Otřesen, to nezažil. Fridrichová už popravu Zemana prý fakt přehnala

Otřesené, jednostranné a hloupé. Takovými slovy ocenil reklamní a mediální odborník Jiří Mikeš reportáž České televize s názvem Kdo ovládá Hrad.

Zdroj: Parlamentní listy

Otřesené, jednostranné a hloupé. Takovými slovy ocenil reklamní a mediální odborník Jiří Mikeš reportáž České televize s názvem Kdo ovládá Hrad. Nedělní pořad 168 hodin se věnoval událostem kolem nemoci prezidenta Miloše Zemana a také kolem jeho kancléře Vratislava Mynáře.

Mikeš však prohlásil, že něco takového už dlouho neviděl: „Byl jsem otřesen a těšil jsem se na pejsky (moderátorka Nora Fridrichová v úvodu zve na reportáž o seniorech a jejich psech, pozn. red.), jsem taky senior, ale nebyl jsem schopen se dál na nic dívat. Něco tak otřesného jsem dlouhou dobu nezažil. Neobjektivní, neseriózní a myslím, že taková reportáž by měla být ukazována na školách, kde se vyučují příští novináři, jak by to dělat neměli,“ shrnul svůj dojem z reportáže o prezidentovi a jeho zdravotním stavu Mikeš. Podle jeho slov to Nora Fridrichová i Marek Wollner tentokrát opravdu přehnali.

Nejvíce mu na celém videu České televize vadil výběr „nezávislých“ odborníků, které označil za „závisláky“.

V reportáži se k dění kolem Zemana vyjadřoval například novináři Jaroslav Kmenta a Sabina Slonková, dále profesor a kněz Tomáš Halík nebo vedoucí hradní kanceláře v dobách Václava Havla Ivo Mathé: „Nejvíc mi vadilo, že si vyberou lidi, kteří strhají všechno, co se dělo, a nevezmou vůbec nikoho z druhé strany. Kmenta? Slonková? Mathé? Je to tak jednostranné. Kdyby to mělo být objektivní, pak musejí dát prostor někomu, kdo je informovaný, objektivní a zastupuje nás, diváky. Opravdu jsem odešel od televize a řekl jsem si, že jestli chtějí takhle pokračovat dále, tak … … … (celý text najdete zde)

5 6 hlasy
Hodnocení článku
19 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lubez
Lubez
před 2 lety

Podívejte se jak probíhalo schvalování výroční zprávy o hospodaření ČT. I asi polovina poslanců ANO kývla jak je to dobré. Nedíval jsem se na SPD. To nevím. ČSSD jak by smet. Dvořák a jeho klika už dávno mohla motat akorát tak palcema. No a Nora mohla dělat kolegini Slonkové. Vašobuzna by si taky našel… Číst vice »

Tatran
Tatran
před 2 lety

A to není jen Nora, to je Moravec, Železný, Dvořák….Jak je možné, takto zcela evidentní škůdci demokracii v ČR ve veřejnoprávním médiu, které si my, diváci platíme a oni se nám vysmívají? Copak jediný způsob jak se jich zbavit je násilí? Copak, my občané na to nemáme vliv? Nezbývá nám asi nic… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  Tatran

Blbiš je mnohl utnout dávno a udělal kulový h..o,srab jeden!

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  anti Havel

Jo Babiš je podělanej a teď vyměnil vládu za to že ho nevydají k trestnímu stíhání to si nadělal do bot pro něho s tím pakatelem.

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Je to k zblití jak zprava tak zleva!
Chtělo by to vrátit se do dob,kdy NAŠE ZEMĚ BYLA NAŠE A OBČANÉ SVÉ ZEMĚ VĚDĚLI,ZNALI,UMĚLI…!-

anti Havel
anti Havel
před 2 lety

Fridrichová stejně jako cela havlolejnolahvárenská stoka zaslouží jediné…..jako ve středověku prohlásit za zemské škůdce a stejně s nimi naložit!!!!!!!

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  anti Havel

Správně masku pro štěkny a pranýř co s politrukem . Jinak oni tyhle manýry přebírají od amerických páníčků tam zase nenávidí voliče Trumpa.

