÍTELE JE MŮJ PŘÍTEL”” A PUSTILI K TOMU MAFII,TAK TI GARANTUJU,ŽE ŽÁDNÝ ČMOUD BY DO ITÁLIE NECHTĚL’!!!!!

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem

Jak říkám….9mm argumentů a bude hotovo se vším tí palmoodpadem!!!!!!

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  anti Havel

Pokud chceš tyto argumenty použít na politiky, kteří tento stav zavinili, pak souhlasím.
Protože nebýt toho, že “mírumilovný” “demokratický” Západ zničil a rozesral za posledních pár desítek let co se dalo, tak by k takovému nekontrolovatelnému nárůstu napadání a vraždění nedošlo.

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Máš pravdu,tohle svinstvo sem začalo tahat až pohadrákové kalaborantské hnutí s pseudomyšlenkama udavače Havla!
Afrika ale i ostatní odpadkokosový si na sebe musí vydělat a umět hospodařit v jejich domovině,NE V EVROPĚ!
Za každého dotáhlého,nepřizpůsobivého uřezávače hlav BY MĚL PRO KOLIV NÁSLEDOVAT TREST NEJPŘÍSNĚJŠÍ!!!!

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Bohužel, mnoho našich lidí, si takový svět přeje. Jenže, to nebude svět, to bude peklo.

cablik
cablik
před 1 rokem

Kolik ještě nevinných lidí odskáče řádění islámských fanatiků než se lidé naštvou a kopnou liberály někam. Lžou a lžou ve všem korák migrace zelený úděl 60 pohlaví
zlé Rusko a Čína potažmo další nepohodlné země.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Dokud mají v ruce média, nikdo je nikam nekopne. Viz naše poslední volby.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Tak to znamená nikdy oni se svých propagátorů jediné pravdy dobrovolně nevzdají.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Nemusím s tebou souhlasit, ale udělám vše proto, aby jsi mohl svůj názor vyjádřit. Základní pravidlo demokracie. A není v demokracii špatné přiznat, že se mohu mýlit a že můj oponent může mít pravdu. Vždyť svobodné vyjádření svého názoru bylo jedním z hlavních cílů po hadráku. Nebo ne?

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

DEMOKRACIE KONČÍ V ANTICE!

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  anti Havel

to jako myslis v riti???

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

KÉŽ BY ALESPOŇ TAM….

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Všechno to jsou jen žvásty na oblbnutí lidí zase máme jen jednu „správnou pravdu”. Demokracii mají jen Švýcaři.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Cablo, jsme prtavej hovnostatecek plnej nafoukanejch lepsolidi, kteri si mysli ze jsou 13 kmen Izraele, takze …… nastesti nas vliv na svetovou politiku je nulovy, ani Lichenstein nas nebere vazne, a tech je par…..no a ted jsem zapomel co jsem chtel rici,, takze tesim se na novou vladu bez Babise, ktere se… Číst vice »

MON
MON
před 1 rokem

No a takové “nepříčetné”lidi(jsou to potom ještě lidi)?Chce nově vznikající vláda přivážet ve velkém.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MON

Nám se stačí podívat do senátu a na nově zvolené vedení země a nemusíme sem nic dovážet.
Stejná sebranka.

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Je to nejhorší sebranka,kterou tahle nám již NEpatřící zem byla schopna z útrob havlosraček vydat!!!!!