Richarde, to je pro Tebe

Je úplně jedno, kolik mají peněz, kolik mají uložených zbraní, jak propracované mají mobilizační plány a jaké mají ambice. Je úplně jedno, jaké si dali cíle. Neinspirují, nevedou, nepřitahují, nezapalují lidská srdce. Nemají autoritu.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Zdroj: Vidlák a.a.

Tu a tam tu dělám reklamu nějakým těm počinům, na kterých jsou nejlépe poznat henty evropské hodnoty, slušnost a noblesnost. Proto jsem tu propagoval třeba Jaroslava Hutku a jeho písničky o Zemanovi. Dneska tu mám další takový příspěvek, který si zaslouží slyšet celá Alternativa a protože je to sluníčkářská záležitost, tak by se to třeba ani nedozvěděli.

Nejlepší na tom je, že tentokrát znám zmíněného ojrohodnotného člověka osobně. Hostil jsem ho u svého stolu, strávili jsme spolu jednu službu v kuchyni na dětském táboře a docela hezky jsme si intelektuálně pokecali. Nebudu vás napínat, tady to je:

https://www.necenzurujeme.cz/ibrahim-zardos/2861/vhled-do-hloubi-duse-vakcinatora-odpirace-spehovat-a-zavrit.html

Já k tomu mám jen jednu poznámku… tohle je vlastně způsob, jak si na svůj spor najmout cizí vojsko. Vyzývám někoho cizího, aby se mě ujal, aby konal, aby za mě vyřešil můj problém. Richard ve svém rozhovoru vyzývá tajné služby, aby konaly a milého Landu řádně skříply, protože prý podrývá naše zřízení. Jsem si celkem jistý, že by neměl problém zvednout ve sněmovně ruku pro to, aby to tajné služby mohly udělat. Aby se upravily zákony, zvýšily se pravomoci, aby za příslušnými agenty byla příslušná autorita, aby se nemuseli bát udělat také nějakou tu chybu. Víte jak do dneska je… policajt někoho zatkne a za chvíli se ukáže, že vlastně pochybil a je od policie odejít. GIBS to zařídí.

Tedy já si fakt nejsem jistý, jestli by zrovna všichni ti fízlové měli mít nějaké vyšší pravomoci. Snadno se jim ty pravomoci odhlasují, ale horko těžko se jim pak odebírají.

V poslední době se s tímhle setkáváme na každém rohu. Všichni ti sluníčkáři horují pro svobodu a pravdu, ale jakmile je někdo začne kritizovat nebo říkat něco co nechtějí slyšet, nejdou se pohádat, nejdou nasadit svůj důvtip proti důvtipu protivníka. Jdou a pozvou si na pomoc policii a soudy. A nebo rovnou EU,  nebo americkou ambasádu… To je zvacích dopisů… Kvůli každé ptákovině. Svoboda projevu jen do té doby, dokud to potřebují oni. Jak se to obrátí proti nim, tak už jen křičí o lžích, fejk ňůs a dezinformacích. Neumějí nikoho přesvědčit o své pravdě a tak nasadí Koudelku.

Tohle je jeden z takových krotkých případů. Byly doby, kdy faráři zapalovali srdce věřících, kteří pak byli schopní za svojí pravdu umírat. Byly doby, kdy učitelé dokázali přesvědčit svojí třídu, aby se nechala dobrovolně odvést do války. Byly doby, kdy se řečník postavil před dav a dav ho poslechl. Byly doby, kdy trpělivá spisovatelská práce ovlivnila celou generaci. Už to nedokážou. Už nejsou schopní projevu, který by někoho přesvědčil. Nedokáží vést, nedokáží táhnout, nedokáží ani hrozit. Už si jen mohou pozvat cizí vojsko, aby to vyřešilo za ně. A pak se divit, jakého džina vypustili z lahve.

Tohle je opravdový konec přátelé. Protože i ti agenti tajných služeb, i ten Koudelka, i celá EU, ba dokonce i americká administrativa mají stejný problém. Nemají nikoho, kdo by dokázal vést a kdo by skutečně zapaloval srdce. Já myslím, že za to také může fejsbůk. Prostě se naučili křičet jen v bezpečí monitoru. Když pak mají vést skutečně, už jim to nejde. Není problém mluvit hodiny a hodiny o ušlechtilých hodnotách. Ale zkuste někoho přesvědčit, aby ve jménu těchto hodnot trpěl. Kdysi to lidi uměli.

Je úplně jedno, kolik mají peněz, kolik mají uložených zbraní, jak propracované mají mobilizační plány a jaké mají ambice. Je úplně jedno, jaké si dali cíle. Neinspirují, nevedou, nepřitahují, nezapalují lidská srdce. Nemají autoritu. Nejen Richard Vlasák nebo Jan Čulík. Ani Koudelka, ani Fiala, ani Pekarová ani Rakušan. Mají jen ještě trochu peněz a nějaký ten materiál.  Ale bez hořících srdcí, bez ochoty k obětem, bez ochoty se shromáždit pod společnou korouhev to mohou jen probendit.

