Neexistují hloupé otázky, jenom hloupé odpovědi

Traduje se, že tento výrok pronesl při jedné tiskové konferenci bývalý britský premiér Winston Churchill.
Americký prezident Joe Biden tento bonmot evidentně nezná. V tomto týdnu ve čtvrtek a v pátek měl dva projevy. V tom prvním dlouze vysvětloval, jakou katastrofou skončí pro Ruskou federaci vojenský vpád na Ukrajinu.

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta

Skoro to vypadalo, že se nechal inspirovat slavným projevem Saddáma Husajna, a sliboval prezidentu RF Vladimíru Putinovi cosi jako „Matku všech sankcí“.

V pátek se k tomuto tématu na schůzce s představiteli Výboru pro vědu a technologie vrátil, a vykládal o tom, jak ruský prezident si stále ještě rozmýšlí, zda na Ukrajinu vtrhne, protože se přece jen bojí sankcí. Ke konci svého vystoupení Joe Biden dospěl k závěru, že „Putin musí něco udělat“ a určitě „se rozhodne pro vpád na Ukrajinu.“ Poté mu reportérka televize Fox News položila logický dotaz, proč Spojené státy očekávají takový agresivní „první krok“ od prezidenta Vladimíra Putina? Bidenova odpověď zněla – „to je ale hloupý dotaz.“

Myslím si, že stojí za to tuto reakci nepříliš diplomatického amerického prezidenta dešifrovat a uvést do kontextu vyjednávání mezi oběma velmocemi. V pátek v Ženevě proběhla již druhá schůzka ministrů zahraničních věcí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena. Ruská strana poté vyjádřila své zklamání slovy Lavrova – jenom obavy, obavy, obavy… Nedočkala se totiž odpovědí na své písemně formulované požadavky. Oba výše zmíněné projevy Joe Bidena na to dávají odpověď. Pro nás v Evropě velmi nepříznivou – válka na Ukrajině bude.

Jediné možné vysvětlení toho, proč dle přesvědčení amerického prezidenta musí Vladimír Putin dát rozkaz k útoku na Ukrajinu, je to, že bude reagovat na ofenzívu ukrajinské armády na obě povstalecké republiky na východě. Především z vnitropolitických důvodů, protože v ruské Státní Dumě se projednává poslanecký návrh zákona o uznání Doněcké a Luhanské lidové republiky. Předložila ho Komunistická strana Ruské federace.

V pátek také, po Bidenově projevu, proběhly v americkém tisku zprávy o plánech na evakuaci diplomatů USA z Ukrajiny. Urychlený odjezd z obou svých konzulátů chystají podle zprávy ukrajinských tajných služeb také Rusové. Přípravy na válku jsou asi v plném běhu a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dokonce už oznámil její výsledek. V rozhovoru pro The Washington Post promluvil o budoucí ruské okupaci největšího města na východní Ukrajině Charkova…


Tak mi připadá, že prezident USA Joe Biden zase jednou prozradil přísně tajné informace. A ještě pokáral televizní reportérku, že je nezná.

Převzato v prvnizpravy

3 29 hlasy
Hodnocení článku
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 10 měsíci

A co když Putin Bideta neuposlechne? Vyhlásí válku Bidet, jak to bylo v polských Gliwicích?Já si myslím, že by si Bidet měl udělat pořádek s tou jejich svobodou v USA. Vždyť lidé si např. ve Filadelfii, Los Angeles svobodně bydlí ve stanech na ulicích. Takovou svobodu v Rusku určitě nemají.

cablik
cablik
před 10 měsíci

:A tohle bude asi výsledek akce banderostán nacpou nám všem US okupanty:

NYT: USA mohou kvůli Ukrajině poslat do Evropy tisíce vojáků
https://cz.sputniknews.com/20220124/nyt-usa-mohou-kvuli-ukrajine-poslat-do-evropy-tisice-vojaku-17321945.html

Lev Prchala
Lev Prchala
před 10 měsíci

Pro senilního pedofila Bideta 100% platí ono:
“Je lepší mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a odstarnit veškeré pochybnosti”!

cablik
cablik
před 10 měsíci

To by člověk zvracel oni už znají výsledky je to stejné jako s korákem ptali se kdy skončí pandemie a ví to Gates a Biden. Zase to bude dopředu dohodnuté jako vše co se děje.

Georg
Georg
před 10 měsíci

Je velkým nebezpečím, že včele jedné z mocností, která má k dispozici takové zbraně , které jsou schopny zničit svět a tím i lidstvo na zemi, stojí takový prezident. V USA, kde prezident má sice takovou moc, nejsou obecně prezidenti zcela samostatní v rozhodování. To by na škodu nebylo. Prezidenti jsou voleni občany, ale kolik dolarů… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 10 měsíci

Jen několik mých postřehů. Zelenský musí udělat vše proto aby Rus Ukrajinu napadl. Tím se zakryje ten bordel a chaos co tam mají. Obyvatelstvo není nakloněno válce ani náhodou a bojovat nepůjde. Když Putin Ukrajinu napadne, tak budou v Bílém domě tancovat kozáčka, konečně! My jsme to věděli! Když nenapadne, bude to stejně… Číst vice »

standa
standa
před 10 měsíci

Rusko nezaútočí na Ukrajinu, ale odvetný úder bude, nenechají své lidi vraždit Ukrajinou ani vojáky NATO či žoldnéři !!! Ukrajina a instruktoři si myslí, že to bude probíhat jak ve 2.ww. Nebude. Jestli si někdo myslí, že odveta nebude promyšlená, tak se mýlí. Při zastavování útoku NATO – Ukrajina je řízena USA a USA… Číst vice »

danny
danny
před 10 měsíci

Rusko mohlo na Ukrajinu zaútočit za těch osm let stokrát a vůbec si nemuselo žádnou záminku vymýšlet. Kolikrát porušil Kyjev Minské dohody? A Zelenský je dokonce odmítl plnit. Západ zpočátku nepochopil situaci a leckdo ji nechápe dodnes. Rusko předložilo veřejně svoje stanovisko podle kterého bude jednat. Není to žádné východisko k jednání. Jinými slovy,… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Ještě že mají poslušné akční trpajzlíky – Polsko, pobalťáky, ČR…

PePr
PePr
před 10 měsíci

Máme v SR poslanca, ktorý prirovnal nacistické drang nach osten k tomu čo sa deje teraz. Vraj tankové fronty sú vrchol moderného boja. Neviem čo budú robiť keď vypadnú všetky siete. Ako vôbec vysvetlia ľuďom, že za to môže zlý Putin a že majú ísť na východ a nie do vládnych inštitúcii…

danny
danny
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  PePr

Na ukrajinských webech se právě jeden opoziční poslanec rozčiloval, že ministr dostal 70 mld. hřiven na vybudování protitankového příkopu podél hranic s Ruskem (Donbasem). Další vojenský “odborník” v médiích tvrdil, že putin čeká s nasazením sil až bude lepší počasí a nebude tolik bahna. A tak by se dalo pokračovat. Jestli generálové NATO uvažují ve… Číst vice »

PePr
PePr
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Ale to je jasné roky, ak nie desaťročia. Cez Slovensko prešlo vojenskej techniky na východ, že už to ani nepočítam. Neuvedomujú si že sa zmenila paradigma vojny. Tí, ktorí o tom rozhodujú si myslia, že oni sú v bezpečí a tradícia troj generačného mieru sa zavŕši kŕmením kanonenfutrom, ktorý vyrieši všetky problémy ako… Číst vice »