Politická Nemesis

Jestli se někdo nedokázal zorientovat ani po těchto volbách,  které zcela jasně ukázaly, jak věci doopravdy jsou, tak je prostě pro alternativu ztracen. Kdo má radost z toho, že Babiše konečně zavřou, tak ať se připraví, že bude na řadě hned po oligarchovi.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Zdroj: Vidlákovy kydy

Všímáte si, jak moc se budoucí vládní koalice snaží, aby uklidnila veřejnost, že nikomu nebudou sahat na peníze? Že se nebudou zvyšovat daně, nebudou se brát dosažené výhody, zůstanou přídavky na děti, lidi se nemusejí ničeho bát, nový premiér se bude otecky starat o svůj národ a rozhodně mu nebude nic upírat.Bylo to vidět už v předvolební kampani… kdybych bral vážně, co Fiala a spol. povídali, tak bych řekl, že všechny výhody zařízené Babišem zůstanou a jen skoncují s tou “Babišovou drahotou”. Nikdo o nic nepřijde, jen v obchodech bude levněji, energie skoro zadarmo, koronavirus budou hoši politický řešit mnohem lépe než vláda ANO a všem bude dobře.

Ne, nemusíme tomu věřit a pokud mohu soudit z komentářů pod leckterým článkem, lidé tomu opravdu moc nevěří. Prostě se všeobecně čeká, že bude hůř a Fiala si na vládnutí v této situaci vyláme zuby ještě dřív než se pořádně začne. Ale pokud mohu soudit, v ODS nejsou zase takoví sebevrazi, aby to nevěděli a tak si dávají sakra pozor, aby neřekli už dopředu něco, čím by lid rozhněvali.  Věci budou řešit “kosmeticky”. Babiš chtěl dát slevu na energie, Fiala bude zvedat příspěvek na bydlení. Za pád Bohemia Energy samozřejmě může Babiš a Havlíček a trochu taky energetický regulační úřad… A bude se mluvit o přijetí Eura – už jsem zaznamenal spóóóustu reklam na fejsbůku, jak bude euro super.

Vlastně  jediní, co si  doopravdy hrají na sekáče, jsou Starostové. Vítek Rakušan už vykřikuje, jak ze svého ministerstva bude vyhazovat lidi napojené na Agrofert, jeho kumpán Věslav Michalík už rovnou mluví o tom, jak budou rušit jízdné skorozdarma. Jsou tam noví, mladí a krásní, cítí eufórii z úspěchu a tak si vyskakují. Ještě jim nedochází dosah jejich slov a možný činů, protože když tohle budou zavádět, tak jejich preference budou kurva nižší Halík! Ještě prostě nemyslí politicky.

S uspokojením ale musím konstatovat, že Fiala ani Stanjura tyhle tendence zatím neprojevují. A nebo jsem je nezaznamenal. Pekarová Adamová samozřejmě už pár blbých výroků stihla, ale u ní se to skoro čeká. Zastydlá komunistobijka bude podle mě nakonec největší překážkou celé nové vlády, protože není nic horšího než ambiciózní blbka.  Pekarová a Nagyová mají společného víc než by si člověk myslel. Ale staří kariérní politici si zatím dávají pozor. Ještě pořád tvrdí, jak všechno zachrání, ale nakonec to dopadne jako vždycky. Schodek se upraví snížením investic na silnice. Takže příští rok republika rozkopaná nebude.

Proč to tak je? Inu proto, že Babiš má 72 poslaneckých mandátů. Okamura jich má dvacet a to je dohromady skoro polovina. Staří političtí matadoři si už také přečetli analýzu výsledků a vědí, že vyhráli jen díky tomu, že se Alternativa rozštípala na malé kousky a propadlo milion hlasů, z čehož půlka připadla jim.  Piráti i STAN si samozřejmě nic nepřečetli a tak nemají ánung co se děje, jinak by totiž tak blbě nekvákali.

Babiš už teď dělá ještě neexistující vládě bohyni odplaty.  Furt je tam. Furt má nejvíc hlasů. Furt má nejvíc peněz. Furt je pracovitý, furt má ve straně kázeň. ANO je Babiš a Babiš je ANO. Teď navíc má spoustu lidí, kteří mají zkušenost z legislativy i exekutivy. Už to znají. Vědí jak fungují ty postupy, vědí jak se pracuje s jednacím řádem, do kterých kanceláří se s čím chodí, atd. atd. I v opozici je Babiš něčím podobným čemu byl Sovětský svaz Západnímu Německu. Seděl jim za krkem a oni věděli, že když cokoliv přeženou, mohlo by se jim stát, že všichni  pojedou v dobytčácích na Sibiř.

