Potáhnem na Rusa nevíme próč

Ostatně v celém tom válečném řinčení jde – o zisky zbrojních koncernů. Vůbec bych se nedivil, kdyby si válkychtivé reportáže a komentáře v periodicích dobře zaplatily.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Zdroj: FB autora

Zdá se, že ruská invaze na Ukrajinu je jen otázkou času, či, jak řekl americký prezident Joe Biden, otázka toho, jak se který den Putin vyspí. Vyspí-li se špatně, zaútočí na Ukrajinu. Má k tomu prý rázně nakročeno, vojska u hranic Ukrajiny jsou shromážděná, pole plná tanků a v nich vojáci, kteří se těší, jak budou dobývat Kyjev.

Takový pocit mají diváci a čtenáři mainstreamu. Putin, protože je prostě zlý, zaútočí na Ukrajinu. Tedy on měl zaútočit už v prosinci, ale asi měl dobré spaní. Tak čekáme na horší noci. Možná v létě, až budou dlouhé dny, bude místo spaní konečně válčit. Zatím NATO pokračuje v posilování obrany demokratické Ukrajiny proti despotickému Rusku. Tak je to správné, demokracie se musí hájit, i kdyby její představitelé byli fašisté, jakože ti ukrajinští jsou. Jednou byli Západem puncováni jako demokraté, tak jsou demokraté. Ani Banderův pomník, ani pochodňové pochody neonacistů, ani válečné zločiny praporu Azov, otevřeně se hlásícímu k Banderově dědictví, proti „opolčencům“ na Donbase na tom nic nezmění.

Několik hodin poté, kdy americký ministr zahraničí Anthony Blinken dlouze v Ženevě hovořil se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem o deeskalaci situace na ukrajinsko-ruských hranicích, poslaly USA na Ukrajinu 5 vrtulníků Mi-17 – tedy vrtulníků sovětské výroby, původně zakoupené na podporu afghánské vlády – plné vojenské „obranné“ techniky. Britové posílají také zbraně, k tomu 30 vojáků speciálních jednotek. Kanaďané se též hlásí, že budou bojovat za demokracii. My také posíláme zbraně, ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nabízí i armádu – tedy, ehm, všechny obě brigády. Víc armády k dispozici momentálně nemáme. Ale chce je poslat na Rusa. Deeskalace podle „obranné“ organizace NATO spočívá k přísunu so největšího množství zbraní na místo, kde má každým okamžikem vzplanout konflikt.

Ministryně Černochová není ve svém odhodlání zastavit ruskou armádu několika málo funkčními tanky sama. Stejnou rétoriku používá i německá sociálně demokratická ministryně obrany Christine Lambrechtová (na obrázku), která dokonce hrozila vysláním Bundeswehru na Ukrajinu. „Drang nach Osten“ reloaded? Tato paní, která působí jako neškodná úřednice střední kategorie, má na Rusy ostrý metr. Stejně jako zelená ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, která se chce s Rusy „tvrdě vypořádat“ v rámci feministické zahraniční politiky. Jejich válečnou rétoriku mírní sociálně demokratický kancléř Olaf Scholz , který několikrát zopakoval, k velké zlosti Zelených a dalších válečníků z řad liberálů i konzervativců, že Německo na Ukrajinu zbraně dodávat nebude. Pouze polní lazaret. Pokračuje tím v politice, kterou vůči Rusku razila kancléřka Merkelová. Dokonce britská letadla s „obrannými“ zbraněmi pro Ukrajinu létají přes Dánsko, nikoli Německo. Scholz prý dokonce odmítl přiletět do Washingtonu stvrdit jednotu NATO proti Rusku, ale to bude určitě jen pomluva.

Německý mainstream, o britském nemluvě, jednotně razí nekompromisně protiruskou rétoriku, cenzuruje zprávy – například ve zpravodajství nechá mluvit Blinkena několik minut, Lavrova ustřihnou po jedné větě, aby nemohl zopakovat to, co říká všude – Rusko na Ukrajinu útočit nechce a nebude, že válečná hysterie nevychází z vojenských analýz, ale jsou to prostě jen lži. Rusko prý nemá důvod obsadit Ukrajinu, zemi rozvrácenou lety hospodaření puncovaných demokratů. Chce jen garance bezpečnosti, že se NATO neroztáhne všude. O rozšiřování NATO se ale v mainstreamu jednotně hovoří jako o „vývozu demokracie“. Člověk málem slyší volání: „Ať žije válka!“ U Němců by se ještě dalo pochopit, že chtějí odstranit vzpomínku na rudý prapor nad Reichstagem nějakým pokořením Ruska, ale jednotnou notu o ruské agresi jedou oficiální periodika, v celé západní a střední Evropě. I deník Welt, který je k semaforové vládě velmi kritický a kvůli pečlivému poukazování na šílené ekonomické dopady Zeleného údělu je v rámci německé žurnalistiky považován za alternativu. Čtenáři deníků s tímto směřováním často nesouhlasí. Často poukazují na to, že válka v Evropě by byla zničující pro všechny.

