Mediální hovínka LVIII

Web Non serviam čili česky Nebudeme sloužit přináší opět zábavné postřehy z naší i světové mediální rozuměj presstitutí scény. Pěknou zábavu…

Pokud byste snad někdy sháněli reprezentativní příklad k ilustraci rčení „přilévat oleje do ohně,“ tak tady máte jeden pěkný: „Stoltenberg potvrdil možnost přijetí Ukrajiny do NATO.

 

Policistů není nikdy dost

„V Česku chybí tisíce policistů,“ píše nejdůvěryhodnější dezinformační web. Zajímavé, neboť já mám přesně opačný pocit. Podpořený daty. Chybí nám lidi v hodně důležitých profesích, ale policajti k nim rozhodně nepatří. Ty můžeme klidně vyvážet. V přepočtu na obyvatele jsme totiž stabilně jedním z top nejpolicejnějších států EU a jako demokratické Česko máme dokonce o dost víc policajtů, než mělo celé komunistické Československo. Kdyby se tedy jejich počet smrsknul ještě tak o cca 10 tisíc, stanou se  celkem tři věci: 1. ocitneme se v průměru EU 2. ušetříme majlant 3. normální občan si té historické změny ani nevšimne.

(Poznámka redakce Nové republiky -vd-: Lu Lina nemá co se týká početního stavu české policie úplně pravdu. Stavy policistů u nás nejsou stále naplněny.  Srovnávat počet policistů na počet obyvatel není také správné. Jde především o výsledky a policie v ČR zajišťuje relativně nízkou kriminalitu a vysokou objasněnost. V mnohých evropských zemích je sice stav policistů na počet obyvatel nižší, ale občané musí strpět např. vysoký počet “no go zón” nebo vyšší kriminalitu a nižší objasněnost než u nás – např. Francie, Belgie, Spojené království apod. Co u nás z bezpečnostních složek nefunguje, je např. BIS, která se z kontrarozvědné služby pracující ve všech azimutech změnila v propagandisticko aktivistickou organizaci, která nedbá na rejdění cizích agentů a vlivových agentur zastupující cizí mocenské zájmy. Místo toho se specializuje na štvaní proti některým státům, rozvracením ekonomických vazeb s těmito státy a na cizí příkazy plní cizí scénáře hybridní války – viz např. Vrbětice. Její činnost se neztotožňuje s českými národními zájmy.)

Jsme v dobrých rukách

Evropská komise požaduje konec topení plynem do roku 2040. Pokaždé, když čtu nebo slyším, že Evropská komise něco požaduje, zachvátí mne dva velmi zvláštní pocity. První souvisí s tím, že každý nový požadavek oné komise je vždy o stupeň dementnější než ten minulý. A ten druhý pak plyne z prostého faktu, že je úplně fuk, koho volím, protože o tom jak  a co bude v České republice fungovat nerozhodují její volení politici, ale jakási úřednická komise v Bruselu. Trudnomyslnost vyvolanou oněmi pocity pak ještě zvyšuje moje pevné přesvědčení, že v normální a svobodné společnosti by taková komise nikdy vzniknout nemohla a pokud by k tomu i došlo, vyřešilo by se to po prvním takovém „požadavku“ jednou provždy defenestrací.

Když to říkají v Hong Kongu

Čínská vakcína na omikron nestačí,“ informuje nadšeně ČT. Jistě. Ještěže západní vakcíny se osvědčily a proti omikronu dokonce účinkují přímo zázračně. Mou důvěru v relevantnost téhle informace pak dále poněkud podkopává i fakt, že to prohlašují ausgerechnet hongkongští vědci.

Rozbourej si svůj krb

Domácí pohoda u zapáleného krby škodí planetě víc než moderní náklaďák,“ jdou tvrdě s dobou na Seznamu. A nejenom tam, pochopitelně, palbu už zahájila i veřejnoprávní sféra: „Pálení dřeva je úplně největší klimatický ee,“ píše rozhlas. Vida, tak už je to tady. Po vítězné ofenzivě proti uhlí a plynu naprosto logicky následuje dělostřelecká příprava před ofenzivou proti topení dřevem. Ano, úplně přesně takhle jsme si v roce 2004 tu Evropskou unii představovali.

