Osobnosti veřejného života žádají propuštění Juliana Assange

PRAHA, 21. prosince, 2021 – Neprodlené propuštění Juliana Assange, zakladatele a hlavního redaktora serveru WikiLeaks, požadují signatáři otevřeného dopisu britskému premiéru Borisi Johnsonovi, který byl dnes předán britskému velvyslanectví v Praze. Dopis podepsalo více než pět desítek vědců, vysokoškolských pedagogů, spisovatelů, básníků, publicistů, lékařů a dalších osobností veřejného života, včetně několika signatářů Charty 77 a bývalých politických vězňů.

Dokument Dokument
Dokument Dokument
3.5 21 hlasy
Hodnocení článku
23 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
basos
basos
před 11 dny

vcera vysel novy pjakin

Hokarc
Hokarc
před 19 dny

Trestat někoho za to, že zveřejnil něčí křivárny, může jen křivák. Ale Američani přeci nejsou křiváci. Jsou rovní. Jsou tak rovní, že když spolknou hřebík, tak vyserou vývrtku !

Plebej
Plebej
před 23 dny

Přišel čas na to, aby zdejší osobnosti sepsaly jinou petici! Totiž, tu za propuštění bojovníka M. Sukupa, který na straně východoukrajinské domobrany bránil lidi proti náckům a “karatelům”. Jemu nenáleží trest!, leda tak úcta. To je informace z Novinek.cz, z níž se dá dočíst o další hanebnosti zdejšího soudního systému: Na 21 let do… Číst vice »

Naposledy upraveno před 23 dny uživatelem Plebej
JK
JK
před 26 dny

Dokážu si asi spolehlivě tipnout, jak taková žádost dopadne v jedné ze dvou zemí, které nám jsou desítky let předkládány jako vzory všech ctností, svobod a demokracie. Ale i kdyby to přimělo aspoň k zamyšlení, byť jen jediného člověka, tak to má smysl. Rád bych věřil, že se to setká s odezvou a pan Assange se… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 27 dny

O neprodlené propuštění Juliana Assange z britského vězení by měli především žádat naši nejvyšší ústavní činitelé, česká vláda, poslanci a senátoři PČR a další, kteří často mají plná ústa “pravdy a lásky”, ale když dojde ke konkrétní skutečnosti, tak “skutek utek”.

Lubez
Lubez
před 1 měsícem

Před vánoci, jsem musel přísahat, své milované ženě že spolu budemez trávit svátky i před tv obrazovkou. Samozřejmě že se vydatně podílím na hlídání vnuka a to mě strašně baví. Zalezu s ním do knihovny a i on je v rauši. Vypadá to že možná bude po dědkovi. Ale ta tv. No přátelé, je to sice peklo… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem Lubez
spartak
spartak
před 1 měsícem

K.Assange je opravdový člověk. Anglie se schovává za demokracii , ale nyní se ukáže jaká ta jejich demokracie opravdu je !

frajava
frajava
před 27 dny
Odpověď uživateli  spartak

Demokracie je hra na politickém válčišti,je to jako hrát simultánně ale s mnoha pomocníky, jako všechno tak demokracii možno chápat obecně, proti tomuto ani půl slova, ale pak je možno vidět i demokracii spefickou,ta již není pro každého..