Pokřik NATOidů musí být tak hlasitý, aby překřičel fakta. Je jasné, že do válčení se vždy hrnou ti, kdo mají doma velké problémy. Všichni tvrdí, že Putin je typickým příkladem, protože se ho Rusové chystají svrhnout, toužíce po demokracii ala Jelcin. Kdo jen trochu sleduje situaci, ví, že domácí problémy má především ukrajinský prezident Zelenskij, protože hospodářská krize na Ukrajině je navzdory obrovskému bohatství země děsivější než jinde. Ukrajinské weby poukazují na to, že informace o připravovaném ruském útoku vypustil proto, aby mohl vyhlásit stanné právo. Aby lidé nemohli protestovat a svrhnout jej. Joe Biden má špatný rating u občanů USA, kteří mu vyčítají neřešení stávajících problémů a způsobování dalších. Boris Johnson čelí pokusu o vyslovení nedůvěry ve vlastní straně, tedy u britských konzervativců. O naší vládě samozřejmě netřeba mluvit, ta má tak špatný start, že horší už může být jen konec. Ostatně o ministryni Černochové vypráví ti, kteří mají zkušenosti s jejím starostováním na Praze 2, že by za patřičnou provizi koupila i jaderné ponorky pro Slapskou přehradu.

A o to ostatně v celém tom válečném řinčení jde – o zisky zbrojních koncernů. Vůbec bych se nedivil, kdyby si válkychtivé reportáže a komentáře v periodicích dobře zaplatily.

3.8 57 hlasy
Hodnocení článku
40 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Poslední zprávy z Ukrajiny: V Kyjevě se to mastí, lidé dobívají parlament. Další demonstrace se očekávají! Nebyli by Rusové pitomci, kdyby nyní táhli na Kyjev!? Nakonec ten černý Petr zůstane NATO aby to tam alespoň trochu dali dohromady. Neustálé obviňování z toho a pak hen oného asi jen tak nevydrží. Těžko se budou ukrajinští… Číst vice »

danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Práv na to koukám v přímém přenosu. Policie napadá protestující, kteří na nikoho neútočí, zatkla jejich mluvčí na pódiu a pódium právě bourá, A naše MZV nic? Do budovy Nejvyšší rady nechtěli proniknout demonstranti, ale jejich mluvčí. Jak zareaguje EU na tyto násilnosti, když odsoudila legitimní obranu před ozbrojenými vraždícími a rabujícími bandami v Kazachstánu?… Číst vice »

adam
adam
před 2 lety
Georg
Georg
před 2 lety

Škoda, že jsme to nevěděli dříve než Talibán zvítězil, mohli jsem mít od USA spolehlivé ruské vrtulníky Mi-17, je to ale smůla, takto jim je jim vzbouřenci sestřelí a u nás mohli v klidu a míru lítat.

zemedelec
zemedelec
před 2 lety

Bude muset zase oživnout Ludvik Svoboda a sestavit prapor proti fašistům,tentokrát to nebude na Ukrajině.

mikkesh
mikkesh
před 2 lety

To jsem blázen pane doktore. Banderovci skrze a ve shodě s naší televizí už osm let křičí, že válčí proti Rusovi a teď se z té samé televize dovídám, že Rus se teprve připravuje. Tak ono to nakonec to vypadá, že Banderovec celých osm let pálil z děl do Ukrajinců. No, snad ta naše nešťastnice… Číst vice »

Vendol
Vendol
před 2 lety

Bé- bé – BIS, Bezpečnostní informační služba podpraporčíka Michala Čoudelky má jasno. Můžou za to cizí agenti a karibští piráti ! Prosím, nepovažujme příslušníky BIS za tupá jelita a úplné blby, většina z těchto často zesměšňovaných sekuriťáků přeci jenom zvládla alespoň první stupeň základní školy. Zase až takoví komičtí ptáci to nejsou.

