Koaliční pětka vzkazuje národu: Na demokracii zvysoka kašleme!

Faleš a pohrdání demokracií je tedy tím, s čím naše nová poslanecká většina zahajuje, a jak už své pappenheimské známe, nemůžeme od ní čekat nic lepšího ani v budoucnu.

Zdroj: Vaše věc

SPD Tomio Okamury získala ve volbách 2021 20 poslaneckých mandátů, volilo ji 513 910 voličů, což představuje 9,56 všech ve volbách odevzdaných hlasů, čímž se SPD v soutěži všech našich politických stran umístila na pátém místě a dosáhla lepšího výsledku než např. v pořadí šestá TOP 09 (14 poslaneckých mandátů), či v pořadí sedmí Piráti (čtyři poslanecké mandáty).

S tímto výsledkem a s více než půlmilionovým ziskem hlasů tak SPD získala zcela zasloužené právo na obsazení jednoho ze šesti křesel místopředsedů Poslanecké sněmovny, ale poslanci koalice SPOLU společně s koalicí PirSTANu, kteří v nové Poslanecké sněmovně vytvořili nerozbornou poslaneckou většinu, rozhodli jinak. A totiž tak, že volby, nevolby a demokracie nedemokracie křeslo místopředsedy Poslanecké sněmovny pro nikoho z SPD nebude. BUDE pro poslankyni Richterovou z Pirátů (čtyři poslanecké mandáty), ale NEBUDE pro nikoho z SPD (20 poslaneckých mandátů). Čímž vyslovili svůj soud o tom, že voličské hlasy pro Piráty jsou pětinásobně cennější než hlasy pro SPD, a čímž současně udělali kříž nad demokracií, která jak známo hlásá, že hlasy všech občanů v demokratických volbách jsou si a musí si být rovny.

Pro koaliční pětku to však, jak vidno, neplatí. A jak svůj postoj, kterým není ničím jiným, než nejotevřenějším pohrdáním nejpodstatnějším principem demokracie, zdůvodňují?

Inu takto: Místopředsedové Poslanecké sněmovny vyjíždějí často do ciziny a jak prý by to vypadalo, kdyby se v západní zemi, vedle skalních příznivců západní politiky objevil též poslanec SPD, čili strany, která se vyslovuje proti NATO i EU a chce o naší další příslušnosti k těmto organizacím dokonce uspořádat jakési referendum.

Takže nikdo takový z nás Čechů se v rámci politických jednání nesmí na Západě objevit, musíme tam působit jako národ ze všech národů západní politice nejoddanější, nejposlušnější a nejdisciplinovanější, či řečeno jinak: je naší nejsvětější povinností vysílat na Západ nikoli to, co naši republiku skutečně reprezentuje, ale jsme povinni vysílat tam naši Potěmkinovu vesnici. Čili zfalšovaný a nikoli věrný obraz toho, co náš národ jako celek chce a oč usiluje.

Faleš a pohrdání demokracií je tedy tím, s čím naše nová poslanecká většina zahajuje, a jak už své pappenheimské známe, nemůžeme od ní čekat nic lepšího ani v budoucnu.

4.9 19 hlasy
Hodnocení článku
20 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 1 rokem

Souhlasím s Vámi, ale nezlobte se p.Man. Co se dalo čekat od tak zvaného “Demobloku”, který byl a je samozřejmě “nejdemoktratičtější” silou v parlamentu. SPD a KSČM to jsou přece “extrémisté”. ANO jsou zase dle nich jen “populisté”. Velmi mě zaujala p.Richtrová od Pirátů, když koktala v TV a vlastně nevěděla proč je SPD extrémistická strana.… Číst vice »

Tatran
Tatran
před 1 rokem

Samozřejmě je to ostuda a porážka demokracie, jestli si PS zvolí do čela “podivnou ženščinu”, která by v PS jinak neuspěla se svými 5 %, získaných ve volbách pod záštitou ODS a ani nic než řečnit neumí. Přesto je z toho východisko. Zákon se musí změnit tak, aby PS byli zastoupeni všechny politické strany nikoliv volbou, ale… Číst vice »

cert
cert
před 1 rokem

SPD se musi probrat a nenechat si dal kalet na hlavu. Byla obrovska chyba, ze nenapadli zalozeni poslaneckych klubu. Druha strana by to okamzite vyuzila. Kdyz ne poslanci, tak senatori. Posledni mesice pred volbami opozice blokovala snemovnu, aby nemohla byt dovolena rada. Jestli si ted SPD bude hrat na konstruktivni opozici… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 1 rokem

Jsem bytostně přesvědčený, že tato vláda čtyři roky vládnout nebude. Osobně to vidím na předčasné volby do dvou let. A potom jim to může případný vítěz vrátit i s úroky. Osobně bych navrhoval “funkce” vrátného, uklízečky a údržbáře. Teda krom standardních funkcí poslanců. Jak se říká: “Nešlapej po lidech při cestě nahoru, budeš je potkávat při cestě… Číst vice »

