Mlžení přímo programové

Jan Keller dnes o tom, proč je Programové prohlášení vlády ve skutečnosti spíš mlžení…

Českomoravská konfederace odborových svazů zveřejnila své stanovisko k Programovému prohlášení vlády. Je konkrétní, zcela věcné a je opravdu škoda, že na ně nebude nikdo reagovat. K podobným závěrům bylo ovšem možno dostat se i kratší cestou. Stačí z vládního programu odstranit ty pasáže, které jsou iluzorní, protože cizí firmy a silné finanční skupiny, jež naši zemi kontrolují, vládě prostě nedovolí je uskutečnit. Dále odstranit ty body, které by mohly být shledány v rozporu se zájmy, jež se kryjí za logo Evropské unie. A také dát bokem všechna ta předsevzetí, na jejichž realizaci nemá, a ještě dlouho nebude mít naše země prostředky. Zbyla by spousta nepopsaného papíru, kde tu a tam by vykouklo pár málo důvěryhodných slibů. Třeba ten, v němž vláda tvrdí: „Odstřihneme firmy z daňových rájů od veřejných peněz.“

Jako u všech ostatních, ani u tohoto bodu není bohužel naznačeno, jakým způsobem to hodlá pětikoalice provést. Čistě teoreticky by se měla čeho přidržet. Když byla těsně před říjnovými volbami spuštěna aféra Pandora Papers, dozvěděli jsme se, že v síti investigativních novinářů uvízlo z naší země kromě Andreje Babiše ještě dalších více než 300 dalších osob a celkem 178 offshorových firem s českým pozadím. Jejich identita je investigativním novinářům známa. Národní centrála boje proti organizovanému zločinu vydala 4. října 2021 prohlášení, že začne ve věci všech těchto subjektů neodkladně jednat. To jsou samé dobré zprávy.

Ale zároveň přicházejí drobné pochybnosti. Když počátkem dubna 2016 vypukla aféra zvaná Panama Papers, uvízlo už tehdy v síti i 283 Čechů. Investigativním žurnalistům byla jejich jména známa, takže příslušná centrála mohla už tehdy nastoupit do boje proti organizovanému zločinu. Pokud jí v tom snad někdo z tehdejší vlády bránil, jak je možné, že opozice hlasitě nekřičela? Celá ta léta bylo ticho po pěšině a teprve díky Pandora Papers jsme se v předvečer voleb dozvěděli, že počet Čechů v daňových rájích registrovaných investigativními žurnalisty mezitím ještě o pár desítek vzrostl.

Z hlediska obyčejného zdravého rozumu se tady ovšem rýsuje problém ještě záludnější. Jak to, že vláda hodlá … (celý text najdete ZDE)

Zdroj: Časopis Argument

2.8 13 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 1 rokem

Já si myslím, že je to to nejhorší co nás v této odporné době mohlo potkat. Co tam plkají, nemá cenu vůbec číst nebo poslouchat. I ten slušný pán co se neziskově angažuje někde v neexistujícím státě, se proflákl. Politické neziskovky jsou rakovinou tohoto zvrhlého parazitického systému. Babiš mohl vyřešit existenci různých darmožráčů a je… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Všechno to jsou jen plané řeči nevěřím jim nic program jim stvoří EU a US ambasáda jinak tímto se chlubí všechny vlády.