Jan Schneider: Následováníhodný Farský

Jan Farský, čerstvě zvolený poslanec za STAN, se chystá odletět na půlroční stáž do Spojených států. Získal Fulbrightovo stipendium, aby mohl na oregonské univerzitě pracovat na projektu “Jak transformovat 250 let amerického federalismu do strategie pro příští čtvrstoletí EU?“.

Jan Schneider
Jan Schneider

Předseda STAN Vít Rakušan i premiér Petr Fiala (ODS) prý souhlasí s tím, že to je pro něj jedinečná možnost, jak rozvíjet dál profesní kariéru.

Otázka je, zdali správným směrem, protože by ten program měl být spíše opačně směřovaný, už jen s ohledem na délku evropské demokratické tradice vůči té americké (pokud tedy opravdu jde o demokracii), píše v komentáři Jan Schneider.

Nehledě už vůbec na to, že celý ten nápad zdrcnout 250 let vývoje do 25 letého výhledu ze všeho nejvíce evokuje montypythonský skeč o „All-England Summarize Proust Competition“ (shrnutí „Hledání ztraceného času“ Marcela Prousta v patnácti vteřinách).

Farský se prý po dobu své profesní kultivace vzdá poslaneckého platu a bude ho prý posílat neziskovým organizacím. Na každé důležité hlasování prý ale z Oregonu přiletí, i kdyby se měla Greta Thunbergová zbláznit. Kdoví, zda mu letenky nebude sponzorsky poskytovat nějaká neziskovka. Nebo Farský vyměnil poslaneckou faru za ještě štědřejší stipendium, že to všechno finančně zvládne?

Od roku 1991 prý prošlo Fulbrightovým programem již mnoho českých stipendistů, takže by se tam určitě ještě našla nějaká možnost, jak by se mohli k Farskému přifařit další poslanci! Protože zvýšení politické kvalifikace ohromujícího množství poslanců je – obzvláště po shlédnutí tragikomických skečů z poslední rozpravy ve Sněmovně – neoddiskutovatelnou nutností.

Erik Best: Snad Fulbright zaplatí taky změnu letenky

A protože většina z těchto nekultivovaných poslanců je současně velmi soběstředných, nedalo by zřejmě velkou práci je ujistit, že důležité věci jsou nerozlučně spjaty s jejich majestáty, takže během jejich nepřítomnosti by se zde určitě nic tak důležitého nedělo, co by vyžadovalo jejich přílet.

Takové řešení by bylo všeobecně prospěšné, protože omezení jejich návratů by bylo velmi šetrné nejen k životnímu, ale i k parlamentnímu prostředí, čímž by nám Fulbrightova nadace posloužila tuplovaně.
Zdroj: První zprávy

2.7 21 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
blafomet
blafomet
před 2 lety

Vystihl to Dr Macek-zatím to jde,horší až se Farský vrátí.(Tak nějak)

eFPe
eFPe
před 2 lety

Nedělejme si iluze o náplni studia. Naučí ho tančit podle americké píšťalky. Jeho předchůdce jistý Saša už se vybarvil dávno. Já mám teď dilema. Ovládli sněmovnu mají už dávno senát, kdoví, kdo bude prezident a s médii v zádech, která až tancují podle notiček dávno, to bude těžko nenásilnými prostředky změnitelné. Čili jít volit… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  eFPe

efpeku

nevim proc se zajimas o to co tam bude Farar studovat……ale hovno, nema to cenu…..

Hokarc
Hokarc
před 2 lety

Můžeme jen doufat, že je Farský mizerný student. A to je právě ta tragédie. To, že nám, ve většině případů, zbývají pouze přání a sázky na náhody. Lidé se musí přestat modlit čelem k západu a uvědomit si, že spolky dobrovolných hasičů, myslivců, nebo zahrádkářů, mají pro nás větší význam než, jaké si učení… Číst vice »

haf
haf
před 2 lety

no ji, z Farského platu se možná budou mít barmské ženy lépe, ale co všichni ti asistenti, příplatky atd atd… komu tohle? můžu se přihlásit?

basos
basos
před 2 lety

A nebylo by lepsi, kdyby tam Farsky zustal natvrdo? Hajzliku tu mame dost, takze o jednoho mene…….

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Kdyby tohle ten vyčuránek udělal, nechal bych mu ten poslanecký plat. Ale bez možnosti návratu.
Jen nevím jaký bude jeho nový titul, to není Plzeň.

vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

To je nějaká třetiřadá nalejvárna pro chamtivé zrádce svého národa, Plzeň je proti tomu zřejmě Sorbona.

zemedelec
zemedelec
před 2 lety

Jenom se potvrzuje,že projekt EU,je nápad USA,jak lépe ovládat státy Evropy.

vachav
vachav
před 2 lety

Demokracie je obecně neslučitelná s parazitickým kapitalismem-a s tím americkým už vůbec ne!!

spartak
spartak
před 2 lety

Ona ta americká demokracie se naučila něco trochu od nacistického Německa a nacistické Německo začalo svou pouť z demokracie v roce 1933. Sovětský svaz by mohl vyprávět o Evropské demokracii , která ho stála 26miliónů obyvatel. Nám demokracie také přinesla nesnášenlivost v zániku Československa