Odpojení Ruska od SWIFT zavře plynový ventil

Případné odpojení Ruské federace od mezinárodního systému mezibankovních převodů SWIFT bude mít pro Západ katastrofální důsledky. Toto prohlášení učinil ekonom Nikita Kričevskij.

Zdroj: Politpuzzle, Autor: Michail Kruglov, překlad Pokec24 

Ve Spojených státech a jednotlivých zemích v Evropě se zase začalo mluvit o možnosti odpojení Ruska od SWIFT v rámci nového balíčku ekonomických sankcí proti Moskvě.

Západ navíc zvažuje otázku zákazu směny rublu za americký dolar, britskou libru šterlinků a euro.

Ekonom Nikita Kričevskij se domnívá, že za poslední roky odvedly ruské úřady v tomto směru skvělou práci a nyní jsou na takovou ránu ze strany USA a EU plně připraveny.

Navíc je přesvědčen, že škody z takových „pekelných sankcí“ budou ve větší míře způsobeny právě Evropě, s níž má Rusko pozitivní obchodní bilanci. A pokud bude Moskva odpojena od SWIFTu, budou si muset Evropané připravit velké kufry pro dovoz hotovosti na území Ruské federace.

Ruské vedení přitom nenechá takový útok bez odezvy, řekl expert ve vysílání rádia Komsomolskaja pravda. A pro Západ to bude mnohem hmatatelnější než jeho vlastní sankce. Ekonom připomněl, že Evropská unie je vysoce závislá na dodávkách ruských energetických zdrojů a bez možnosti směny měn nebudou místní firmy jednoduše schopny platit, což s sebou ponese katastrofální následky.

„My se můžeme taky zbláznit. Můžeme zavřít ventil nafty a plynu: my máme alternativu – Čínu a Indii. Čím je pro nás Evropa? Oni nás odpojí od SWIFTu – my budeme prodávat za rupie, nic strašného. Pro nás to opravdu není vůbec problém,“ zdůraznil Kričevskij.

Ale Evropa, zvyklá na spokojený a klidný život, v případě takového vývoje událostí okamžitě zamrzne. A protože to v EU nemůžou dopustit, pravděpodobnost, že Rusko odpojí od SWIFT, se zdá malá.

 

3.9 19 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Milan
před 2 lety

Zvláštní je, že většině (nejen diskutujících) uniklo poselství které Putin vyslal, když přišla řeč na to, že hrozí, že Rusko bude odstřiženo SWIFTu. Řekl doslova toto: “Budeme-li odstřiženi od SWIFTu, posílí to naší suverenitu.” A víte co si myslím? Že by se to Putinovi hodilo. Protože ví, že Rusko by to,… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety

Haf, haf, vrrrrrr, haf, haf, vrrrrrrrrrr, lehnes hajzle!!!!! au, au, pajd, pajd, lehne

Krausian
Krausian
před 2 lety

Amík si dupne a Evropané budou chcípat mrazem a hlady. Zrušit nereformatelnou EU, zrušit NATO a zbavit se závislosti na tomto upadajícím a umírajícím hegemonu. Než nás stáhne do hrobu sebou…

Wiloni
Wiloni
před 2 lety
Odpověď uživateli  Krausian

Amík si může dupat, jak chce. Systém měnové výměny je v rukou globalistů, a ne vymaštěnců z americké státní elity. A jelikož si globálčíci uvědomují, že odpojení takového hráče, jakým Rusko bezesporu je, bude znamenat nekontrolované zhroucení současné dolarové pyramidy, tak to Bidenovi a spol nikdo neumožní. Odpojení Ruska od Swift systému znamená, že bude… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  Wiloni

V tom stavu, v jakém se dějí experimenty s politikou EU sebevraždy bych byl vůči globalistům zdrženlivý.
Jsou schopni ve své vyjímečnosti vycévkovat i sebe.
To nemá s logickým a ekonomickym pudem sebezáchovy nic společného.

Wiloni
Wiloni
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Jenže mi se taky nebavíme o “ekonomickém” pudu sebezáchovy, ale o tom reálném. A to, že nekontrolované zhroucení SSA může vést ke globálnímu jadernému konfliktu si uvědomují velmi dobře. Takže dokud nedostanou pod plnou kontrolu jaderný arzenál SSA, tak se prostě s otřesy počítat nedá. PS. ta politika sebevraždy EU je plně plánovaná, a v souladu… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Krausian

Oni si nemusí dupnout mají ve vedení nastrčené lidi kteří budou dělat co chtějí. EU je jen bídná US kolonie ale to nemění nic na faktu že je Rusové nepotřebují.

Plebej
Plebej
před 2 lety
Odpověď uživateli  Krausian

Vás je tady fakt škoda! Ve vládě zasedat byste měl! Včera, dnes i zítra. Leč na rozdíl od vás se ti zdejší skuteční vládní (a bohužel i ti budoucí) k Washingtonu vinou takřka se stejnou láskou, s jakou se uměl tulit snad jen Havel k Bushovi jr. S láskou podpíranou tou “správnou” vírou a (jak jinak?!) touze po moci… Číst vice »