Petr Hampl: Občanská válka bez pravidel

Ono tomu bylo odjakživa tak, že lidé měli tendenci nadržovat vlastním. Ale fungovalo také to, že když jste někomu připomněli obecná pravidla, často se zastyděl a nakonec přistoupil na férové jednání. To je to, co mizí.

Denní glosy Petra Hampla. Na snímku: Julian Assange po zatčení britskou policií

Na blogu Z-Man vyšel hezký komentář k případu Juliana Assange, který má být po tříletém věznění vydán do USA (ačkoliv není americkým občanem a v USA se ničeho nedopustil), kde ho nejspíš čeká férový soud, nýbrž doživotní věznění za porušení zájmů impéria. Zajímavé je, že když svůj server wikileaks začal provozovat, bylo to za vlády prezidenta Bushe a velká mainstreamová média ho nadšeně podporovala jakožto bojovníka za spravedlnost. Pak se nastoupil prezident Obama, na vládních metodách se nezměnilo nic, a pro ta stejná média se stal Assange zločincem. Nejen pro dav intelektuálské chátry v redakcích, ale i pro osobnosti Všechny velké ikony levice od něj daly ruce pryč, nepodpoří ho téměř nikdo.

Otevírá se nám obraz společnosti, ve které neexistují žádná obecně platná morální pravidla. Zůstalo vlastně jedno jediné: morální je to, co pomůže mé straně k vítězství. U nás tohle pojetí morálky známe od Václava Havla. Ono tomu bylo odjakživa tak, že lidé měli tendenci nadržovat vlastním. Ale fungovalo také to, že když jste někomu připomněli obecná pravidla, často se zastyděl a nakonec přistoupil na férové jednání. To je to, co mizí.

Jen tak mimochodem, takový stav bývá označován jako válka bez pravidel.

(zdroj: petrhampl.com)

2.9 14 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 1 rokem

Pravidla tady jsou, dokonce z dob Hitlera. Jeho propagandista Goebels prohlásil: “Pravda je všechno to, co ti pomáhá zvítězit!!! A  další z hnízda teroristů Obama prohlásil: “Nyní musíme mít nejsilnější vojenskou sílu světa a příležitostně musíme zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly” To je doslovný citát!… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 1 rokem

Autor Hampl si ani v tak skandálním případu, jako je causa J. Assange, neodpustil kopnout do levice. Naskýtá se tak otázka, a sice, které velké ikony levice měl na mysli? Stejně tak se dá ovšem i zeptat, které velké ikony pravice ve prospěch Assangeho za světovou veřejnost vystoupily, aby činovníkům US DeepState připomněli,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Jaká levice miliardáři co na těch svých blábolech jen chtějí profitovat a mít planetu a zdroje pro sebe jinak oni žádnou morálku nemají.

haf
haf
před 1 rokem

ně přijde poněkud mimo Obamu, Johnsona a další slouhy kapitálu jen z jiné strany nazývat levicí a tedy propagovat zcela zcestou myšlenku, že to levice je zlo, horší než pravice. Assangeho nezničí levice, protože ta ve světě , kromě snad v jihoamerických státech, postrašeně už asi třicet let mlčí,, nemůže sebrat odvahu a bouchnout do… Číst vice »

vera
vera
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

A jak rikate te levici, co se zblaznila, a jeci o transsexualech a o spase skrze vetrne mlyny?

Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera

Levičáci byli vždy ti, kteří se stavěli za práva dělníků, proti těm pravičákům, kteří je využívali.

Dneska jsou takoví levičáci jako je Biden a jeho Melody Boys včetně té čarodějnice Pelosi, co se topí se svými rodinami v bilionech?

Škoda že nemáme víc těch rukou(ch)…jako dnes těch pohlaví(ch)…

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera

uveďte mi svou definici levice a pak ji přiřaďte o těch, o kterých mluvíte, protože já jinak nechápu vaše tvrzení. Levice hovoří o lidedh práce, o znevýhodněných, o tom, že mají nárok získat profit z toho, co vytvoří … i když je to v nadnárodních firmách, že mají právo mluvit do světa, v němž žijí a který nejvíce vytvářejí, že to… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Hafe, je naprosto nepripustne zde klast prime otazky, a chtit na ne fundovanou odpoved…..fuj, fuj, fuj, a jeste jednou fuj. Laskave si uvedom, ze na tve vecne otazky ohledne obnovitelneho cehokoliv ti nikdo neda pravdivou odpoved. Ono se totiz o nadmerne populaci na Jihu a vychode nesmi zminovat. Ale podivej se, co dokazal “krvavy… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

ale proč by bylo třeba uvažovat o Maovi,když se hovoří o tom, že současná levice mlčí, nereaguje, pokud neposluhuje? co se děje na jiných světadílech, bernme to jak to je, je opožděná ozvěna toho, co tam Evropa od pradávna prováděla….a volat po zvýšení populací je prostě špatně,, jo a nebyl to Mao, kdo propagoval… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Hafe – nez pudu spat, jsem umordovanej stavenim stromku…. Ale ta Tvoje levice mi neda pokoj a musim se ozvat….ti lide, ci banda prizivniku nejsou zadna levice, to co znacis jako levici jsou nepracujici LEVACI, kteri s levici maji Lejno -vou spolecneho. Podivej se prava ne-Stalinska levice se praktikuje v Cine, a jak to… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera

Jak to že nespíš?

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera

Vero, nevim proc se temhle AC/DC rika transexualech, my jsme jim vzdy rikali… (no to uz ted neni koser, tak to nereknu) Podivej se tyhle reci o lasce, pravde, a lidskem znovuzrozeni jsou jen takove reci jak zastrit to co se skutecne deje, ci jeste bude dit.. Ono je fakt lepsi pouzit… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

můžu doplnit? je dobře, když se lidé hádají o mořeplavcích než aby si uvědomili, co se děje, kdo a jak rozděluje světové bohatství, kdo jej ale vytváří a  kdo a proč za podstatnou část z  něho zbrojí a vede války.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

hafacku, bohatstvi sem, bohatstvi tam, nikdo si to do rakve nevezme, a kdyz jo, tak to s nim shnije, nebo ten hrob vykradou jako vykradali pyramidy. To ze se vedou valky, je naprosta normalka, je to priroda, podivej se jak se perou treba smecky zvirat…. a co je to vlastne valka? ani ne… Číst vice »