Tohle teď dělá Babiš. Kdyby totiž Fiala cokoliv přehnal, mohlo by se stát, že příště bude mít Andrejko orbánovskou většinu. Jim prostě nezbývá, než to zkusit dělat dobře. Nemesis jim sedí za krkem. Uvidí ji každý den v parlamentu. Budou vědět, že Babiš teď místo vládnutí bude po celé funkční období dělat kampaň. Bude na to mít čas. A pokud budou muset dělat něco nepopulárního, tak to bude dělat Vítek Rakušan  jeho kamarádi.  Ten vypadají dost blbí na to, aby jim to nevadilo. A samozřejmě Bartoš… ten už řekl nahlas, že se Piráti obětovali za demokracii a sesazení oligarchy. Už dlouho jsem se tak nenasmál.

Aby si mohl Fiala vládnout po svém, aby mohli zrealizovat všechny ty svoje sny, nejprve se musejí zbavit Babišovy politické konkurence. V tomto ohledu to mají jednodušší, než kdyby proti nim stála normální strana jako třeba ČSSD v době svého vrcholu. Tam bylo možné zlikvidovat Ratha, bylo možné nakydat špínu na Paroubka. Ale byli další kádři. Sice horší, ale byli a nikdo z ODS tehdy neměl pod kontrolou, koho si ČSSD zvolí do čela.

U ANO je to jednodušší. Tam je jen a jenom Andrej. Zničit Babiše znamená zničit ANO. Všech těch 72 mandátů může jít do háje, pokud Andrejka sejmou.

Je jasné, že to budou zkoušet. Zatímco se budou zoufale plácat v tom, aby dělali totéž co Babiš, ale nevypadalo to tak, zatímco skutečně nesáhnou na žádný výdobytek a pokud ano, tak to budou řádně maskovat, zatímco budou dělat různé hlasité haló, v pozadí pojede trestní stíhání, vyšetřování a tak, protože moc soudní je teď na té správné straně. Netřeba si dělat iluze.

Babiš, ať se to někomu líbí nebo nelíbí je totiž politická konkurence. Oni ho v EU nemají rádi a nemá ho rád ani náš demoblok. On je jejich protivník. Samozřejmě se tu můžeme dohadovat, jak bude Andrejko reagovat v případě pořádného tlaku, že nakonec dá přednost svému byznysu před prospěchem národa, že nakonec cukne a podvolí se… ano to všechno je možné…

Je ovšem taktickou i strategickou chybou, pokud mu teď někdo bude přát vyšetřování, odsouzení a dlouhý pobyt v teplákách. Pokud se teď někdo z Alternativy tetelí blahem, že na oligarchu konečně nastoupí kliftoni, že konečně zaplatí za všechny ty svoje zlodějny a pokud tomu bude Alternativa ještě napomáhat, tak se jim podaří jediné – zbaví demoblok konkurence. Andrejovy hlasy samozřejmě někdo posbírá. Ale pochybuju, že je posbírá jedna nová síla, která by byla alespoň tak jednotná, jako je ANO.

My na alternativě bychom si jednoho dne měli oligarchu sesadit sami. Až budeme konsolidovaní, až budeme mít k dispozici novou a kvalitnější konkurenci demobloku. Ale rozhodně bychom neměli dopustit, aby si Andreje zničili ti, kteří hned po něm začnou ničit nás. Před volbami jsem říkal, že je třeba volit ANO nebo SPD a rozhodně nevolit žádnou z malých stran. Teď po volbách říkám, že není v našem zájmu napomáhat odstranění Babiše z politiky. Je v našem bytostném zájmu, aby tam zůstal, aby byl pro demoblok tou nebezpečnou Nemesis. Aby se ho báli a věděli, že pokud budou přehánět, může Babiš zase vyhrát.

Sovětský svaz nebyl žádnou sluníčkovou zemí. Ale jeho existence – existence alternativy západním systémům, to bylo právě to, co v Západním Německu dělalo tu vysokou životní úroveň, takřka plnou zaměstnanost, plnou státní kasu a obrovské výdobytky.  Jen co byl poražen, pocítili právě Dojčlandi, jak skutečně vypadá kapitalismus.

Abych to nějak shrnul…

1. Vláda demobloku bude teď v první chvíli v podstatě k nerozeznání od vlády Babiše. Budou dělat stejné věci  a budou to různě okecávat, aby se od Babiše nějak odlišili. Nepochybuju o tom, že to na leckteré Pražáky zabere. Změny ale budou kosmetické.

