Gincburg uvedl příčiny neuznání EU vakcíny Sputnik V  

Ředitel Centra Gamalei Alexandr Gincburg vysvětlil, proč Světová zdravotnická organizace (SZO) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dosud neuznaly ruskou vakcínu proti koronaviru, oznamuje Večerní Moskva.

Podle slov vědce to souvisí s tím, že evropská legislativa pro registraci vakcín není sladěna s ruskou.

“Neznamená to, že je ruský nebo zahraniční systém špatný. Prostě jsou různé”, prohlásil a poznamenal, že kdyby se uznání Sputniku V provádělo na základě výsledků jeho praktického použití, tak by proces registrace probíhal rychleji.

Gincburg rovněž vyjádřil názor, že úředníci EMA ignorují  úspěchy očkování ruským preparátem Sputnik V.

“Očkovací kampaň ukázala, že Sputnik V se skvěle vypořádává s ochranou organizmu před širokým spektrem kmenů COVID-19. Ale úředníci EMA a částečně SZO to nechtějí vidět”, řekl.

Ruská vakcína Sputnik V absolvuje od 4. března proceduru expertízy v Evropské agentuře pro léčivé přípravky, která se zabývá schvalováním vakcín pro použití na evropském trhu. Údaje o preparátu pro jeho certifikaci zkoumají také specialisté SZO.

Dříve vedoucí laboratoře mechanizmů genetické variability patogenních mikroorganismů Centra Gamalei Vladimír Guščin vyjádřil názor, že SZO brzy ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V uzná.

Ruslan Davletšin, Alexandr Kudrjavcev

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://aif.ru/health/coronavirus/gincburg_nazval_prichiny_nepriznaniya_vakciny_sputnik_v_v_es

https://vm.ru/news/922813-gincburg-obuyasnil-pochemu-voz-i-ema-do-sih-por-ne-priznali-rossijskuyu-vakcinu-ot-covid-19

5 12 hlasy
Hodnocení článku
27 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vik
vik
před 9 měsíci

Podmíněné schválení platí jeden rok a lze je každoročně obnovovat. Všechny vakcíny proti COVID-19 schválené v EU a tedy v Německu získaly podmíněné schválení (k 23. dubnu 2021). Platnost schválení vyprší v prosinci 2021 a lednu 2022. Protože žádný výrobce podmíněně schválených vakcín nepodal novou žádost, vakcíny již od prosince 2021 / ledna 2022 nesmí být použity –… Číst vice »

heriot
heriot
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  vik

Ále tenhle blábol, živený marnou nadějí koluje už několik dní. Představa, že EMA, která je plně ve službách pharma mafie a od počátku prosazuje jejich zájmy, jim neprodlouží schválení je z říše naivních snů…

basos
basos
před 9 měsíci

No preci po 30 letech masirovani fsicki vite, ze Putin je kurva, Amici nas osvobodili, a ze jeden stat v Levante je bozi kralofstvi.. takze nevim o cem je rec… mimo toho si pockam, az co nam rekne preceda nove lepsovlady Bartos

anti Havel
anti Havel
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  basos

Tomu hoří koudel u prdele a neví jestli do vlády nebo do opozice,čuramed jeden vyfetlej!.-D

ne68
ne68
před 9 měsíci

…..jejej, zase ten ošklivý západ tomu milému a vstřícnému Rusku ubližuje…no hrůza!
Hlavní příčina neuznání Sputniku není v tom jaké má vakcína vlastnosti, ale zásadní problém je produktivně a ve stále stejné kvalitě(!!!) ji opakovaně průmyslově vyrobit. V tom je problém Ruska – a to jsou důvody jejího neschválení. To je vše….

anti Havel
anti Havel
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  ne68

A to jsi vyčetl na stránkách MENSESU nebo ti radil Kubek s Flégrem?

Milan
Milan
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  ne68

Tak tak. Každý máme nějaký ten problém, že. Ty například s kritickým myšlením. Ale nic si z toho nedělej, sice ses zasekl v osmašedesátém a nedošlo ti, že se píše rok 2021 a že Sovětsko už neexistuje, ale z toho, možná, pokud ses příliš nezacyklil, ještě vyrosteš. Jestli jsi ale můj vrstevník (1951) pak tě lituji,… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  ne68

Chudáku, vy jste jim na to skočil.

