P.C. Roberts: Jestliže Blinken válku nechce, proč ji provokuje?

Jsme v těchto dnech přímými svědky toho, jak falešnými zprávami o Rusku připravují lháři třetí světovou válku. Jestli ta přijde, bude to poslední válka lidského rodu. A za zánik našeho rodu složíme své díky lhářům.

P. C. Roberts
P. C. Roberts

Všimněme si nezodpovědného ministra zahraničí Blinkena. Právě teď na televizních obrazovkách varuje personál amerického velvyslanectví v Kyjevě, že ruské jednotky a tanky mohou v kterýkoli moment překročit ukrajinské hranice. Ujišťování o ruském vpádu na Ukrajinu je ostatně trvalkou americké propagandy už delší dobu.

Jestliže Blinken tomu, co říká, skutečně věří, proč USA nepředejdou očekávané invazi tím, že poskytnou Rusku bezpečnostní ochranu a budou souhlasit se zastavením další expanze NATO? A proč namísto takovéhoto řešení udržují při životě ukrajinskou vyhlídku na to, že se Ukrajina jednou stane členem NATO? A proč posílají na její území další zbraně a další svůj vojenský personál, který ukrajinské vojáky učí, jak mají tyto zbraně používat?

Zdá se, že Blinken konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou chce. A proč?

Když si tuto otázku položíte, nabízí se několik odpovědí. Už pouhá hrozba té války upevňuje panství Washingtonu nad Evropou, zaručuje vyšší rozpočet i moc vojensko-bezpečnostního komplexu a vylepšuje Bidenovy upadající vyhlídky ve volbách.

Biden je to, čemu říkáme zkažené zboží, a často se zdá, že se neorientuje ani v čase ani v prostoru. Souhlasil s příchodem mnoha cizinců do Ameriky a poslal je do červených (Trumpových), států. Poštval proti sobě mnohé svým vyhlášením povinného očkování proti covidu, stejně jako soudním stíháním několika stovek Trumpových stoupenců, označených jím za „povstalce“, či znormalizováním sexuální perverze, když osoby, které s ní měly co do činění, jmenoval do vysokých státních funkcí. Tyto i další ideologické tahy mnohé Američany rozezlily a svou náladu hodlají samozřejmě projevit i při volbách.

A tak se pro Demokraty stala válka něčím, co by je mohlo zachránit. Pozor! Rusové přicházejí! A s Ukrajinou se nezastaví! A tak dále. Za války se lidé staví za svého prezidenta. A právě toto je oním přijatelným i pravděpodobným důvodem, proč se Washington natáčí k bezpečnostním obavám Ruska hluchým uchem a slepým okem, a namísto aby slyšel a viděl, vztahy s Ruskem svými zásilkami zbraní Ukrajincům i plánem společných manévrů s nimi dále zhoršuje. A my se stáváme přímými svědky toho, jak se válka rozhořívá ze sobeckých důvodů.

P.C. Roberts, blog autora, překlad L-Man pro web Vaše věc

Autor je americký ekonom a spisovatel. Dříve působil v americké federální administrativě prezidenta R. Reagena. Vyučoval také  na několika amerických univerzitách. Nyní je zejména politickým komentátorem.

2.3 18 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 2 lety

Co je na tom divného? Takhle se chovají celou svojí historii. Jenom blouznivým parazitečkům, přes to že se učily dějepis, se zachtělo žít emerický život. Jenže parazitovat nemůžou všichni, jako HDP nemůže růst do nebe. Navíc se těch parazitů namnožilo na neúnosnou míru a mnoho z nich ještě nechápe, že i je čeká… Číst vice »

Georg
Georg
před 2 lety

Někdo v diskuzi napsal, že p.Roberts si udělal kariéru z nekonečného panikaření. To nevím, ale snad k věci, tématu, článek je o tom, co jsem i já slyšel (překlad) v TV z úst p.Blinkena, „že ruské jednotky a tanky mohou v kterýkoli moment překročit ukrajinské hranice“. Opravdu nevím, zda má p.Blinken, státní administrativa, prezident USA takové informace od „svých“… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 2 lety

Problém je ovšem v tom, že loutkový Blinken (který objíždí svět a píská podle not svých páníčků) tu válku (v zastoupení užitečných ukr. idiotů) proti Rusku chce. A pokud už tu válku chce taková mocnost, před kterou se sklánějí její mnozí lokaji a lokajíčkové), bude ji mít. Tomu už P. C. Roberts svými výbornými statěmi sotva… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Protože jen papouškuje co mu nalinkuje Deep State to je největší problém USA ale lži o Rusku jim nemohou pomoci tím vojenskou situaci nezvrátí.

blafomet
blafomet
před 2 lety

Ať je tam kdokoliv,každý Američan(USA) hlásá jejich nadřazenost a “právo” vést a hlídat svět.Proč?-Pro americké státní zájmy,kterými je celý svět-jak kdyby byli oni na světě jediní.Tak k tomu přistupuje politika USA ale i jedinců.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  blafomet

kratce po valce, tusim kolem 50 roku bezel v televizi americky serial ““”ROZDEL A OPANUJ” bohuzel vetsina z vas byla jeste na houbach ci na prosteradle, takze to co se ted a po 89 zde deje je pro vas novum

mikkesh
mikkesh
před 2 lety

Proč Blinken provokuje ? Protože musí. Je to maňásek, který vyblinká co mu ti co to řídí napíší. A všem píšícím Američanům, včetně pana Robertse kterého si vážím, bych doporučoval, aby už konečně jmenovitě začali psát o těch pár zdegenerovaných rodinách.

vera
vera
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Pan Roberts si udelal karieru z nekonecneho panikareni a syckovani.

Proc am. deep state provokuje? No aby to odvadelo pozornost od jinych veci. Ostatne psychopati maji radi hru na “kure”. Tedy hru na zbabelce. A lidi jim to zerou. Cely svet je cely pryc z toho divadylka.

Primak
Primak
před 2 lety
Odpověď uživateli  vera

Ten Deep State mimo jiné pokračuje v tom, v čem je tak dobrej (a Eisenhower před tím varoval). Prodávaj zbraně – to je ten jediný exportní průmysl, co jim jde – i když se ty zbraně ne vždy použijou. A tak to vidíme, už se lifrujou na Ukrajinu, k těm, co už tam nalifrovali předtím…

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Pane, já si vážím člověka jako takového. Já si nemohu vážit pana Robertse.
Důvody jsou nasnadě. A o těch zdegenerovaných rodinách je známo dost a bude to vylézat stále více na povrch.