Milují planetu, ale nenávidí lidi, zvláště některé

Bez ohledu na vědecký a technologický pokrok také naše životy se řídí stejnými přírodními cykly jako u ostatních živých bytostí. Když je zima, tma, smutno až depresivně, zvolníme životní tempo a vzpomínáme na vše, co se v uplynulém roce odehrálo.

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta

Zdroj: První zprávy
Letošní bilancování poznamenalo hlavně tušení, že problémy, které nás poslední roky trápí, neustupují. Naopak se zhoršují. Vypadá to, že ono pomyslné kolo dějin zařadilo zpátečku, nebo alespoň zamířilo do časů, které jsme před třemi desítkami let rádi opustili, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Přicházíme o všechny svobody, jež jsme až doposud považovali za samozřejmé. Svobodu názorů, svobodu slova, svobodu pohybu a hlavně svobodu žít beze strachu. Bojíme se epidemií, terorismu, války, chudoby a budoucnosti jako takové. Protože ti, které jsme zvolili, aby nám pomáhali zvládat problémy přesahující naši každodennost, slouží někomu jinému. Lidem, kteří se považují za majitele našeho světa a domnívají se, že mají dostatek peněz, technologií a sluhů, aby ho mohli přetvořit k obrazu svému.

Plánují naší budoucnost pomocí utopických projektů s názvy jako Velký Reset nebo Green Deal. Podle nich to nebudeme my, kdo bude rozhodovat o tom, kde a s kým budeme bydlet, koho budeme milovat, co budeme smět jíst, jak budeme mluvit, co si smíme myslet a kolik nás na zeměkouli bude nakonec žít. Celé nám to zdůvodňují tím, že zachraňují planetu, které kvůli nám hrozí smrt žárem vyvolaným emisemi kysličníku uhličitého. Proto pro ně (majitele nadnárodních korporací a jim sloužící progresivisty) již nejsme jejich bližní, ale producenti uhlíkové stopy.

Bytosti obtížené dědičným hříchem, který je možné vyčíslit v tunách CO2. Tím chtějí zdůvodnit všechna omezení, která na nás chystají. Omezí nás v jídle – nedávno jsme se dozvěděli, kolik tisíc tun smrtelného kysličníku uhličitého vyprodukuje náš zvyk jíst štědrovečerního kapra. Zamezí nám v pohybu zrušením aut se spalovacími motory. Budeme se muset uskrovnit ve svých nárocích na bydlení nejen z hlediska vytápění, ale také prostoru. Podle George Sorose a Franse Timmermanse se má do Evropské unie přistěhovat 300 milionů Afričanů a ti někde budou muset bydlet.

U všech velkých projektů bývá zvykem, že se nejprve testují v menším měřítku. Evropská unie se stává takovým poloprovozem přechodu do báječného nového světa. Plán má několik fází. Do té první patří potlačení odporu, což předpokládá likvidaci národních států a evropského kulturního dědictví. To již docela úspěšně probíhá. Katalyzátorem změn je hlavně migrace a s ní spojená postupná islamizace kontinentu. Druhým krokem je zrušení evropského průmyslu administrativními prostředky, jak návodně ukazuje právě probíhající energetická krize. Pokud se toto podaří dotáhnout do konce, po sérii blackoutů to skončí rozvratem EU a válkou, v lepším případě jen občanskou.

Nechci svůj komentář končit tak pesimisticky. Náš národ přežil ve dvacátém století dvě agresivní utopie, nacistickou a komunistickou, s tou zelenou si poradí také. S ignorováním blbých nápadů opravdu máme bohaté historické zkušenosti. Kritiku nemusíme brát vážně, oni nás stejně nemají rádi.

3.8 23 hlasy
Hodnocení článku
39 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 2 lety

Kolo dějin se zastavilo a skutečně, jako by se otáčelo zpět, neboť ˇdemokracie, svoboda a uplatňovat lidská práva brzdí v rozkvětu těch, kteří nám vládnou. Vždyť se podívejme o uplatňování lidských, které ten předcházející “zločinný komunistický” režim pošlapával. Třeba právo na život. Jen co padl ten “neřád” jsme svědky jak ten nový “demokratický režim,… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  Tatran

Rozum a trest. Jak jinak to pojmenovat. Proč SPD nedala podnět k nezákonnosti koalic? Co na to pan Dvořák? Co na to špička SPD?

kolokol
kolokol
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Máme tu přece nezávislou soudní moc. Tu příkladně včas uplatnil Ústavní soud, když novelizoval potřebné části volebního zákona. Pak už se stačí jen dopátrat na kom na čem je taková moc závislá, když už rozumíme té nezávislosti. Jestli je právě na panu Davidovi bojovat s tímto Goliášem? To si nejsem jistý…

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem kolokol
basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  kolokol