Georg
Georg
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  ne68

Nezpochybňuji vaše informace, ale můžete je doplnit o  informace , kde jste k nim přišel, kdo to napsal, případně, kde je najdeme, díky.

Tatran
Tatran
před 9 měsíci

To jsou ony euroatlantické hodnoty. šířit zášť a nenávist k Rusku. Ne nejde o zdraví, jde o byznys, ze kterého mají těžit jen USA.

anti Havel
anti Havel
před 9 měsíci

A už te´d ty potomci Mengeleho vymýšlejí další vakcíny na virus,KTERÝ JEŠTĚ NEESTUJE NEBO SPÍŠ,KTERÝ JEŠTĚ AMIOKUPANTEM A SPO. NEBYL VYPUŠTĚN!

anti Havel
anti Havel
před 9 měsíci

Je to jednochý,ONA VAKCÍNA TOTIŽ FUNGUJE A NEKONČÍTE S TRVALÝMI NAÁSLEDKY)V LEPŠÍM PŘÍPADĚ) jako ony západní sračky,které nejen,že NEFUNGUJÍ,ALE VRAŽDÍ!!!!

tomaskova
tomaskova
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  anti Havel

Jistě, že funguje, tak jako fungovaly všechny vakcíny proti nakažlivým chorobám vyvinuté za totáče. Komunisti by nepřipustili, aby se očkovalo vakcínami, které zabíjejí.

anti Havel
anti Havel
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Vysvětlujte to dnešním Svědkům covidovivým….je to zbytečná námaha!

cablik
cablik
před 9 měsíci

To si nechte, Rusko třetí pohlaví nechce. Putin nově udeřil na Západ
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-si-nechte-Rusko-treti-pohlavi-nechce-Putin-nove-uderil-na-Zapad-682061

,,Lumpové.” 119 600 za elektřinu, dosud 22 290. Panelák plný důchodců vysílá k Fialovi
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Lumpove-119-600-za-elektrinu-dosud-22-290-Panelak-plny-duchodcu-vysila-k-Fialovi-682017

oldo
oldo
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Trh to vyresil,co se ti na tom nelibi,to jsme prece chteli,nebo ne?

kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci

Uznané vakcíny šíření covidu nezabrání, jen zmírní jeho průběh u pacienta. Očkovaní nebudou vědět, že ho mají pro svůj lehký průběh a budou ho prskat kolem sebe stejně dál. Jak je možné, že v nemocnicích leží na ventilátorech očkovaní s tím lehkým(!) průběhem, nehledě na jejich počty. Prostě tam jsou s těžkým průběhem a to nikdo… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jen dodám, proč se mám nechat očkovat jen(!!!) kvůli lehkému průběhu covidu, když i ten pro člověka jako jsem já přes 60 let, majícího všechny dostupné choroby může být smrtící??? A to neočkované jako já chtějí izolovat a přednostně píchat. Stojí mi to za to?

basos
basos
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

kutnaku,

nemel a jdi, ja mam 3 a ted pudu na chripku, fakt nevis kdo to svinstvo na nas usil, a mimo toho Amici jsou na tyhle dobrutky machri vzpomen si co udelali po valce Francouzum s LSD, takze nekecej a di, a kdyz ten kovid stejne dostanes, tak budes vedet ze to ockovani bylo k hovnu

Milan
Milan
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

No, a budou to sestřičky, co mě budou píchat, a budou aspoň drobet pohledné? Rozhodně bych proti opíchání takovými sestřičkami, pokud by mě nechtěly zároveň euthanasticky vakcínovat, v tom případě nic neměl. Píchání zdar!

cablik
cablik
před 9 měsíci

No jo za vším jsou prachy i za léky uvažují že očkování bude povinné a bude se proti koráku očkovat každý rok.

jara
jara
před 9 měsíci

Myslím, že to schválené nikdy nebude. Přece si nenechají vyrazit z rukou ten obrovský byznys. Na druhou stranu ale tomu schválení vůbec, ale vůbec nepomáhá to, že sami Rusové vakcínu odmítají.

tomaskova
tomaskova
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  jara

Rusové ji odmítají proto, že mají špatné zkušenosti z 90 let, kdy je povinným očkováním decimovali po tisících, jako se to děje dnes v Africe.