Rusko nečekaně zvedlo k nebi strategické bombardéry

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Po varování NATO Rusko nečekaně vypustilo k nebi strategické bombardéry.

Dnes ráno z ruských vojenských základen startovaly stroje strategického letectva. Stalo se tak na pozadí varování z ruské strany, že odmítnutí NATO a Spojených států poskytnout Rusku bezpečnostní záruky by vedlo k mimořádně vážným důsledkům pro Západ.

Podle komunity „Telegram“ „Hunter’s Notes“ byla aktivita strategického letectva pozorována na obloze nad Ruskem od samého rána, a přestože nejsou k této záležitosti uvedeny žádné podrobnosti, je to poprvé od začátku tohoto roku, kdy startovaly ruské strategické bombardéry .

„Činnost ruského strategického letectva. Skupina 3 strategických bombardérů (typ bude upřesněn) (volací znak 70291/70292/70293) pracuje s tankerem Il-78 (volací znak 42603) ,“ zachytili radioamatéři.

Zda jsou lety ruského strategického letectví spojeny s nějakým cvičením nabylo upřesněno. Ruského ministerstvo obrany nechalo věc také bez oficiálního komentáře. Odborníci však poznamenávají, že Rusko testuje připravenost svého strategického letectva na pozadí existujících hrozeb ze strany NATO a Spojených států.


Zdroj

3.4 39 hlasy
Hodnocení článku
22 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 10 měsíci

Vláda Gangu 5-ti pod vedením Fialy nás táhne do války s Ruskem, směr ukazuje Černochová ! Měla by vypadnout z MO !!! Vyhoďte ji !

Lev Prchala
Lev Prchala
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Určitě by to za ní s radostí vzal ten NEvzdělanec Lipavský jako vedlejšák!

basos
basos
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Jsi humorista, nasi fialovi kaspari nas (fakt ses domejslivej, kdo jsme vlastne MY – ceske hovinko s srdci Evropy s pidiarmadou ve ktere je asi 2000 generalu a jinak prd),,, takze nas tahnou do valky Ruskem… tak mi rekni jak tu valku s Ruskem chteji udelat, a hlavne pres co a s kym? Polaci maji velkou armadu,… Číst vice »

standa
standa
před 10 měsíci

Rusko nepotřebuje Ukrajinu k ničemu, max. jako nárazníkový pás bez vojáků – tedy demilitarizované pásmo. Ukrajina na rozkaz USA chystá provokaci proti Rusku, tahle provokace nás může velmi tvrdě zasáhnout. Jsme na listině, nepřátel, lifrujeme zbraně na Ukrajinu, posíláme vojáky na Ukrajinu a do Pobaltí – z toho plyne, že nemůžeme, že nás… Číst vice »

blafomet
blafomet
před 10 měsíci

Do války nás táhnou “svobodymilovní” a západomilovní demokrati-hlavně antiruští a anti běloruští,kteří vyměnili státní zájmy za svoje vlastní.

zemedelec
zemedelec
před 10 měsíci

Někde se uvádělo,že USA má pořád ve vzduchu strategické bombardéry B-52,takže Rusko může také a nutně doplnit svoje svoji ochranu území.Dle všech možných informací,USA nutí Rusko k zásahu na Ukrajině,nevědí,jak se vykradené Ukrajiny zbavit,nikdo nemá prachy dotovat Ukrajinu,jen Rusko,proto tahle masírka veřejnosti.

Lev Prchala
Lev Prchala
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  zemedelec

Banderostán je na tom od Mejdanu tak “”dobře””,že už cizincům prodává úrodnou černozem…..zlato už amiokupant ukradl stejně,jako vykradl Hlavní Irácké muzeum,takže co s banderochudostánem…..????

vera havrankova
vera havrankova
před 10 měsíci

Bože, ta ubohá ˇUkáčka nás opravdu zatáhnou do války s Ruskem! Moc je nenávidím!