Asi mas pravdu……. Dr David ma handikap, je totiz slusny

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  kolokol

No jistě. Goliáš. Někde byl publikován článek ohledně i tohoto rozhodnutí. Dle toho byla i ta novelizace jaksi mimo. Již jednou o tom ,,pan Rychetský” rozhodoval a tudíž by k druhému kolu nemělo dojít. A opět ten Goliáš.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Dvoraka (tedy pana doktora Dvoraka) nech na pokoji, je to jen obycejny vzdelany clovek, ale zadny prorok ci vizionar. Pokud nekdo by mohl byt vinen, je to mozna OKI, kteremu v jeho vlasteneckem nadseni (myslim to docela vazne) nedoslo, ze by takovy hnusny podraz mohl nekomu projit. Totiz slusni lide jsou… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Ale já je neviním. Pouze si tak nenápadně přátelsky rýpu.

blafomet
blafomet
před 2 lety

Dokud vládnou peníze,tak jejich držitelé vedou svět tam kam potřebují.To ale není dobré pro ty,kteří peníze nemají.

Georg
Georg
před 2 lety

Nějak to počítání slov nefunguje. Dokončení předešlého komentáře.

Rozhodně některé zásady, jako spolupráce, svět bez válek, jsou inspirací pro budoucnost, otázka je, zda aspoň k tomu lidstvo dojde.

Georg
Georg
před 2 lety

Opět jako mnohokrát mě p.Bašta přivedl k tomu, abych ho vnímal “rozporuplně”, jeho názory a komentáře. Opět jako mnohokrát mě p.Bašta přivedl k tomu, abych ho vnímal “rozporuplně”, jeho názory a komentáře. Nezatracuji ho, ale mám velké výhrady i u Zemana na př. v Kábulu se bojuje za Prahu ap. Nyní se mě zdá, že p.Bašta buď perlil,… Číst vice »

vachav
vachav
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Tak nějak-u p.Bašty musí zřejmě některé jeho názory souviset s částečnou schizofrénií,což může mít příčinu v jeho disidentské minulosti.Téměř v každém článku neopomene totiž nasadit tzv.”povinnou frázi” o minulém režimu.Je podivné,že člověk s takovými znalostmi a schopnostmi si stále plete socialismus s komunismem!

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

psal jsem to jiz Gorgovi,

Socdemaci totiz “porodili” kolem 1920 +- komunisty, kteri je potom po 1948 roce “zezrali” a hochu to stale Socany boli…..

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Hele Gorgu,

Basta ma pravdu, ale nejak zapomel vynechat treti utopii, daleko smrtelnejsi, kterou prave prozivame/te. Nezapomen ze pan Basta je bejvalej Socan,(jeden z mala pametniku prevalcovani Socdem od Komousu) takze trosku nelasky je v nem jeste dnes

heriot
heriot
před 2 lety

No, jakmile nějaký autor dá, podle současného požadovaného narativu, do roviny ideologii komunistickou a nacistickou, stává se naproto nevěrohodným a je třeba hledat co svým článkem, na první pohled jistě přitažlivým, vlastně sleduje…

skeptik
skeptik
před 2 lety
Odpověď uživateli  heriot

Že náš národ přežil dvě agresivní světové války, které má na svědomí “báječný” “ohleduplný” kapitalismus – no kdo by se tím trápil, že ano. A třetí světová nám klepe na dveře.

cajkis
cajkis
před 2 lety
Odpověď uživateli  heriot

Přesně v tom bodě jsem přestal číst. Tohleto nivelizování je absolutně lživé a absurdní. A jakmile ještě autor nazve oba systémy utopií, je nesmyslnost dokonána.

miki
miki
před 2 lety
Odpověď uživateli  heriot

Ak môže niekto dávať na jednu roveň nacizmus s druhou svetovou vojnou a jeho nesmiernymi obeťami a zničeným hospodárstvom veľkej časti celého sveta a vládou komunistov, je podľa môjho názoru hlupák. Historik by mal byť nezaujatý a pravdivo by mal hodnotiť všetky dejinné udalosti. Na misku váh by nemal dávať iba podľa jeho názoru, negatívne… Číst vice »

miki
miki
před 2 lety
Odpověď uživateli  miki

Elektrina sa zavádzala iba v ďalších rokoch. O vodovode a kanalizácii v obciach nebolo ani chýru. Priemysel bol veľmi slabý a za prácou bolo treba cestovať mnoho kilometrov. Už to tu bolo spomínané mnoho razy. Po prevrate v roku 1989 noví “revolucionári” prevzali vybudovaný štát s pevnými cestami, sebestačným poľnohospodárstvom a potravinárskym priemyslom, so strojárenským priemyslom a školstvom na dobrej… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 2 lety
Odpověď uživateli  miki

No mně ovšem nezajímají tolik autobusy, telefony a ostatní aparatura, jako daleko závažnější záležitost. Jakpak se změnili lidé během socializmu vnitřně?

danny
danny
před 2 lety

Je třeba si uvědomit, že za vše si můžeme sami. Tato vláda vzešla ze svobodných a demokratických voleb. Nikdo nám ji nevnutil. Její zástupci se před volbami nijak netajili tím, co udělají, jestliže zvítězí. Mimo jiné i plné podřízení se nadnárodním silám, především Bruselu a odklon od i slaboučkých emancipačních snah V4. A nyní to,… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

