Proč ředitel CIA tajně navštívil Kyjev

Ředitel CIA William Burns navštívil minulý týden Kyjev, kde diskutoval s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským o „regionálním napětí a úsilí o jeho zmírnění“.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

O schůzce se neinformovalo, dnes o ní ale podala zprávu americká televizní stanice CNN.

Oni se připravují na válku. Nechtějí ustoupit. Zdá se, že se skutečně rozhodli, že nastal jejich „poslední a rozhodující boj“ a věří, že tentokrát se jim podaří zničit Rusko stejným způsobem, jakým se jim kdysi podařilo zničit Sovětský svaz. Byla to návštěva za účelem přípravy na válku,“ řekl Vasilij Volga, bývalý náměstek Nejvyšší rady Ukrajiny.

Podobně návštěvu hodnotil i zástupce LNR Rodion Mirošnik na jednání o Donbasu.

„Samotné položení otázky, kterou ředitel Ústřední zpravodajské služby USA projednává s prezidentem jiné země – „otázky zmírnění regionálního napětí“, je zcela absurdní.

Naprostá většina programů CIA je navržena tak, aby tato napětí vytvářela.

Skutečnost, že se schází s prezidentem, a nikoli se svým protějškem na Ukrajině, naznačuje, že Ukrajina, její území a její schopnosti jsou již využívány, ale budou využívány ještě ve větší míře v rámci zpravodajských, sabotážních a dalších programů k zásahům proti třetí straně.

Burns nepřijel jednat se Zelenským, přijel vyjasnit úkoly a upřesnit podmínky. Upřesnil určité body, které využijí velcí hráči pro své vlastní účely,“ říká Mirošnik.

 

3 22 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

…oni se připravují na válku a my jsme, bohužel, na jejich straně. Mírně řečeno, není to dobré znamení. Ale neptejme se, kdy to pochopí naše vláda, ptejme se, kdy to pochopí většina národa. ,,Rok 1941″ je blízko !

Stanley
Stanley
před 1 rokem

Sme svedkami absolútnej, totálnej hlúposti Západu, ktorá vedie Západ k veľmi veľkej chybe a možno k vojne. Osobné si myslím, že vojnové konflikty a krviprelievanie absolútne nie sú Ruskou voľbou a Rusi nemajú záujem, aby veci išli týmto smerom. Veď kto sa od 2 Svetovej vojne stále rozširuje a expanduje, nie je to náhodou EU a NATO… Číst vice »

Tatran
Tatran
před 1 rokem

Co má co na Ukrajině pohledávat usácky ředitel CIA. To jen dokazuje, že podvratná činnost USA prostřednictvím CIA poškozuje především zájmy Ruska. Rusko osvobodilo Krym před americkou okupací a zabránilo tak vytvořit další americkou základnu proti Rusku. Co se má starat USA o pohyb Ruských vojsk na vlastním území. Naopak Rusko se… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem

Rusové za)točí pouze v případě, že Kyjev zaútočí na Donbas vojensky. A není síla, která by ruskou armádu zastavila. Ani USA ani NATO bojovat nepůjdou. Ale to všichni vědí. I v Kyjevě i ve Washingtonu (Langley). Takže jde pouze o to tu válku vyprovokovat. A tak mít důvod k ekonomické válce. A tu si troufají vyhrát. Protože i ta bude… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

No tak to vyhrají tak kulový Rusko má odběratele v Asii a mají zdroje a to je zásadní plus ty chcípáci jen zničí to čemu se říká západní svět.

zemedelec
zemedelec
před 1 rokem

Jistě,proč by tam jinak jezdil,jen potvrzuje,že se připravuje provokace na Rusko.