MON
MON
před 1 rokem

Není to pravda ,SPD se už jednou spálila viz Úsvit.Naopak SPD navrhla tzv stranám spojení ať hlasy dají jí, je totiž jediná která dosáhne do sněmovny.Tito ji nevyslyšely a výsledek milion propadlých hlasů.Jen blázen by vstoupil dvakrát do téže řeky.

zhnuseny
zhnuseny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MON

Politika je umění možného. Osobně jsem na tříštění sil upozorňoval na nejednom fóru. Marně. Všichni se zaklínali tu personálním obsazením, jindy nesouhlasem s programem. Třeba Bobošíkové jsem doporučil, aby místo vlastní partaje vstoupila do SPD a některé své vize uplatnila přímo v oné straně. Bez odezvy. A výsledek už známe. Budí to pak dojem,… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem

Nazval bych to opětovným nástupem normalizace. Tentokráte ne za Husáka ale za ODS, TOP 09, Kdu-ČSL, a Starostů. Smažky se pouze vezou, ale ti jsou ještě horší než pečlivě schované lejno na chodníku. Nicméně jsem zvědav, kdy půjdeme k novým volbám. Toto uskupení nemá ani představu, co má dělat a jak. Pouze sebevědomé… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

No a co jste od nich čekali za 30 let už se ví kdo je kdo globalistický poskoci nemají pro nějakou demokracii místo. SPD si z toho musí vzít ponaučení a spolupracovat s dalšími podobnými stranami. Sami nedokáží nic změnit.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

A měla by se SPD snažit nebo ji voliči přeběhnou k ANO a bude vymalováno.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

cable i kdyz mam OKIho rad, prece si myslim ze ten jeho samurajskej styl skodi SPD. Vim ze je zakladatel, ale spouste pravdepodobnych volicu je jeho Husitska metoda “PROTI VSEM” dost neprijemna. Nikdy SPD nedostane tolik hlasu aby sama mela vetsinu, a tak by mela jit cestou “mensiho zla” proste se bez… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

basos, vítám zpět, už jsem se bál že se něco stalo.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

lube, tak mam takovej dojem, ze do mne rejpas, ale pokud ano, tak to s SPD myslim dobre, mam je vsecky rad, jen OKI mne trosku s tim jeho Zizkovo “PROTI VSEM” riznute kodem Busido tak trosku sere. podivej se na ceske prislovi “V JEDNOTE JE SILA” je mozne, ze OKImu neni… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

No jenom tak trošičku si porypuju.
Jinak mě dost bavíš a občas trochu s…š. Ale jinak dobrý. Tak někdy u piva.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Jasně souhlasím tudy vede cesta jinak to nepůjde a nápad s panem Davidem je výborný.

spartak
spartak
před 1 rokem

Souhlasím a vývoj je skutečně odpudivý.Pravice se vždy dostala k moci podrazem a lží. Národ je tak zamilovaný do pravice , že nevidí a neslyší ,co se stalo s naší vlastní ,proto si bude dovolovat stále více a bourání pomníků je to poslední v nářezu s demokracii.

Ivanhoe
Ivanhoe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Nelze to házet na národ. Z výsledků voleb je zřejmé, že většina národa pravici nevolila. A dále je zřejmé, že pojem “demokracie” je jenom předvolební vějičkou na naivní voliče. Je třeba si z tohoto vzít poučení a pro příště se podle toho zařídit. Pravice v podstatě založila neformální pravicovou “Frontu”. Proti ní by měla stát… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ivanhoe

Ivanku,

vypada to ze ac podvodne, preci jen vetsina naroda volila tu petiramenou hydru, tak nech toho okecavani, proste si uvedom ze teoreticky 2 miliony myslely spravne, a zbytek bud nevolil, dalsi pitomost, nebo volil ten petiblok.
K lamani chleba jak pises dojde driv nez si myslis, prave ten petiblok

Ivanhoe
Ivanhoe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Stačí spočítat hlasy VŠECH VOLEBNÍCH STRAN a zjistíte, že vĚTŠINA PRAVICI NEVOLILA. Samotné ANO mělo téměř tolik hlasů, jako ten pravicový blok. Levice doplatila na svojí roztříštěnost a z toho je nutné se poučit. Mezi levicové strany počízím i ANO, ipřesto, že jako klasická levice nevypadá.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ivanhoe

Ivane, Ty a ostatni se pletete v pojmech, nevim, ktery idiot zacal delit SPD + ANO na levicaky a zbytek – tedy vetsinu ktery se nejak dostal ke korytu na pravicaky… tento pentagram podvodu, zacal prakticky uz v 89, kde naivity Vency Havla bylo pouzito Otcem Klausem a spol… k vyrobeni “VELKE VLAKOVE LOUPEZE” zde nazyvane… Číst vice »

Ivanhoe
Ivanhoe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Bible praví – podle ovoce poznáte je. Hodnoťte to, co ve skutečnosti ANO dělá, ne to co říká. Totéž u SPD. oba subjekty mají v programu celou řadu levicových požadavků a mohly by se na MINIMÁLNÍM programu sjednotit i s ČSSD a KSČM. Takový subjekt by měl šanci zabodovat proti pravicové frontě, která se vytvořila nyní.