Odchod strany zelených na smetiště dějin a Markéta Pekarová Adamová

V nedávné historii se česká politická scéna obohatila o stranu zelených, která se dokonce dostala do parlamentu a při šesti poslancích měla čtyři ministry. Těmito ministry byl Karel Schwarzenberg, Martin Bursík, Džamila Stehlíkova a Dana Kuchtová.

Tehdy se ukázalo, že je rozdíl z přítmí kritizovat druhé, vládu, jiné politické strany či vstoupit na osvětlené jeviště, na němž náhle ministři jsou na očích veřejnosti. V případě účasti zelených ve vládě se ukázalo, že zelení ministři změnu role a politické situace nezvládli.  Z té doby známe přezdívku Biomasa, jejíž popularita je srovnatelná s výroky Švejka.

Po krátkém působení ve vládě se zelení dlouhodobě, možná navždy, znemožnili a do parlamentu se již nikdy nedostali. Možná by občané a voliči i zapomněli a zelené volili, v tu chvíli se však v médiích objeví Džamila Stehlíkova a bezpečně vyžene občanům z hlavy myšlenku volit zelené. Džamila Stehlíková také škodí stoupencům migrace. Spolu s novinářem Mitrofanovem, exportem  ze Sovětského svazu, svými  žlučovitými nenávistnými excesy v médiích posouvají hranice možného k dříve nepřijatelné agresivitě a hrubosti. Opakovaně dokládají, že přínos migrantů může být velmi problematický.

Tím se nevyjadřují proti Kazachstánu či proti Kazachům. Každá Kazaška není Džamila Stehlíková. Měl jsem studentku Kazašku, která vzdělanostně převyšovala své české spolužačky.

V současnosti se utváří nová politická situace, mimo jiné i tím, že politické funkce  přebírají noví politici. U politika je důležitý obsah toho co říká a forma, jak to  říká, jaký je řečník. To se obecně přiznává, ale již tak často se nezmiňuje, že je také důležité, jak politik vypadá. Význačnou součástí politického charisma Kennedyů, Mitterranda či Obamy byl jejich vzhled. Nová vládní koalice zřejmě tuto stránku politika podcenila a na to nejvíce osvětlené místo jeviště posadila Markétu Pekarovou Adamovou. Ve funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny bude stále na očích a nejeden televizní divák si řekne „kdo se má na to koukat“. A pak předsedkyně promluví a bude dokonáno. Až po příštích volbách se budou sčítat hlasy, pokud TOP 09 nebude kohabitovat s jinou stranou,  a bude hledat příčinu, proč se stejně jako zelení před lety, nedostaly přes 5%, mohou si vzpomenout, koho vystrčili voličům nejvíce na oči.

5 11 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Forejt
Forejt
před 1 rokem

já řku, v případě Pekari ještě sranda s pětidemolicí neskončila……počkejme si na Langšádlovou. To se teprve nasmějeme …..tssss …..takže vzhůru na Klondike !!

cablik
cablik
před 1 rokem

„Goebbles by měl radost, jak menšina vnucuje názor většině.” Něco k výroku Štěpánka o Pekarové a ČT
https://cz.sputniknews.com/20211110/goebbles-by-mel-radost-jak-mensina-vnucuje-nazor-vetsine-neco-k-vyroku-stepanka-o-pekarove-a-ct-16467195.htm

Bývalý Klausův poradce: I Klement Gottwald se dostal k moci legálněji než Pekarová
https://cz.sputniknews.com/20211111/byvaly-klausuv-poradce-i-klement-gottwald-se-dostal-k-moci-legalneji-nez-pekarova-16471623.html

cablik
cablik
před 1 rokem

Správně jak je vidím tak přepínám TV takové lidi nemůžu podporovat Pekarová je normální fanatička tak ať si ji strčí za klobouk.

zhnuseny
zhnuseny
před 1 rokem

Je to sice smutné, ale je to tak. Mne spíš zaráží nulová představivost českého voliče. Až na slabomyslné jedince si všichni dokážou představit, co se stane, když si sáhnou na rozpálená kamna. Tak proč si nedokážou představit dopady toho, když si do svého čela zvolí zloděje, nebo blbce. Navíc, za… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Pravice se vždy dostala k moci nějakým podrazem a to se stalo již 30ti letou tradicí .

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Ano, ta osoba se někomu opravdu nepovedla.