O čem je Evropský parlament – Nástupnický projev předsedkyně Roberty Metsola

Dne 18. 1. 2022 proběhla volba předsedy Evropského parlamentu. Kandidovaly Alice Kuhnke (Švédsko, Zelení), Roberta Metsola (Malta, Lidovci) a Sira Rego (Levice, Španělsko). Obdržely 101, resp. 458, resp. 57 hlasů. 67 hlasů bylo neplatných (jistě úmyslně), já jsem nehlasoval vůbec, nemohl jsem si vybrat… Z čtvrthodinového projevu se o Evropském parlamentu dozvíte mnohem více než z mnohých “zasvěcených” článků.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

1.4 9 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
blafomet
blafomet
před 2 lety

Další typizovaná Evropanka v čele EU.Již mají vybranou takovou pro ČR ?

Milan
Milan
před 2 lety

Malá, tenká, tváře hloupé
pod plachetkou osoba
hnátů i mysli křivé
hlas – štěkotu podoba

Hokarc
Hokarc
před 2 lety

Neměl jsem sílu se dívat, tak jsem alespoň poslouchal. Kdybych byl mimozemšťan, který právě vystoupil z létajícího talíře, tak zatleskám. Ale já jsem občan České republiky. A přesto že byl projev mimořádně hloupý, sdělil mnohým z nás, mnohé.

PePr
PePr
před 2 lety

Verí sa náboženským dogmám. Celý civilizovaný svet verí peniazom. Vede sa dôveruje, ale je nutné ju preverovať. Potravinová a energetická bezpečnosť je na hrane. Demonštrácie proti koronakoncentráku po celej Európe (v Rotterdame umreli dvaja ľudia). Assange sedí. V Georgii kamenné dosky hlásajú maximálnu populáciu menšiu, než je v Európe. EU podrýva menu najväčšieho spojenca odchodom… Číst vice »

adam
adam
před 2 lety

Panebože, už chápu, že si europoslanci své platy opravdu zaslouží! Tohle poslouchat je vskutku mimořádná oběť. Já bych takovou zátěž prostě nevydržel…

Plebej
Plebej
před 2 lety

Až do dnes jsem myslel, že Jourová je ve svém eu-speaku s tamní Ursulou von der L. evropským unikátem. Nejsou. Zbývá už jen otázka, která fabrika takové “lidi” (vlastně karikatury) klonuje a ve kterém zařízení dávají těm klonovaným lekce patetického leč bezobsažného řečnění? Být nepřítelem Evropanů, zaradoval bych se. Protože mít v čele… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Plebej

Courova se proste postavila do rady podle prislovi ” Ci chleba jis, toho pisen zpivej” , Nemci tomu taky rikaji Gleichschaltung

Praded
Praded
před 2 lety

Pane David, dnes spát nebudu. Já jsem myslel že naše pětiklika je nepřekonatelná. Žen si vážím, ale: Běda mužům kterým žena vládne. Tohle je pro nás nebezpečnější než Gréta.