Merkelová mluvila s Lukašenkem, německá města se nabízejí migrantům

Telefonický rozhovor Angely Merkelové a Alexandra Lukašenka byl prvním od znovuzvolení běloruského prezidenta v srpnu 2020

Avatar
Anonymní autor

Zdroj: Junge Freiheit  překlad První zprávy, na snímku migranti obléhají uzavřený hraniční přechod v Kuźnici (Polsko)

V  oznámení kabinetu ministrů SRN o telefonickém rozhovoru se běloruský prezident označuje jako „pan Lukašenko“, aniž by se zmiňovalo jeho postavení.

Připomeňme, že prezident Běloruska Alexandr Lukašenko a kancléřka Angela Merkelová během telefonického rozhovoru v pondělí 15.listopadu hodinu diskutovala o perspektivách řešení migrační krize a poskytování humanitární pomoci uprchlíkům na hranicích.

Již dříve informovalo Polsko o jednáních s Litvou a Lotyšskem o možnosti svolání Rady NATO kvůli situaci s migranty na hranicích s Běloruskem . Článek 4 Severoatlantické smlouvy stanoví možnost svolat Radu NATO, pokud se některá ze zemí aliance domnívá, že je ohroženo její územní celistvost, politická nezávislost nebo bezpečnost.

Putin: Rusko je připraveno pomoci v situaci s migranty
 
První německá města jsou připravená přijímat migranty z bělorusko-polských hranic

Několik německých měst souhlasilo s přijetím migrantů z bělorusko-polské pohraniční oblasti. „Vývoj na hranici mezi Polskem a Běloruskem je znepokojivý i z pohledu města Giessen,“ odpověděla mluvčí města na dotaz webu Jungefreiheit. „Město samozřejmě splní všechny závazky, kterým musí v souvislosti s podporou a ubytováním uprchlíků čelit.“ Giessen již jedná s dalšími obcemi v souvislosti s aliancí „Cities of Safe Haven“.

Město Göttingen oznámilo: „V zásadě je město Göttingen připraveno přijmout uprchlíky bez ohledu na jejich původ.” Göttingen je rovněž zapojen do aliance „Seebrücke“ a dává se k dispozici jako „bezpečné útočiště“.
 
Kolín a Freiburg jsou také připraveny, Lukašenko reaguje na nabídku Mnichova

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondělí podle státní tiskové agentury Belta ujistil, že jeho země vybízí migranty k návratu do zemí původu. Ale nechtěli. Lukašenko v této souvislosti zmínil i nabídku Mnichova na přijetí. Státní letecká společnost „Belavia“ by mohla přepravovat migranty do Německa, pokud by k tomu Polsko nezřídilo „humanitární koridor“. „Pošleme je do Mnichova našimi vlastními letadly, pokud to bude nutné.”
 

3.9 8 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 17 dny

A jak jednoduché. Němci mají zájem o migranty, tak proč je Poláci nepouští dál. To dělají schválně problémy Lukašenkovi a chtějí se zavděčit svému protektorovi za louží?

mikkesh
mikkesh
před 17 dny

Chudák teta Merkelů. Už to má nějaké pomotané. Vždyť přeci toho Lukašenka nikdo neuznává. Kde je ta správná Cincibusová, nebo jak se jmenuje ? (našel jsem to – Svjatlana Cichanouská) Že by holka byla v rezervaci těch správných prezidentů s tím blbem z Venezuely ? Na druhou stranu tetu Merkelovic omlouvá, to, že… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 17 dny

Německé stádo se zkrátka podřídí vedení, byť by bylo sebehorší!

Hokarc
Hokarc
před 17 dny

Na Merkelovou a jí podobné figurky by se měly ty žaloby a sankce jen sypat. My na to nemáme, ale Lukašenko si nyní tyhle lidi řádně vychutná. Doplatíme na to samozřejmě všichni. A budeme na to doplácet tak dlouho, dokud lidé nepochopí, kde sedí skuteční viníci a že zkratka EU, znamená Evropské utrpení.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 17 dny

Navrhl bych Lukašenka na Nobelovu cenu míru. Jaký rozdíl proti obviněnému Salvínimu. Bez problémů pouští migranty tam, kam chtějí jít. Být migrantem, určitě bych nechtěl žít v zemi, kde vládne teror a násilí, tedy v Bělorusku. Vzhůru ke svobodě! P.S. Zpráva na liště ČT: EU uvalila sankce na Bělorusko tím, že zakázala běloruské(!)… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 17 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Poláci nasadili proti migrantům vodní děla. Vodu tam musí dovážet. Proč Salviny nepoužil proti migrantům vodní děla, když to měl u moře?

Vendol
Vendol
před 17 dny

Rád bych se pletl, ale vláda, která právě vzniká, vláda pana Fialy, bude velice náchylná k podlehnutí nátlaku Evropské unie ohledně přijímání muslimských vetřelců. EU nepochybně ví, jak u nás dopadly volby, a ještě zvýší a zintenzívní snahu sem k nám migrující muslimy nacpat. Počítejme s tím a připravme se na to. Evropská unie se nikdy plánu… Číst vice »

cablik
cablik
před 17 dny

Jo jen ať si je vezmou všechny když je pozvali ale to problém liberální hlouposti neřeší 65% jejich žen nechce mít děti tak dají svou zem islámu.

VlastimilCech
VlastimilCech
před 17 dny

President Lukašenko je podle všeho lidumil. Merkelová je podle všeho lidumilka. Problém vyřešen.