Potáhnem na Rusa nevíme próč

Ostatně v celém tom válečném řinčení jde – o zisky zbrojních koncernů. Vůbec bych se nedivil, kdyby si válkychtivé reportáže a komentáře v periodicích dobře zaplatily.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Zdroj: FB autora

Zdá se, že ruská invaze na Ukrajinu je jen otázkou času, či, jak řekl americký prezident Joe Biden, otázka toho, jak se který den Putin vyspí. Vyspí-li se špatně, zaútočí na Ukrajinu. Má k tomu prý rázně nakročeno, vojska u hranic Ukrajiny jsou shromážděná, pole plná tanků a v nich vojáci, kteří se těší, jak budou dobývat Kyjev.

Takový pocit mají diváci a čtenáři mainstreamu. Putin, protože je prostě zlý, zaútočí na Ukrajinu. Tedy on měl zaútočit už v prosinci, ale asi měl dobré spaní. Tak čekáme na horší noci. Možná v létě, až budou dlouhé dny, bude místo spaní konečně válčit. Zatím NATO pokračuje v posilování obrany demokratické Ukrajiny proti despotickému Rusku. Tak je to správné, demokracie se musí hájit, i kdyby její představitelé byli fašisté, jakože ti ukrajinští jsou. Jednou byli Západem puncováni jako demokraté, tak jsou demokraté. Ani Banderův pomník, ani pochodňové pochody neonacistů, ani válečné zločiny praporu Azov, otevřeně se hlásícímu k Banderově dědictví, proti „opolčencům“ na Donbase na tom nic nezmění.

Několik hodin poté, kdy americký ministr zahraničí Anthony Blinken dlouze v Ženevě hovořil se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem o deeskalaci situace na ukrajinsko-ruských hranicích, poslaly USA na Ukrajinu 5 vrtulníků Mi-17 – tedy vrtulníků sovětské výroby, původně zakoupené na podporu afghánské vlády – plné vojenské „obranné“ techniky. Britové posílají také zbraně, k tomu 30 vojáků speciálních jednotek. Kanaďané se též hlásí, že budou bojovat za demokracii. My také posíláme zbraně, ministryně obrany Jana Černochová (ODS) nabízí i armádu – tedy, ehm, všechny obě brigády. Víc armády k dispozici momentálně nemáme. Ale chce je poslat na Rusa. Deeskalace podle „obranné“ organizace NATO spočívá k přísunu so největšího množství zbraní na místo, kde má každým okamžikem vzplanout konflikt.

Ministryně Černochová není ve svém odhodlání zastavit ruskou armádu několika málo funkčními tanky sama. Stejnou rétoriku používá i německá sociálně demokratická ministryně obrany Christine Lambrechtová (na obrázku), která dokonce hrozila vysláním Bundeswehru na Ukrajinu. „Drang nach Osten“ reloaded? Tato paní, která působí jako neškodná úřednice střední kategorie, má na Rusy ostrý metr. Stejně jako zelená ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, která se chce s Rusy „tvrdě vypořádat“ v rámci feministické zahraniční politiky. Jejich válečnou rétoriku mírní sociálně demokratický kancléř Olaf Scholz , který několikrát zopakoval, k velké zlosti Zelených a dalších válečníků z řad liberálů i konzervativců, že Německo na Ukrajinu zbraně dodávat nebude. Pouze polní lazaret. Pokračuje tím v politice, kterou vůči Rusku razila kancléřka Merkelová. Dokonce britská letadla s „obrannými“ zbraněmi pro Ukrajinu létají přes Dánsko, nikoli Německo. Scholz prý dokonce odmítl přiletět do Washingtonu stvrdit jednotu NATO proti Rusku, ale to bude určitě jen pomluva.