2. V pozadí se teď bude pracovat na tom, aby měl oligarcha jiné starosti než dělat opoziční politiku – nejlépe aby seděl u soudu a pokud možno v base. O úrovni právního státu nemám žádné iluze. Od akce Vidkun, Kubiceho zprávy, Vrbětic, od doby co jsem si pokecal s pár vysoce postavenými bývalými policajty, od té doby si myslím svoje.

3. Pokud se to podaří a demoblok dostane Babiše do tepláků, tak pak teprve začne fičák. Pak teprve dojde na nás. Pak nám to osladí stejně jako to kapitáni průmyslu a finančnictví osolili obyčejným, ale bohatým Němcům. Hned jak se přestali bát, že by je někdo mohl znárodnit a povraždit. Teď to bude stejné. Nejprve se pokusí zbavit Babiše a pak teprve nás začnou řádně obírat.

4. Je v našem zájmu Babiše podržet. Místo něj prostě nikoho nemáme. A kdo si myslí, že ano, tak by se měl nechat vyšetřit. Jestli se někdo nedokázal zorientovat ani po těchto volbách,  které zcela jasně ukázaly, jak věci doopravdy jsou, tak je prostě pro alternativu ztracen. Kdo má radost z toho, že Babiše konečně zavřou, tak ať se připraví, že bude na řadě hned po oligarchovi.

5. O Babišově osudu bychom měli jednou ve volbách rozhodnout my na alternativě.  Je těžkou chybou o něm nechat rozhodnout demoblok. Ve volbách jste mě neposlechli, tak kurva poslouchejte teď.

4.9 27 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Falka
Falka
před 2 lety

souhlasím s tím, že místo Babiše nikoho schopného nemáme. Jen se mi nelíbí, jak (Babiš) podléhá – a nechápu proč – té covidové mafii. Proč se musí stále testovat a strašit, že se počet pozitivně testovaných (ale ne nemocných?) zvyšuje? Proč se k těm covidovým podvodníkům Babiš přidává, a teď hrozí, že současná vláda udělá… Číst vice »

Pohoda
Pohoda
před 2 lety
Odpověď uživateli  Falka

Babiš musí, jinak by mohla jeho firma zkrachovat, ostatní musí plnit úkoly, které jim dodala „firma“, která je dostala do parlamentu. Všude ve světě se hraje podle stejných not. Tady nejde o lidi, ale o dosazené politiky. Musí poslouchat. Není to tak těžké pochopit!

Pohoda
Pohoda
před 2 lety

Pokud na vše pohlížíme jako na hru, tak nám je vše jasné. „Zástupci lidu“ málo-kdy zastupují své voliče. Je to jen hra. Když se podíváme např. zástupce Aspen Institutu ve všech stranách a jako náhodu jsou to ti rozhodující na politické scéně a to nemluvím o zednářských lóžích. Politická strana je jen cesta k politické… Číst vice »

LadyAnn
LadyAnn
před 2 lety
Odpověď uživateli  Pohoda

Řekla bych, že po celé 4 roky.

basos
basos
před 2 lety

vidlo necetl jsem tvuj clanek, jsou vsecky na jedno kopyto, ale tim netvrdim ze nemas pravdu, ovsem pravda je pofiderni, ze? Milovat ci nemilovat Babise neminim, nejsem teplej, ale snasim ho, jak take snasim Zemana az na toho parchanta Mynare ktery si ho zavazal “Zemakem”. problem je ze Zeman ac… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety

Ono to tak nějak bude. Můžeme Babiše milovat nebo nenávidět ale zatím jinou alternativu fakt nemáme. Já také volil SPD již třetí volby ale ne se vším souhlasím. Mám na jisté věci jiný názor. To je demokracie. A noví mocipàni budou muset myslet podobně ale né všichni to zvládnou. Pýcha předchází… Číst vice »

Tatran
Tatran
před 2 lety

Babiš je člověk činu. K jeho kvalitám má politruk Filaja velice daleko a proto bude muset trpět rány od něj den co den. Filaja pozná, že trpaslíci kolem něj mu nebudou dělat jen stafáž, ale hlavně potíže a pozná co je to vládnout s malomocnými. Pochopí nakonec, že SPOLU to nejde, že by to… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  Tatran

Profesůrek je jednooký mezi slepými a retardovanými!

cablik
cablik
před 2 lety

Jo to by potom co by odstranili Babiše zametli s SPD a jejich voliči nemuseli by se už ničeho bát. Naštěstí vědí že většinu nemají řekl to Kraďousek. Jinak též jsem říkal že volit malé strany jsou vyhozené hlasy a došlo na slova pana Okamury.