Lavrov dal USA týden na souhlas s podmínkami Ruska

Na jednání v Ženevě ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov konfrontoval amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena s tím, že odmítnutí dohod o bezpečnostních zárukách by vedlo k vážným následkům. Uvedlo to v tiskové zprávě ruské ministerstvo zahraničí.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

„Anthonymu Blinkenovi bylo jasně sděleno, že další ignorování legitimních obav Ruské federace souvisejících především s pokračujícím vojenským rozvojem Spojenými státy a jejich spojenců v NATO území Ukrajiny na pozadí rozsáhlého nasazení sil a prostředků aliance v blízkosti našich hranic, bude mít ty nejvážnější důsledky,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení. 

Je třeba poznamenat, že tomu lze předejít dohodou o bezpečnostních zárukách.

Ministerstvo RF dodalo, že Washingtonu byl na předložení dohody dán týden. Od USA se požaduje, aby předložily písemnou odpověď na návrh bezpečnostních záruk, položku po položce.

Zdroj: https://bit.ly/3AolYnm, překlad Janinna 

2.9 29 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 10 měsíci

A proto mluví v maistreamu o „zlém” Rusku:

MZV RF: USA a NATO zahájily „toxickou“ kampaň proti Moskvě
https://cz.sputniknews.com/20220122/mzv-rf-usa-a-nato-zahajily-toxickou-kampan-proti-moskve-17303596.html

Praded
Praded
před 10 měsíci

Pochopte, že jde o lidi na okrajině, kteří jsou na tom podobně jako my. Výsledkem by mělo být, že lidé na okrajině pochopí, že jim nikdo zadarmo nic nedá, vytvoří vládu a systém, který jim bude vyhovovat. Jenom hospodář, který ví co to stojí za úsilí aby hospodářství normálně fungovalo, si toho… Číst vice »

danny
danny
před 10 měsíci

Už se mně to přestává líbit. Už se to začíná táhnout. A Američani se vzpamatovali začínají přebírat otěže q vodit Lavrova jako cvičeného medvěda. Samá jednání, západní diplomaté se střídají v Moskvě jako svatí na orloji, Šojgu v Británii, britská MZV v Moskvě, příští týden dáme písemnou opověď, která bude zase brána jako dobrý… Číst vice »

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem danny
Lubez
Lubez
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Tohle je hodně dobrá šachová partie.
Šachy jdou lépe Rusum než anglosasům.
A šachy jsou o čase. Zatím stále mají navrch v Moskvě.

danny
danny
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Lubez

Doufám! Uvidíme příští týden s čím Američani přijdou. Ale podle analytiků rozhodnutí přijde po OH. Putin je vřele vítán a západní “stratégové” je bojkotují, prý kvůli Ujgurům. No tak budou postaveni před hotovou věc. Vyautovali se sami.

JK
JK
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Co jste čekal? Že američané řeknou “tak jo”, sbalí se a odtáhnou? Něco takového jistě nepředpokládali ani v Kremlu a určitě by nepředkládali ultimátum, kdyby neměli připravené následné kroky. Chce to trpělivost. Tohle není pavlačová přehlídka siláckých gest pro přihlížející, tady jde o mnohem víc.

eFPe
eFPe
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  JK

čekal bych že nebudou dodávat dále zbraně. že přestanou posílat bezpilotníky a river jointy k černomořskému pobřeží.nic z toho se neděje. dnes ve zprávách úplně šílené- prý rusové nasadí svého muže do vedení ukrajiny- jakoby to náhodou 2014 bylo obráceně jinak.Prostě opravdu největším problémem dneška jsou nezávislá média.

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Náš ministr obrany v sukni, se svou družinou, už táhne do boje. Omezeni na rozumu, myslí si, že jsou v čele vojska spravedlivých a že jejich nepřítel to šeredně odskáče. Musíme si ale uvědomit, že největší škodu způsobí právě nám a to i kdyby nevystřelila jediná zbraň.

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

To infantilní děvče zvažuje, jak říká, vyslat vojsko. Dobrej, moc dobrej fór.

zemedelec
zemedelec
před 10 měsíci

Americké sliby i na papíře,nic neznamenají,jen činy.
Zastavit válečnou mašinérii na Ukrajině,by byl první náznak ochoty USA jednat o snížení napětí v Evropě.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 10 měsíci

Pane Lavrov! na ultimativní podmínky nejsou USA zvyklé. Je to pro ně něco nového a musí se s tím smířit, že s nima bude někdo jednat i třeba z pozice síly. Pozice Američanů, jako světového četníka končí. Jestli si myslí, jak k vůli Ukrajině Rusko poškodí, musí si dnes uvědomit, jak bude poškozeno samo. A že by… Číst vice »

basos
basos
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

nejvysi cas aby si Amici zacali zvykat, Rusove se skutecne kamaradi s Cinany, takze oba staty maji …. kryta zada….vetsi “klacek za zady” a a a no to je vsecko.

jen se musi bat abysme tam zase neposlali nase legionare tentokrat s Ajfouny

Ludvik
Ludvik
před 10 měsíci

Týden je dlouhý a a může se ještě udát mnohé.

Velké síly NATO byly spatřeny poblíž hranice Podněstří
https://avia.pro/news/krupnye-sily-nato-zamecheny-u-granicy-pridnestrovya

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Ludvik
cablik
cablik
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Článek jsem přečetl a nemají šanci Hitler měl ohromné síly v 2 sv a stejně byl zlikvidován. V dnešní situaci Rusko na USA dosáhne a moc dobře to vědí.

cablik
cablik
před 10 měsíci

Správně už toho bylo dost je třeba zastavit globalizační šílence z USA za každou cenu. Rusko nic jiného dělat nemůže přeci se nenechají zlikvidovat.

haf
haf
před 10 měsíci

no tak to jsem zvědavá