Ludvik
Ludvik
před 2 lety

Návrh výzvy: Úřad vlády České republiky nábřeží Edvarda Beneše 4 Praha 1 – Malá Strana PSČ 118 01                                                                              Praha 25.1.2022 Vážení členové vlády, paní ministryně obrany Jana Černochová sdělila prostřednictvím medií, že hodlá Ukrajině na základě její žádosti poskytnout tisíce dělostřeleckých granátů a další nespecifikovanou munici. Z vyjádření ministryně i dalších politiků má jít o gesto… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Ludvik

V pohledu historických událostí jsme tu již měli humanitární bomby s tisícem obětí na civilním obyvatelstvu. Tak proč bychom nemohli darovat solidární dělostřelecké granáty, které nemohou nikomu urvat ruce, nohy, nikomu nerozpářou břicho, nezabijí otce, matku, syna, dceru. Na základě vyjádření ministryně obrany Jany Černochové a dalších zákonodárců se na Vládu České… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Ludvik

Jsme názoru že poskytování jakéhokoliv vojenského materiálu, výzbroje, munice není v zájmu většiny občanů ČR. Zároveň vládu vyzýváme, pokud zákonodárci i členové vlády přistoupili k Severoatlantické Smlouvě – NATO bez souhlasu občanů České republiky, aby tuto smlouvu alespoň dodržoval ve smyslu: čl.1 Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Ludvik

NATO pokračuje v posilování obrany demokratické Ukrajiny proti Rusku. Kroky NATO jsou správné, demokracie se musí hájit, i kdyby představitelé byli fašisté a to z minulých událostí ti ukrajinští jsou (Oděsa). Západ je jednou označil za demokraty, tak jsou demokraté. Ani Banderův pomník, ani pochodňové pochody neonacistů, ani válečné zločiny praporu AZOV, který se… Číst vice »

Lev Prchala
Lev Prchala
před 2 lety

Důchodcům a potažmo všem se budou krást peníte ze slevy na jízdné,aby NEschopná podržtaška Černochová mohla podporovat nákupem nefunkčích zbraní amiokupanta a vývozem zastaralých křápů Banderostán????To je nejen na vyhozovat.ale na dlouhodobé posezení na hradě….MÍROV!

MON
MON
před 2 lety

Jen bych se zeptal paní ministrině války a potažmo mainstreamu, u nás už neplatí zákon který trestá podporu fašismu potažmo symboliku 3tí říše jak se prezentují prapory Azov a nenávist k rase a národu?

Plebej
Plebej
před 2 lety
Odpověď uživateli  MON

To ovšem stejně tak i zdejší loutkoví vědomě podněcují válku proti Rusku programovým štvaním proti Rusku a jeho politickým představitelům. Asi pod záminkou své kulturně-politické nadřazenosti Rusům a Rusku velí, jakou má mít tu demokracii. A je jim šumafuk, že i např. mezinárodní právo garantuje, že: “Všechny národy … svobodně určují svůj politický statut a svobodně uskutečňují… Číst vice »

danny
danny
před 2 lety

Jen klid. Kdo by asi tak na toho Rusa od nás táhl? Jedna brigáda, která je jakž takž vybavená, ale se zkušenostmi ze strážní služby. V opravdovém boji nebyl z našich vojáků nikdo. Vybavení naší “armády” nestačí ani na ruské týlové jednotky co do kvality. Shrňme to: Dělostřelectva máme jeden oddíl, s novými,… Číst vice »

vitezslav
vitezslav
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Jak dlouho vydrží? Hodinku než se rozutečou nebo přeběhnou.

eFPe
eFPe
před 2 lety
Odpověď uživateli  vitezslav

Víťo, kéž by, kéž by. a pro dannyho- s tou zastaralou technikou bych byl opatrný. Taková rána do kulí i slona obulí se u nás říká. A letitá V3S nebo sapík vz 58 staré, ale stále funkční osvědčené prostředky.

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  eFPe

Vím z osobního kontaktu, účastníka první války v zálivu, jež bydlí nedaleko. Samopal vz 58 v obou verzích, byl obdivován pro svou jednoduchost přesnost a spolehlivost.

pr.ja
pr.ja
před 2 lety
Odpověď uživateli  vitezslav

Byl bych pro, aby přeběhli, dříve než se setkají s “nepřítelem”

Lev Prchala
Lev Prchala
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Den,dva než se něco začně dít.Pak budou mít plný Pampersky a budou dělat,že jsou neviditelní!.)))

blafomet
blafomet
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Tak daleko,k nasazení naší “armády”,bych nešel.Proč se do toho chceme vůbec zamíchat?Proto že jsme v NATO?Niíkdo nás neohrožuje,NATO taky ne.

Krausian
Krausian
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Souhlas, ale je potřeba pochopit, že dnešní válka už by se vedla naprosto jiným způsobem, ne jak za druhé světové 😉