Merkelová mluvila s Lukašenkem, německá města se nabízejí migrantům

Telefonický rozhovor Angely Merkelové a Alexandra Lukašenka byl prvním od znovuzvolení běloruského prezidenta v srpnu 2020

Avatar
Anonymní autor

Zdroj: Junge Freiheit  překlad První zprávy, na snímku migranti obléhají uzavřený hraniční přechod v Kuźnici (Polsko)

V  oznámení kabinetu ministrů SRN o telefonickém rozhovoru se běloruský prezident označuje jako „pan Lukašenko“, aniž by se zmiňovalo jeho postavení.

Připomeňme, že prezident Běloruska Alexandr Lukašenko a kancléřka Angela Merkelová během telefonického rozhovoru v pondělí 15.listopadu hodinu diskutovala o perspektivách řešení migrační krize a poskytování humanitární pomoci uprchlíkům na hranicích.

Již dříve informovalo Polsko o jednáních s Litvou a Lotyšskem o možnosti svolání Rady NATO kvůli situaci s migranty na hranicích s Běloruskem . Článek 4 Severoatlantické smlouvy stanoví možnost svolat Radu NATO, pokud se některá ze zemí aliance domnívá, že je ohroženo její územní celistvost, politická nezávislost nebo bezpečnost.

Putin: Rusko je připraveno pomoci v situaci s migranty
 
První německá města jsou připravená přijímat migranty z bělorusko-polských hranic

Několik německých měst souhlasilo s přijetím migrantů z bělorusko-polské pohraniční oblasti. „Vývoj na hranici mezi Polskem a Běloruskem je znepokojivý i z pohledu města Giessen,“ odpověděla mluvčí města na dotaz webu Jungefreiheit. „Město samozřejmě splní všechny závazky, kterým musí v souvislosti s podporou a ubytováním uprchlíků čelit.“ Giessen již jedná s dalšími obcemi v souvislosti s aliancí „Cities of Safe Haven“.

Město Göttingen oznámilo: „V zásadě je město Göttingen připraveno přijmout uprchlíky bez ohledu na jejich původ.” Göttingen je rovněž zapojen do aliance „Seebrücke“ a dává se k dispozici jako „bezpečné útočiště“.
 
Kolín a Freiburg jsou také připraveny, Lukašenko reaguje na nabídku Mnichova

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondělí podle státní tiskové agentury Belta ujistil, že jeho země vybízí migranty k návratu do zemí původu. Ale nechtěli. Lukašenko v této souvislosti zmínil i nabídku Mnichova na přijetí. Státní letecká společnost „Belavia“ by mohla přepravovat migranty do Německa, pokud by k tomu Polsko nezřídilo „humanitární koridor“. „Pošleme je do Mnichova našimi vlastními letadly, pokud to bude nutné.”
 

3.9 8 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 2 lety

A jak jednoduché. Němci mají zájem o migranty, tak proč je Poláci nepouští dál. To dělají schválně problémy Lukašenkovi a chtějí se zavděčit svému protektorovi za louží?

mikkesh
mikkesh
před 2 lety

Chudák teta Merkelů. Už to má nějaké pomotané. Vždyť přeci toho Lukašenka nikdo neuznává. Kde je ta správná Cincibusová, nebo jak se jmenuje ? (našel jsem to – Svjatlana Cichanouská) Že by holka byla v rezervaci těch správných prezidentů s tím blbem z Venezuely ? Na druhou stranu tetu Merkelovic omlouvá, to, že… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety

Německé stádo se zkrátka podřídí vedení, byť by bylo sebehorší!

Hokarc
Hokarc
před 2 lety

Na Merkelovou a jí podobné figurky by se měly ty žaloby a sankce jen sypat. My na to nemáme, ale Lukašenko si nyní tyhle lidi řádně vychutná. Doplatíme na to samozřejmě všichni. A budeme na to doplácet tak dlouho, dokud lidé nepochopí, kde sedí skuteční viníci a že zkratka EU, znamená Evropské utrpení.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Navrhl bych Lukašenka na Nobelovu cenu míru. Jaký rozdíl proti obviněnému Salvínimu. Bez problémů pouští migranty tam, kam chtějí jít. Být migrantem, určitě bych nechtěl žít v zemi, kde vládne teror a násilí, tedy v Bělorusku. Vzhůru ke svobodě! P.S. Zpráva na liště ČT: EU uvalila sankce na Bělorusko tím, že zakázala běloruské(!)… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Poláci nasadili proti migrantům vodní děla. Vodu tam musí dovážet. Proč Salviny nepoužil proti migrantům vodní děla, když to měl u moře?

Vendol
Vendol
před 2 lety

Rád bych se pletl, ale vláda, která právě vzniká, vláda pana Fialy, bude velice náchylná k podlehnutí nátlaku Evropské unie ohledně přijímání muslimských vetřelců. EU nepochybně ví, jak u nás dopadly volby, a ještě zvýší a zintenzívní snahu sem k nám migrující muslimy nacpat. Počítejme s tím a připravme se na to. Evropská unie se nikdy plánu… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Jo jen ať si je vezmou všechny když je pozvali ale to problém liberální hlouposti neřeší 65% jejich žen nechce mít děti tak dají svou zem islámu.

VlastimilCech
VlastimilCech
před 2 lety

President Lukašenko je podle všeho lidumil. Merkelová je podle všeho lidumilka. Problém vyřešen.