No právě.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

tak tak

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

danny Vzpamatujte se vy tady lidem dáváte kolektivní vinu už třeba pro migraci minule teď pro volby my jsme hlasy nevyhodili my volili správně. Jen jestli byly svobodné a demokratické SPD měla nejlepší kampaň a dopadla hůře něž minule Babiš prohrál o pár procent……

danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Cabe, právě že kolektivní vinu nedávám. Právě odvolávání se na pojmy, jako “národ”, “lid” (popř. “pracující lid” apod.) vytváří dojem, že to ne každý jednotlivec, ale někdo jiný může za výsledek voleb. Volí (nebo nevolí, protože může volit, ale nemusí) každý občan. Sám za sebe. A nikoliv nějaký imaginární “národ” nebo “lid”,… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Tak většina ani náhodou ale stalo se to bohužel musíme vydržet 4 roky. Oni moc dobře ví že nemají většinu a až jim to teď napálí za energie tak i ti co je volili změní názor.

danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Mají většinu těch, co přišli k volbám. A ta a pouze ta se počítá. To je prostě fakt. Ono toho bude víc, co nám napálí. Nám všem. Těm, kteří je nevolili, těm, kteří je volili i těm, kteří vůbec nevolili. I to je prostě fakt. Drahé energie jsou příznakem nastupující krize. Ale pouze jedním z příznaků.… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem danny
cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Souhlas oni program nepotřebují jim to nařídí Brusel a US ambasáda a zatím to vypadá na velký průšvih s tím co se děje.

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Sociolog Herzmann varuje Fialu: Milion hlasů ve volbách propadlo. Neopírá se o většinu odevzdaných, takže…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociolog-Herzmann-varuje-Fialu-Milion-hlasu-ve-volbach-propadlo-Neopira-se-o-vetsinu-odevzdanych-takze-687782

danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Vyhrál ten slepenec a to je fakt, který musíme vzít na vědomí! Vím, že je to idiotské z mnoha hledisek: samostatně by se do PS zřejmě dostala pouze ODS a možná i TOP09 max. s 5% podporou. Ani jedna koalice jednotlivě nemá ani většinu poslanců – ANO má o dva více než každá z nich a tedy právo pokusit… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Jo ono je u Pražské kavárny hodně překabátěných straníků a ty nejvíc řvou. Budou se nám snažit pár vejlupků nacpat za kandidáty na presidenta.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

vsad se ze min nez 2 roky

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Jo beru tak o pivo a panáka rád prohraji.

cablik
cablik
před 2 lety

Generální tajemník OSN vyzval k přípravám na další pandemii po covidu-19
https://cz.sputniknews.com/20211227/generalni-tajemnik-osn-vyzval-k-pripravam-na-dalsi-pandemii-po-covidu-19-17000575.html

NATO odmítá dialog s RF na základě rovnosti, uvedlo ruské ministerstvo obrany
https://cz.sputniknews.com/20211227/nato-odmita-dialog-s-rf-na-zaklade-rovnosti-uvedlo-ruske-ministerstvo-obrany-17010980.html

Moskva: Provokace NATO u ruských hranic mohou přerůst ve vojenský konflikt
https://cz.sputniknews.com/20211227/moskva-provokace-nato-u-ruskych-hranic-mohou-prerust-ve-vojensky-konflikt-17009414.html

Ministerstvo obrany RF: NATO výrazně zvýšilo svůj bojový potenciál na hranicích Ruska
https://cz.sputniknews.com/20211227/ministerstvo-obrany-rf-nato-vyrazne-zvysilo-svuj-bojovy-potencial-na-hranicich-ruska-17008804.html

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem cablik
cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik
kolokol
kolokol
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Čaba neblázni… Peking se vyjádřil, že “návrhy”, které Moskva předala USA a NATO ho (Pekinga) uspokojují. Žádný rozsáhlý konflikt tedy nebude. Nejspíš ani maličký. Ale válečné zásoby nelikvidovat, možná i tak přijde brzy hlad.

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem kolokol
cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  kolokol

Já bych byl rád kdybys měl pravdu jenže soudruhy z USA opravdu tlačí čas. Já to beru z realistického pohledu oni ví jaké mají Rusové zbraně a snad to nerisknou.

maxim
maxim
před 2 lety

Pan Bašta nepíše ferově, zapomíná na liberalistickou utopii, které jako chartista za reálného socialismu podlehl …. Nespravedlivě se stále zaštiťuje “špatnostmi” komunistické utopie, která neovlivňovala reálný socialismus, jako liberalistické blbnutí postsocialistické éry, které zplodilo i ty kritizované zelené blbiny liberastů…. Ano, blbosti liberastů, nikoli neomarxistů, jak je to také prezentováno jako… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  maxim

Přesně tak liberální sobci podporovatele korporátního fašismu. a jejich kraviny do kravína. Jinak kdybyste to nevěděli tak Ruský plyn nejvíce znečišťuje planetu……..

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

No jo indická chcíplá nudle aspoň dává mínus.