Lev Prchala
Lev Prchala
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  vera havrankova

Banderoksindl by měl být okamžitě vyhoštěn z ČR a ten,kdo je bude podporovat by měl být souzen jako vlastizrádce…..a za vlastizradu je špagát!

etrigan
etrigan
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  vera havrankova

Můžete nenávidět jen hrstku nejmajetnejsich a pak ty bandy zaprodancu. Obyčejní lidé mají úplně jiné starosti. Stejně jak u nás, ne každý nynější režim podporuje.

Lev Prchala
Lev Prchala
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  etrigan

To,co je v Čechách je samej banderovec!

kutnohorsky
kutnohorsky
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Lev Prchala

Lve Prchalo, velice se mílíte. Z 57 milionů obyvatel Ukrajiny jich je už jen 36 milionů. Nejvíce jich prchlo do Ruska. Na Krymu z 18 tisíc ukr. vojáků jich tam zůstalo 12 tisíc i s rodinami. Ukrajinci nechtějí rukovat do armády tak prchají. U nás je šest mladých(slušných) kluků kteří čekají až se jim vyřídí… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Asi nějak tak.
Víte pane, je zde hodně zevlounů s plnými ústy expresiv a převzatých blábolů. Napřed štěkají a už nemají čas myslet.

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Lubez
cablik
cablik
před 10 měsíci

Orbán míří do Ruska. Maďarský premiér hodlá projednat rozšíření smlouvy s Gazpromem
https://cz.sputniknews.com/20220120/orban-miri-do-ruska-madarsky-premier-hodla-projednat-rozsireni-smlouvy-s-gazpromem-17285627.html

Vláda ČR neposkytne svým sportovcům letadlo do Pekingu. Důvodem je napětí ve vztazích s Ruskem
https://cz.sputniknews.com/20220120/vlada-cr-neposkytne-svym-sportovcum-letadlo-do-pekingu-duvodem-je-napeti-ve-vztazich-s-ruskem-17282378.html

cablik
cablik
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Jen aby se vědělo kdo nám vládne:

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci
https://cz.sputniknews.com/20220120/odmitame-ruskou-agresi-a-stojime-plne-za-vami-rekla-pekarova-ukrajinskemu-velvyslanci-17287775.html

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR
https://cz.sputniknews.com/20220120/cesko-doda-ukrajine-delostreleckou-munici-uvedlo-ministerstvo-obrany-cr-17287270.html

Fiala: Hledáme cesty, jak pomoci Ukrajině a zamezit „ruské agresi“
https://cz.sputniknews.com/20220120/fiala-hledame-cesty-jak-pomoci-ukrajine-a-zamezit-ruske-agresi-17286414.html

akos600
akos600
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Doufám, že jsou to ty posbírané ve Vrběticích a okolí. Aby ty granáty nás nepřišly dost draho, Rus to ví má tu Čuka aGeka.

Raksa.A
Raksa.A
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Tomu se, cabliku, říká v Trestním zákoníku podpora a propagace nacismu.

cablik
cablik
před 10 měsíci

A co můžou USA čekat konec planých vytáček a tahání Ruska za fusekly Rusové jsou na tom vojensky a celkově lépe a moc dobře to ví.

Tatran
Tatran
před 10 měsíci

Že by to byl vzkaz usákům, že bombardéry mohou odletět k hranicím USA? A také přesunou k hranicím USA své další zbraně, jako Kindžály či Zirkony, jesliže se usáci usazují poblíž hranic Ruska?

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Tatran

Není potřeba, aby bombardéry letěly až k pobřeží USA. Stačí do takové vzdálenosti, z níž je možné vypustit kalibry a jinou raketovou munici středního, případně blízkého dosahu (tak se dělo i v Sýrii). Klasické svrhávání bomb by zbytečně ohrožovalo letadla a životy pilotů a nemuselo by dospět k požadovanému výsledku. I když poruchové a rozpadající se F35…

Tatran
Tatran
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Myslím si, že to bylo i upozornění usáků : “Jsme tady!”

Raksa.A
Raksa.A
před 10 měsíci

Nečekaně? Jak pro koho…
Tohle je krááásný letadlo. To je to, jak o něm kdysi mluvil Šojgu, když měl problémy s přeletem našich “partnerských” zemí, že v něm příště poletí?