Gincburg uvedl příčiny neuznání EU vakcíny Sputnik V  

Ředitel Centra Gamalei Alexandr Gincburg vysvětlil, proč Světová zdravotnická organizace (SZO) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dosud neuznaly ruskou vakcínu proti koronaviru, oznamuje Večerní Moskva.

Podle slov vědce to souvisí s tím, že evropská legislativa pro registraci vakcín není sladěna s ruskou.

“Neznamená to, že je ruský nebo zahraniční systém špatný. Prostě jsou různé”, prohlásil a poznamenal, že kdyby se uznání Sputniku V provádělo na základě výsledků jeho praktického použití, tak by proces registrace probíhal rychleji.

Gincburg rovněž vyjádřil názor, že úředníci EMA ignorují  úspěchy očkování ruským preparátem Sputnik V.

“Očkovací kampaň ukázala, že Sputnik V se skvěle vypořádává s ochranou organizmu před širokým spektrem kmenů COVID-19. Ale úředníci EMA a částečně SZO to nechtějí vidět”, řekl.

Ruská vakcína Sputnik V absolvuje od 4. března proceduru expertízy v Evropské agentuře pro léčivé přípravky, která se zabývá schvalováním vakcín pro použití na evropském trhu. Údaje o preparátu pro jeho certifikaci zkoumají také specialisté SZO.

Dříve vedoucí laboratoře mechanizmů genetické variability patogenních mikroorganismů Centra Gamalei Vladimír Guščin vyjádřil názor, že SZO brzy ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V uzná.

Ruslan Davletšin, Alexandr Kudrjavcev

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://aif.ru/health/coronavirus/gincburg_nazval_prichiny_nepriznaniya_vakciny_sputnik_v_v_es

https://vm.ru/news/922813-gincburg-obuyasnil-pochemu-voz-i-ema-do-sih-por-ne-priznali-rossijskuyu-vakcinu-ot-covid-19

5 12 hlasy
Hodnocení článku
27 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ferin
Ferin
před 2 lety

Ruská vakcína SputnikV lidi nezabíjí jako ty západní bojové látky v Pfitzeru.. Proto do EU nesmí. Ale Pfitzer pro malé děti může být i bez schválení EMA. Snad už lidi pochopí, že nejde o zdraví ale o snížení populace ve světě.

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  Ferin

Moje teta v emerice by byla schpná každého,kdo jen o očkování dětí promluví zatřelit bez soudu!!!!!!!
A já taky….ono totiž příjít o MENSES,KUBKA,KONVALINKU FLÉGRA,HOŘEJŠÍHO A JINÉ JIDÁŠE BY BYLO PRO TUHLE ZEM POŽEHNÁNÍ!!!!!!!

Plebej
Plebej
před 2 lety

A že EMA ruskou vakcínu uzná?! Zlatý voči!
Dokud budou vakcíny z výroben západních korporací přinášet zlatá vejce, nepřichází ta certifikace v úvahu.
To by tak hrálo, aby na tom prevítu, kterým nás v zájmu vyšší spotřeby fajzrů a moderen snad i shůry práškujou, vydělalo Rusko! ….

spartak
spartak
před 2 lety

EU chce pod slupkou demokracie nepřipustit Rusko k dění v Evropě.Sputnik by byl velkým konkurentem stejně jak socialistický tábor ,proto ta fašistická nenávist k Rusku.