Hoďte na něj síť   

Umírá 3,5krát víc dětí, zpřísněte opatření,“ říká Maďar. Můj názor po dvou letech života v hygienickém lágru je, že našemu boji s pandemií by velice prospělo, kdyby lidi jako je pan Maďar dostali místo neomezeného mediálního prostoru alespoň na nějaký čas svěrací kazajku a růžové kuličky.

Poslouchání zahraničního rozhlasu se trestá…

Němci pod jakousi průhlednou záminkou zařízli německé vysílání ruského kanálu RT, přičemž pravým a nijak netajeným důvodem je, že RT vysílá ruskou státní propagandu. Proboha, co jiného by asi měl ruský státní kanál vysílat? Navalného? Každý státní, nebo chcete-li, veřejnoprávní kanál přece vysílá výhradně státní, případně ideologickou propagandu. Nebo obojí najednou. Dělá to tak ČT, ARD, BBC či CNN. A Russia Today pochopitelně. Ale já to chápu. Podvratné cizí vysílání potlačoval přece zatím každý nedemokratický režim.

Kdo šetří, má za tři!

Na Úřadu vlády vznikne 74 nových míst. Protože nová vláda má víc ministrů, než ta stará. Protože má o hodně víc šnečků než měla ta předchozí a kapustičky je furt stejně, jak by asi řekl Vidlák. Aneb snižování nezodpovědně obrovského schodku státního rozpočtu minulé nezodpovědné vlády v praxi.

Jasná provokace

Rusové nastoupili k hokejovému zápasu v sovětských dresech a dobroseři se  hromadně zavzdušnili. Zajímavé. Tady jsem pro zajímavost našel pár příkladů, kdy v retro socialistických dresech nastoupili hokejisté čeští, a morální pilířové společnosti zachovali hrobové ticho: Slavia a Dukla či Vítkovice.

Mea culpa!

Představte si, že Putin odmítl vinu Ruska na zdražení plynu. To je ale už opravdu vrchol. To příkladně takový generální ředitel ČT Dvořák by si v případě, že by byl z něčeho absurdně a hlavně falešně obviněn, třeba z neobjektivního zpravodajství, určitě okamžitě kajícně  a veřejně posypal hlavu popelem. Úplně to vidím.

Co je dovoleno Jovovi…

Česká republika společně s dalšími zeměmi odsoudila nasazení ruských žoldnéřů v Mali. Jejich rozmístění by prý „mohlo dále zhoršit bezpečnostní situaci…“. Zajímavé. Jen pro pořádek připomenu některá základní fakta: 1. V Mali už deset let operují vojáci z 22 zemí EU, včetně Česka, údajně v rámci boje s terorismem 2. A protože se jim to asi úžasně daří, tak si teď malijská vláda za stejným účelem pozvala ruské žoldnéře 3. Nevím, jak ostatní, ale čeští vojáci jsou za účast v takových misích královsky zaplaceni a peníze jsou, pokud vím, jedním z hlavních motivů jejich účasti 4. A za peníze v cizině bojují přece žoldnéři… 5. Něco mi říká, že malijská vláda si může pozvat koho chce na co chce, a Česku, potažmo EU je po tom úplný hovno.

Tólka němnóžka pa Rúsky

Pět ministrů nezvládne jednání v angličtině. Aneb když se celé roky viditelně a cílevědomě chystáš postavit k vládnímu korytu, ale pro samé pletichy, natřásání peříček v televizi, metání hnoje na konkurenty a hrabání pod sebe nemáš čas se naučit alespoň anglicky.

Leštím, leštíš, leštíme

Podle ministra pro leštění bruselských klik Beka chce nová vláda během předsednictví v Radě EU tyto kliky leštit ještě intenzivněji například tím, že s rozběhem kopne do koulí své visegrádské spojence. Protože upadli v nemilost. Protože si to doma chtějí dělat po svém a mají k tomu demokratický mandát voličů. Bravo. Pověst země, která kvůli cizím zájmům nadšeně kope spojence do koulí, se v diplomacii vždycky hodí. Po zničení vztahů s Ruskem kvůli Bruselu, vykonaném nadšeně minulou vládou, tak půjde už o druhý tah z této geniální státnické linie.  Respektive třetí, málem bych zapomněl na senátního Tchajwance. A pak, že nová vláda nebude v ničem babišovském pokračovat.

Žeňte ho!

