Putin nazval vážnou výzvou neplánové manévry USA na vodní ploše Černého moře

Prezident považuje za neúčelné pořádat manévry Ruska jako odpověď na kroky NATO. Uskutečnění vlastního vojenského cvičení v Černém moři jako odpovědi na manévry NATO v tomto regionu není účelné, neexistuje nutnost rozdmýchávat situaci.

Tento názor vyjádřil prezident RF Vladimír Putin v rozhovoru s moderátorem pořadu “Moskva. Kreml. Putin” Pavlem Zarubinem.

“Musím říci, že na našem MO byl návrh, aby se také uskutečnily v této akvatorii vlastní neplánované manévry, řekla hlava státu. Domnívám se ale, že to není účelné a že navíc neexistuje nutnost rozdmýchávat tam situaci”. Prezident podotknul, že MO RF “se omezuje pouze na sledování letadel a lodí”.

Věnoval pozornost tomu, že USA a jejich spojenci ze zemí NATO provádějí neplánované manévry ve vodách Černého moře. Prezident poznamenal, že je tam nejenom “zformováno dost silné seskupení  lodí”, při cvičení používají rovněž letectvo, včetně strategického.

“To je také částečná odpověď na vaši předešlou otázku, kde a jak létají naše strategické nosiče raket, dodal prezident RF. Používají se B-52”. Putin podotknul, že to jsou dosti stará letadla, ale mají na palubě bojové strategické zbraně. Podle slov prezidenta “to je pro nás vážná výzva”.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://tass.ru/politika/12914459?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

5 5 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 1 rokem

Asi by bylo dobré potopit nějakou americkou loď v blízkosti břehů USA. A také nastěhovat ruské strategické zbraně na Kubu!

cablik
cablik
před 1 rokem

No to budou muset Rusové zareagovat a připravit se na případné zničení nepřítele kdyby k něčemu došlo.

spartak
spartak
před 1 rokem

USA si v Černém moři testuje hlavně spolupráci s Tureckem , kdyby turek cuknul ,tak by se toto nedělo.

kolokol
kolokol
před 1 rokem

Mě na tom nejvíc zaujalo, jak jsou dnes ty válečné lodě chráněny. Mám na mysli ty helmy. Některé se vrací k dizajnu 1.světové války, konkrétně k pruskému – s těmi bodáčky na temeni. Předpokládám, že ty lodě patří Deutche Marine, ale nejsem si těma vlajkama úplně jistý. Možná je to návrat k úspěšným technologiím… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Já se domnívám, že se jedná o optické zkreslení.