Tohle se stalo s církevními restitucemi. Bylo to jen palivo, aby táborák ještě chvíli hořel. Takřka nikoho to nepřesvědčilo, aby šel a přinášel nové dříví. Všichni zůstali v teple u ohně. Sice se toho hodně napovídalo o nutnosti vykročit do tmy, ale nikomu se nechtělo, protože to nikdo neumí a nemá na to ani odvahu to zkusit. A ať se jim to líbí nebo nelíbí, prachy dojdou. Pak už nebudou mít žádný nástroj k motivaci svých stoupenců.

Je to příznačné. Neumějí přitáhnout lidi přes Pánaboha. Neumějí přitáhnout lidi přes kolektivní vlastnictví a soudružství. A neumějí je přitáhnout vlastně už ani prachama. Respektive neumějí ty prachy vydělat. A naděje upínají k těm, kteří se jen třesou na to, aby si všechno postupně vzali a jednou oholili hlavu i těm, co je pozvali.

3.6 26 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 2 lety

…… Inu, kde Pán Bůh nezasel, člověk nesklidí.

Plebej
Plebej
před 2 lety

Když jsem se zaposlouchal do rozhovoru kanovníka Vlasáka s Čulíkem (BL), viz odkaz ze článku, neubránil jsem se dojmu, že oba dva jsou – spíš než ten první kanovníkem a ten druhý žurnalistou – sami příslušníky nějakých taj.-služeb. Kteří jsou najati k tomu, aby vakcinátorům ulovili jak jen mnoho lidských rybek pod jehlu.… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety

ONI nepotřebují zapalovat lidská srdce. ONI nemusejí nikoho přesvědčovat. JIM stačí, když do našich řad zanesou strach. U někoho strach o vlastní život, nebo o životy blízkých. U jiných strach o zaměstnání, strach o majetek, nebo o kariéru. A to už se podařilo. Nejméně polovinu lidí už strach ovládl. Stačí se kouknout kolem sebe.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  zhnuseny

hnuse, otazka je proc bych se mel bat, a hlavne koho…. jak jsem poznal v 1939 Nemcu jsem se bat nemusel, az do te doby nez jsme jim na rozkaz Anglicanu zabili Heydricha – pak zacal tanec…. a bal jsem se…. do roku 1945 kdyz do Prahy prisli Rusove, ale tech jsem se… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Já také nemyslím nikoho z venčí. Historie nám Čechům jasně dokládá, že největšími nepřáteli nás Čechů byli zase jenom Češi. Kolaboranti všeho druhu. Archivy gestapa doslova přetékaly udáními “uvědomělých Čechů”. Stejné to pak bylo za bolševíka, kdy naši okupanti nám zabili 135 lidí. Kolik jsme si jich pozabíjeli my sami, jedno kdy… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  zhnuseny

Ac jsem Prazak, no ani ne, ale rodily Zizkovak, tak bych mimoprazske Cechy tak nepeskoval, lid na Vesnicich a malych mestech byl vlastenecky, ale ksindl z Prahy, Plzne, a Brna, tam zvlast lez do zadku jak Nemcum a Rakusanum. A to same je videt i dneska… slusni lide zustavaji a PRACUJI rukama mimo Prahu, ale lepsovidlaci se… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Jo !

Anonym
Anonym
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Pane Basosi, ten váš životní příběh tu všichni už známe zpaměti. Děti jste “zachránil” tím, že jste s nimi emigroval, ale umřít jste se zřejmě rozhodl ve své pravé domovině. A litujete NAŠE děti. Jestli jste ty svoje zanechal v Americe, tak to se bojte nejen o naše děti a vnoučata, ale rovněž vaše děti… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Anonym

Anaku, nemusis mi rikat “pane” nejsem na pana zvykly… je to pravda ze s tou moji zamorskou anabazi je to uz ohrane, ale podivej se, nijak se s tim nevytahuju, proste udelal jsem to co jsem tenkrat myslel ze je nejlepsi, a zrejme to bylo, detem je dobre. Ale jak jim bude v budoucnosti,… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  Anonym

Víte ono je to trochu jinak. basos někdy píše expresivně ale v jádru pravdivě, proto ho mám docela rád i když v mnohém mám také jiný náhled na věc. basos je alespoň pravdivý na rozdíl od jednoho který zde dělá ze sebe hogo fogo a protiřečí si dle časových období. Onen nenabitý ví o kom… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety

Vidlaku,

pises sice velmi vecne a jak by rekl Fialka “fundovane” no on by pouzil vice hezkych slov, ale tu galerku si sem skutecne davat nemusel, budou Vanoce a ne Rosh Hasanah, nebo jak tomu rikaji Mu-slimaci…O Indech jestli maji Vanoce nevim.

cablik
cablik
před 2 lety

Co s nimi jejich hloupá liberální ideologie stojí za starou bačkoru. A co tvrdí dnes je jeden velký hnus a to si můžou strčit transatlantičtí soudruzi za klobouk.

jih
jih
před 2 lety

Přesná analýza! Jaký rozdíl proti kecám našich politiků!