Polsko a Maďarsko čelí diktátu EU – Maďarská vláda odmítá kompromis v otázce budoucnosti maďarských dětí

Tento zákon neříká nic o komunitě LGBT v Maďarsku. Nic o jejich právech. Zákon se jich netýká. Tento zákon se týká maďarských dětí. Říká se v něm toto: výchovu maďarských dětí do 18 let ohledně sexuální orientace by měli provádět výhradně jejich rodiče.

Zdroj: FondSK, překlad Zvědavec, autor Svatoslav Knjazjev

Polské obce začaly odmítat status “zóny bez LGBT”. Takové zóny vznikly v Polsku na základě hlasování obcí v letech 2019-2021. Celkem asi stovka polských měst a obcí hlasovala pro rezoluce odsuzující útoky na tradiční hodnoty a propagaci takzvané LGBT (perverzní) ideologie. Odborníci odhadují, že přibližně třetina polské populace žije v “zónách bez LGBT”.

Přestože hlasování mělo především demonstrativní charakter a rezoluce neobsahovaly konkrétní mechanismy, jak čelit agresi evropských LGBT lobbistů, vyvolal tento neobvyklý krok, schválený polskými orgány, v Bruselu silnou reakci. Dne 15. července 2021 zahájila Evropská komise disciplinární řízení proti Varšavě za “LGBT free zóny”. Poláci na tuto hrozbu zpočátku nereagovali. No, uvidíme. Pak se Brusel uchýlil k dalším přesvědčovacím prostředkům.

[Foto BBC...]

 

V září začaly obce, které se vyslovily proti propagandě LGBT, dostávat dopisy od vedení Evropské unie, v nichž hrozí, že jim bude zastaveno financování programů hospodářské obnovy (po “pandemii”). Financování odstraňování škod způsobených covid terorem a takzvaná práva LGBT spolu samozřejmě nijak nesouvisí. Brusel však Varšavě vyhrožuje odepřením peněz, na což mnozí Poláci slyší.

Regionální rada polského Malopolského vojvodství sice hlasovala pro zachování “zóny bez LGBT”, a to i přes varování EU před možnou ztrátou finančních prostředků z Bruselu. Místní vlády v jiných vojvodstvích se však ukázaly být vůči hrozbám Bruselu vstřícnější.

 

[Foto DW...]

 

Svatokřížské vojvodství se 22. září vzdalo statusu “zóny bez LGBT”; příslušné rozhodnutí přijal vojvodský parlament ve městě Kielce. Následovalo Podkarpatské a Lubelské vojvodství a po nich Malopolské vojvodství.

“Poctivost” polských politiků stála 126 milionů eur, které evropští byrokraté slíbili v blízké budoucnosti zmrazit. Dopadlo to jako v tom starém vtipu: “Kdo jste, jsme pochopili, když jste souhlasili, že to uděláte za peníze, teď už zbývá jen dohodnout se na ceně.

Maďarsko, které se rovněž dostalo pod tlak Bruselu, se však zachovalo jinak. Maďarský ministr zahraničních věcí a vnějších ekonomických vztahů Péter Szijjártó prohlásil, že Budapešť odmítá změnit svou politiku v oblasti boje proti propagandě LGBT. Maďarské orgány obvinily Evropskou komisi z hrubého vydírání.

[Péter Szij...]
Péter Szijjártó

V těchto otázkách neděláme kompromisy, protože jsme suverénní země, suverénní stát. A nikdo, ani Evropská komise, by nás neměl vydírat,” řekl Szijjártó. Uvedl, že cílem maďarských právních předpisů je chránit nezletilé před pedofily a homosexuální propagandou.

Budoucnost našich dětí neohrozíme,” zdůraznil Szijjártó. A dal jasně najevo, že k zabránění poklesu populace je třeba chránit rodinu jako společenskou instituci, nikoli přivádět migranty.

Ministr poukázal na to, že Maďarsko je v dobré ekonomické kondici a nebojí se finančních omezení ze strany Bruselu kvůli tomu, že Budapešť odmítla přijmout zákaz propagace LGBT. Ve všech klíčových otázkách vláda vyjadřuje vůli svého lidu a nehodlá ustoupit.

Tím, že řekl, že Evropská komise “nesmí” vydírat Maďarsko, se ovšem diplomat spletl: Brusel má své vlastní představy o tom, co je správné a co ne, a tím příběh nekončí.

