O čem je Evropský parlament – Nástupnický projev předsedkyně Roberty Metsola

Dne 18. 1. 2022 proběhla volba předsedy Evropského parlamentu. Kandidovaly Alice Kuhnke (Švédsko, Zelení), Roberta Metsola (Malta, Lidovci) a Sira Rego (Levice, Španělsko). Obdržely 101, resp. 458, resp. 57 hlasů. 67 hlasů bylo neplatných (jistě úmyslně), já jsem nehlasoval vůbec, nemohl jsem si vybrat… Z čtvrthodinového projevu se o Evropském parlamentu dozvíte mnohem více než z mnohých “zasvěcených” článků.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

1.4 9 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
blafomet
blafomet
před 10 měsíci

Další typizovaná Evropanka v čele EU.Již mají vybranou takovou pro ČR ?

Milan
Milan
před 10 měsíci

Malá, tenká, tváře hloupé
pod plachetkou osoba
hnátů i mysli křivé
hlas – štěkotu podoba

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Neměl jsem sílu se dívat, tak jsem alespoň poslouchal. Kdybych byl mimozemšťan, který právě vystoupil z létajícího talíře, tak zatleskám. Ale já jsem občan České republiky. A přesto že byl projev mimořádně hloupý, sdělil mnohým z nás, mnohé.

PePr
PePr
před 10 měsíci

Verí sa náboženským dogmám. Celý civilizovaný svet verí peniazom. Vede sa dôveruje, ale je nutné ju preverovať. Potravinová a energetická bezpečnosť je na hrane. Demonštrácie proti koronakoncentráku po celej Európe (v Rotterdame umreli dvaja ľudia). Assange sedí. V Georgii kamenné dosky hlásajú maximálnu populáciu menšiu, než je v Európe. EU podrýva menu najväčšieho spojenca odchodom… Číst vice »

adam
adam
před 10 měsíci

Panebože, už chápu, že si europoslanci své platy opravdu zaslouží! Tohle poslouchat je vskutku mimořádná oběť. Já bych takovou zátěž prostě nevydržel…

Plebej
Plebej
před 10 měsíci

Až do dnes jsem myslel, že Jourová je ve svém eu-speaku s tamní Ursulou von der L. evropským unikátem. Nejsou. Zbývá už jen otázka, která fabrika takové “lidi” (vlastně karikatury) klonuje a ve kterém zařízení dávají těm klonovaným lekce patetického leč bezobsažného řečnění? Být nepřítelem Evropanů, zaradoval bych se. Protože mít v čele… Číst vice »

basos
basos
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Plebej

Courova se proste postavila do rady podle prislovi ” Ci chleba jis, toho pisen zpivej” , Nemci tomu taky rikaji Gleichschaltung

Praded
Praded
před 10 měsíci

Pane David, dnes spát nebudu. Já jsem myslel že naše pětiklika je nepřekonatelná. Žen si vážím, ale: Běda mužům kterým žena vládne. Tohle je pro nás nebezpečnější než Gréta.