Německý mainstream, o britském nemluvě, jednotně razí nekompromisně protiruskou rétoriku, cenzuruje zprávy – například ve zpravodajství nechá mluvit Blinkena několik minut, Lavrova ustřihnou po jedné větě, aby nemohl zopakovat to, co říká všude – Rusko na Ukrajinu útočit nechce a nebude, že válečná hysterie nevychází z vojenských analýz, ale jsou to prostě jen lži. Rusko prý nemá důvod obsadit Ukrajinu, zemi rozvrácenou lety hospodaření puncovaných demokratů. Chce jen garance bezpečnosti, že se NATO neroztáhne všude. O rozšiřování NATO se ale v mainstreamu jednotně hovoří jako o „vývozu demokracie“. Člověk málem slyší volání: „Ať žije válka!“ U Němců by se ještě dalo pochopit, že chtějí odstranit vzpomínku na rudý prapor nad Reichstagem nějakým pokořením Ruska, ale jednotnou notu o ruské agresi jedou oficiální periodika, v celé západní a střední Evropě. I deník Welt, který je k semaforové vládě velmi kritický a kvůli pečlivému poukazování na šílené ekonomické dopady Zeleného údělu je v rámci německé žurnalistiky považován za alternativu. Čtenáři deníků s tímto směřováním často nesouhlasí. Často poukazují na to, že válka v Evropě by byla zničující pro všechny.

Pokřik NATOidů musí být tak hlasitý, aby překřičel fakta. Je jasné, že do válčení se vždy hrnou ti, kdo mají doma velké problémy. Všichni tvrdí, že Putin je typickým příkladem, protože se ho Rusové chystají svrhnout, toužíce po demokracii ala Jelcin. Kdo jen trochu sleduje situaci, ví, že domácí problémy má především ukrajinský prezident Zelenskij, protože hospodářská krize na Ukrajině je navzdory obrovskému bohatství země děsivější než jinde. Ukrajinské weby poukazují na to, že informace o připravovaném ruském útoku vypustil proto, aby mohl vyhlásit stanné právo. Aby lidé nemohli protestovat a svrhnout jej. Joe Biden má špatný rating u občanů USA, kteří mu vyčítají neřešení stávajících problémů a způsobování dalších. Boris Johnson čelí pokusu o vyslovení nedůvěry ve vlastní straně, tedy u britských konzervativců. O naší vládě samozřejmě netřeba mluvit, ta má tak špatný start, že horší už může být jen konec. Ostatně o ministryni Černochové vypráví ti, kteří mají zkušenosti s jejím starostováním na Praze 2, že by za patřičnou provizi koupila i jaderné ponorky pro Slapskou přehradu.

A o to ostatně v celém tom válečném řinčení jde – o zisky zbrojních koncernů. Vůbec bych se nedivil, kdyby si válkychtivé reportáže a komentáře v periodicích dobře zaplatily.

3.8 57 hlasy
Hodnocení článku
40 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 2 lety

Dystopický “Velký Reset”: Nevlastnit nic a být šťastný – člověk v roce 2030

http://svobodnenoviny.eu/dystopicky-velky-reset-nevlastnit-nic-a-byt-stastny-clovek-v-roce-2030/

Drahé energie budou ještě dražší

http://svobodnenoviny.eu/drahe-energie-budou-jeste-drazsi/

Afghánský migrant, který znásilnil a uškrtil 13letou dívku, dostal azyl ve Spojeném království

http://svobodnenoviny.eu/afghansky-migrant-ktery-znasilnil-a-uskrtil-13letou-divku-dostal-azyl-ve-spojenem-kralovstvi/

Poslanci Evropského parlamentu volají po svobodě, konci covidových lockdownů, cenzury a diskriminace

http://svobodnenoviny.eu/poslanci-evropskeho-parlamentu-volaji-po-svobode-konci-covidovych-lockdownu-cenzury-a-diskriminace/