Szijjártó později v rozhovoru pro ruskou televizi RBC-TV vysvětlil postoj maďarské vlády podrobněji. “Tento zákon neříká nic o komunitě LGBT v Maďarsku. Nic o jejich právech. Zákon se jich netýká. Tento zákon se týká maďarských dětí. Říká se v něm toto: výchovu maďarských dětí do 18 let ohledně sexuální orientace by měli provádět výhradně jejich rodiče,” uvedl ministr. Velmi jasný postoj.

Jak Szijjártó přiznal, osobně by se mu nelíbilo, kdyby organizace založené neznámými lidmi slídily po jeho dětech a snažily se je “sexuálně vzdělávat”.

Můžeme však poukázat na to, že politická vůle představitelů obou skupin “mladých Evropanů”, polských a maďarských vůdců, se ukázala být různě silná. Maďaři, na rozdíl od Poláků, nejsou ochotni za svou přítomnost ve “sjednocené Evropě” platit žádnou cenu, a to ani tehdy, když se jim za tuto přítomnost platí.

4.9 12 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Rusko a Čína označily vojensko-biologický vývoj USA za nebezpečný
https://cz.sputniknews.com/20211007/rusko-a-cina-oznacily-vojensko-biologicky-vyvoj-usa-za-nebezpecny-16091995.html

„Už chápete, proč se chceme z té bruselské zadnice vyvázat?“ Omezená suverenita rozlítila Ondráčka
https://cz.sputniknews.com/20211007/uz-chapete-proc-se-chceme-z-te-bruselske-zadnice-vyvazat-omezena-suverenita-rozlitila-ondracka-16091762.html

Magický článek 10a Ústavy ČR: Byli jsme i před Bruselem, můžeme být i po něm…
https://cz.sputniknews.com/20211007/magicky-clanek-10a-ustavy-cr-byli-jsme-i-pred-bruselem-muzeme-byt-i-po-nem-16088282.htm

Je to pokus o puč. Ovčáček přirovnal novináře a kavárnu k nacistům a varoval před sesazením Zemana
https://cz.sputniknews.com/20211007/je-to-pokus-o-puc-ovcacek-prirovnal-novinare-a-kavarnu-k-nacistum-a-varoval-pred-sesazenim-zemana-16081879.html

Vendol
Vendol
před 1 rokem

Udělalo mi velkou radost, že polský ústavní soud vydal prohlášení, že polská ústava je nadřazena legislativě Evropské unie a že je Polsko i nadále suverénním státem. Jak je to u nás ? Bartošovští piráti mají v programu přesný opak, tedy, že evropské právo stojí nad právem českým. To je vlastizrada jak vyšitá, resp. měli… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Pořád zapomínáte,že Protektoát B und M tohle řešit nejen nemůže,ale ani nesmí!!!!

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

asi nejsi z Prahy, ze??? tady je te verbeze co voli Piraty hafo, a dalsi se sem z vidieku serou… podivej se na Pirata Hribka a dalsi, treba vidlak Bartos a spol. proste kazdej Ourednik a.k. prizivnik se hrabe do Prahy.

cablik
cablik
před 1 rokem

Polsko a Maďarsko chrání i nás když jsou u nás politici bezpáteřní 0. Snad se to změní a bude SPD ve vládě potřebujeme někoho kdo bude hájit zájmy normálních lidí.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

No kdyz se pridame k Madarum a Polakum, tak nas bude kolem 70 milionu, coz je uz dost velka cast EU, mozna ze by se pridali i Rakusane a Slovaci, takze zase o neco vice, a tim vetsi vaha, ale otazka je co udelaji Polaci, je to verbez, nikdy nam nic dobreho neudelali. Dulezitejsi by bylo,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Ano pane tak by to bylo správné v jednotě je síla Rakušané už jich také mají plné zuby je třeba aby se V4 a další státy spojili proti EU.

Hanah
Hanah
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Se Slováky momentálně nelze počítat. Mají vládu (i s prezidentskou) složenou z neziskových organizací. Můžeme domyslet jakých. Jak nám neziskovky prorostou do systému, je konec.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hanah

Na Slovensku už mají čaputů plné vidle a demonstrují bratři Slováci jim to u voleb spočítají.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Dánsko, Švédsko jsou v tomto smyslu dávno “odepsané” země. Po mnoha letech manipulací jsou občané těchto zemí už zpracováni a tudíž přesvědčeni o správnosti EU ideologiích. Pro nás je teď asi poslední možnost se bránit. Další generace už v tom vyrostou bez pochybností.

Lubez
Lubez
před 1 rokem

Jo jo Attilovi potomci.