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Povídej mi o tom.Tetu mám v emerice a to,co se tam děje přirovnává natvrdo ke GENOCIDĚ!!!!!!
Jenže demosrači mají smůlu,Trump se vrátí v plné parádě dřív,než by čekali!!!!

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  anti Havel

Tak už aby to bylo a Trump aby se vrátil furt lepší než fašisti co si říkají demokraté.

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Tak nepopulární jako pedofilní senil Bidet nebyl Křoví ml,když se na něj provalil podvod s NEexistujíci chemickými zbraněni v Iraku a s pseudoatentátem na Dvojčata!

Alex77
Alex77
před 2 lety

Nenávistná manipulace a propaganda politiků Senátu a pražských medií jako v dobách nejhlubší komunistické totality. Při jedné nehorázné lži jsou přistižení, že prý prezident “není neschopný ,,,,,,”, nebo že “prý snad dokonce zemřel???”. Když video vyvrátí lživé spekulace, stran schopností prezidenta, tak manipulační úkrok stranou, “že prý účastníci schůzky u prezidenta neměli roušky”, Ano účastníci… Číst vice »

Pohoda
Pohoda
před 2 lety

Málo-kdo ví, že různé zahraniční agentury, zde vytvořily své základny, které ovlivňují nejen zpravodajství u nás. Člověk v tísni, není nic jiného, než největší zpravodajská agentura ve střední Evropě, a je živena z peněz ČT a dalších institucí (amer. kongres…) Proto se nedivme, že ČT nechce nikoho vpustit do svých smluv, abychom nevěděli, kteří lidé… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem Pohoda
Hokarc
Hokarc
před 2 lety

Paní Noro, na Hradě máme toho, koho jsme si zvolili. Ale vy, až utřete jedovatou slinu, raději národu prozraďte, kdo ovládá Českou televizi ! Mnozí to ještě netuší.

basos
basos
před 2 lety

Stare cesle prislovi pravi…. …”” na Svateho Jiri, vylezaji hadi a stiri….””” Sice svateho Jiri neni, ale ty dve zmije, spolu se stiry a dalsimi hnusy CT jsou venku, takze….. Zajimave je, ze doposud ty dve behny se drzely z ekranu, a ted, citi prilezitost…. ovsem zadelaly si svou prostituci na problem, i opozice zrejme… Číst vice »

Pohoda
Pohoda
před 2 lety

To, co diváci vidí, je pečlivě vytvořená verze a příběh, který producenti a editoři chtějí, aby lidé viděli s vynecháním částí, které nechtějí, aby byly viděny! Funguje to! Máme to, co jsme chtěli! Alespoň většina, hlavně ta „pražácká“, která nedá dopustit na svůj „demoblok“(demontáž republiky k EU) a pražskou kavárnu.

Wendy
Wendy
před 2 lety

Je až neuvěřitelné jak nenávistná může být Fridrichová,Slonková, Kubík, Fischer a další skvadra. Při prezidentování Havla mnoho lidí jeho osobu nesnášelo, nikdy by ho nevolilo, ale když byl jedno období v nemocnici pomalu déle než v úřadě nestalo se aby ho tato skupina, která by mu nikdy nedala hlas, nějakým způsobem dehonestovala, urážela, navrhovala… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety
Odpověď uživateli  Wendy

Pravda a láska, kterou ctili spíše ti, co Havla nemuseli. Hřebejk nebo Ecler, nevím, tito nositele kultúry jsou znechuceni tím, že se prezidentovi daří lépe? Je kultura, jako taková, kultura slova, pohybu, vystupování a vyjadřování?. Jakou kulturu zastávají tihle ti dva idioti? Ano Havla jsem nesnášel, ale to nejhorší jsem mu nepřál.… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Wendy

wendo,

ac jsem zil pres polovinu zivota v anglicky mluvicim zamori, prece jen mne nasere kdyz slysim paskvily jako DEHONESTACE, KAUZA, BYZNYS, PRAJM MINISTR… vim ze to sem nepatri ze te peskuju, protoze remcas zcela vecne, ale nezlob se kamo, ta dehonstace mne fakt sere

LadyAnn
LadyAnn
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Dehonestace je z latiny. Horší jsou paskvily typu hejtovat, lajkovat, je to kůl(cool), je to in, levl (level), fakáč, lůzr, lídr, soráč (sorry) etc.