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem cablik
cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Federální soudy USA Bidenovu tyranii odmítly, zato nacistické barvy vystavilo Rakousko
http://svobodnenoviny.eu/federalni-soudy-usa-bidenovu-tyranii-odmitly-zato-nacisticke-barvy-vystavilo-rakousko/

cablik
cablik
před 2 lety

USA tím sledují i jiné cíle rozmístění „obraných” sil v Evropě Český havloidi potřebují ochranu ale ne před Rusem ale před vlastními lidmi. Pokud něco začnou tak se bude kozácký kůň koupat v Atlantiku

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety

Pokud Kyjev sám nezahájí útok na Donbas, jsem přesvědčený, že Rusové nezaútočí. I když je východ Ukrajiny převážně ruský, místní lidi by ruské vojáky spíš začali nenávidět. Je to o tom, co drtivé většině lidí uniká. Každá válka sebou nese útrapy a řadu zabitých nevinných. Tak že bez předchozí agrese by spousta Ukrajinců… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety

a vy ty kecy menopauzalni minobra berete vazne? je to ten samej typ jako fonederlejova a ta nase tlusta v EU padlamentu. Ohledne skopcaku, ci te babky, nezapomente ze tohle je uz druha generace ktera nezazila Berlin v 45, sice vi o holokaustu ktery narostl od 45 roku ze dvou milionu (i to je prasecarna)… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Říkal v jednom rozhovoru Andrej Fursov, že všechny ty bláznivé báby na postech ministrů obrany v Evropě jsou pro Moskvu velké plus. Ona s radostí obsadí to vakuum, které vzniká jejich (těch bab) iracionálním působením.

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem kolokol
dobrak
dobrak
před 2 lety

doufam ze pomuze ukrajine “udatna” ceska armada!

dobrak
dobrak
před 2 lety

jo jen tahnete na rusa a dejte mu embargo von se vam odvdeci zavrenim plynu

spartak
spartak
před 2 lety

Není to jen otázka zbrojního průmyslu , ale i politiky. V naší zemi je tvrdá demokracie ,tzn. ovládaná jednotnou kapitalistickou rukou. Jiná demokracie nemá u nás šanci viz. např.Vrbětice ,když vrcholní představitelé ČR zbaběle podlehli!

adam
adam
před 2 lety

Právě sleduji ČT24, kde vyžilá Witowská klade ministru zahraničí jednu provokativní otázku za druhou typu: Pošleme naše vojáky na Ukrajinu, když nás o to požádá? Proč náš velvyslanec v ČLR nemá zakázáno účastnit se jako host olympiády? Proč vláda dovolí, aby prezident republiky…. atd. apod. Ponechám stranou nedůstojné blábolení dotyčného ministra. Řádění… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
před 2 lety
Odpověď uživateli  adam

Jsme to národ pěkných pitomců. Ať mi nějaký sluníčkář řekne, kolik tady máme “emerických” výrobků (vyjma předražených vrtulníků). Např. Chorvati a Němci Ukrajince pěkně utřeli. Jenom naši pidiratlíci štěkají, jak americký pán velí.

dobrak
dobrak
před 2 lety
Odpověď uživateli  Vlastimil

jo vlastiku nekdy i ja se jako taky obcan za usa stydim😎😀😎

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 2 lety
Odpověď uživateli  adam
  • A proč tu televizi proboha vůbec zapínáte ?!
Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  Jan Kopecky

Asi má lacinou energii.

Raksa.A
Raksa.A
před 2 lety

Na petice.com ke petice proti věnování munice Ukrajině. Docela rychle tam přibývají podpisy.

Vlastimil
Vlastimil
před 2 lety
Odpověď uživateli  Raksa.A

Děkuji za upozornění, hned jdu podepsat.

dobrak
dobrak
před 2 lety
Odpověď uživateli  Raksa.A

zadnou munici posli tr Banderovcum udatnou ceskou army

Hokarc
Hokarc
před 2 lety

Táhne li naše vláda na Rusa, táhne, volně řečeno, i proti nám. Dejme jim to najevo. A nesnižujme se k vysvětlování, že nejsme ruští špióni. Je to pod naší úroveň a je to i zbytečné.