K panu Bekovi se následně v rámci téže geniální linie přidala předsedkyně sněmovny Pekarová Adamová, když vyzvala Maďary, aby vyhnali Orbána. Že je tahle osoba blbá jako troky je všeobecně známo, ale tohle je fakt silná káva. A co po její výzvě k odstranění demokraticky zvoleného premiéra spojenecké země spustila média? Správně, nic. Paní předsedkyně přece jen nahlas řekla to, co si všichni slušní lidé myslí.

Zapeklitá situace

The Guardian, oblíbená to studnice moudrosti českých novinářů, zrušil anketu, ve které hrozilo vítězství jedné momentálně vaporizované neosoby, konkrétně spisovatelky Rowlingové. A lhali přitom, jako když Guardian tiskne. Správně. Účel světí prostředky. Liberální demokracii si jinými názory rozvracet nedáme!

Bílé himalájské koloniální stíny

Na nejvyšší vrchol světa prý vylezlo moc málo černochů, protože má koloniální minulost. Přemítám, kdo posledních minimálně 50 let bránil černochům, aby horolezli. Asi nějaké bílé síly. Civilizace, která řeší takové věci už zjevně fakt mele z posledního.

Přísahám věrnost vlajce

Tak pan poslanec Farský nám vzápětí po zvolení odlétá studovat do USA na americké vládní stipendium, ale mandát si ponechá. Vida. Respektive ne nám, ale jen svým voličům. Nám chybět rozhodně nebude. Nu, co jste volili, to máte. Pro nás ostatní jen připomínám, abyste si všichni v zájmu svém i státu tohohle vejlupka všech ctností z neoficiální listiny politiků, co přísahali věrnost vlajce Spojených států amerických, nezapomněli přepsat na tu oficiální. Děkuji.

Zdroj: Non serviam,

3.4 31 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
JK
JK
před 2 lety

Lu Lina má ohledně početního stavu policistů naprostou pravdu a jsou-li, nebo nejsou-li naplněné nějaké stavy(které asi nebudou dány od Boha), s tím nemá co do činění. https://www.policie.cz/clanek/pocty-policistu-od-roku-1993.aspx Ještě horší, o mnoho řádů, je to s úředníky. A jsou další specifické společenské skupiny občanů, shodou okolností živené ze státního rozpočtu, které se nám po umučení studenta… Číst vice »

etrigan
etrigan
před 2 lety

Na jakoukoliv pracovní pozici na trhu jsou kladeny nároky jak na kosmonauty. Ideálně je mít ve 25 letech 15let praxe v oboru. Zatímco politici den co den dokazují svoji neschopnost a nekompetentnost. O nějakých vlasteneckych hodnotách ani nemluvě. A pořád to tolerujeme…

adam
adam
před 2 lety

K jazykové “vybavenosti” ministrů nové vlády jen jednu poznámku. Ministryně Langšádlová prokazatelně drze lhala, když před pár dny veřejně tvrdila, že s angličtinou nemá problémy. Novináři ji nachytali na hruškách a ukázalo se, že nezvládne v tomto jazyce vyjádřit pořádně ani veskrze jednoduchou větu. Pokud by se v Babišově vládě objevilo podobně drzé, prolhané… Číst vice »

danny
danny
před 2 lety

Autor píše, že upadá trudnomyslnosti protože “…každý nový požadavek oné komise je vždy o stupeň dementnější než ten minulý”. Hlavu vzhůru pane Li Luno. Není to tak zlé, protože je zase mnohem lepší než ten následující. 🙂

SunTzu
SunTzu
před 2 lety

Netýká se asi jen policistů, celý justiční mafiánský systém je přebujelý, máme soudcokracii, systém kde státní zástupci / soudci si mohou dělat co chtějí, nenesou žádnou odpovědnost, doživotní koryta. Pochybnou “demokracii” si tento “pilíř” uzpůsobil ke svému prospěchu – ne státu / lidu.

cablik
cablik
před 2 lety

Jo to jsou zase kecy liberální totality ale když má Česko tolik policistů tak by se mohla obnovit dopravní policie ta chybí na cestách jako sůl.

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

A jaký úkol by jim byl přidělen? Minulý týden do mne na parkovišti nacouval arogantní pětačtyřicátník. Nakonec uznal svoji vinu ale soudruzi zašití policisté ejhle. Jejich první akce byla vyhrůžka o neoprávněném výjezdu. Nakonec byla škoda na mém voze více jak sto tisíc. Ale ta arogance zvednout prdél ze zahřáté židle… Číst vice »