Větvička: Rus touží po tom, aby Česko nebylo v NATO?

Ten požadavek zazněl v Ženevě naprosto jasně a je zajimave, že česka medyjalni scena, ani polityci se teho ještě nechytili. Možna maju strach, že kdyby do teho začali rypat, pak by se lid mohl začat ptat, k čemu je nam to NATO vlastně dobre…   

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Ilustrační snímek zachycuje jednu z mnoha pražských demonstrací proti členství ve zločinecké organizaci NATO 

Ale poďme popořadku. Evropa je tak blizko k valce tajak nikdy po našem utoku na Jugošku v roce 1999. Už od poloviny minuleho roku sem sledoval medyjalni připravu, kdy všeci komentovali shromažďovani Rusu u ukrajinske hranice. Že Ukrajina robi to same, nikdo nekomentoval, bo to se nehodilo do kramu. Takže vysledkem je prostor Středu, přecpany zbraněma – z jedne strany ruskyma, z druhe NATOvskyma, píše bloger Ladislav Větvička.

Stara vojenska teoryja k ovladani světa, vyučovana na vojenskych školach od USA, přes Angliju až po Německo řika, že „Kdo ovládá východní Evropu, ovládá Střed – Kdo ovládá Střed, ovládá Světový ostrov – a kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět.“ Nemyslete se, že Rusi tu teoryju neznaju. Vedla k prvni, aji druhe valce, takže ju maju nastudovanu velice dobře.

Co tedy chce Rusko? Podle poslednich vyjadřeni z Ženevy ma strach z dodavek zbrani na Ukrajinu, chce navrat NATO do stavu z roku 1997 a nerozmisťovani nebo staženi utočnych zbrani z Pobalti, Rumunska a Bulharska. Tyka se to tedy nas? NATO se rozhodlo nabídnout členství Česku, Polsku a Maďarsku až v Madridu v červencu 1997.No ja, ale faktycky zme vstupili do NATO až v březnu 1999. Nepřimo to vedlo ke zrušeni povinne vojenske služby. Dnes vime, že to byla blbost. Ale taky zme dostali možnost podilet se na několika agresich, což se vyplati, bo to neni jak hra s buzolou, že…

A co teda chce NATO? Trva na tom, aby Rusko stahlo svoje vojska ze svojeho uzemi na jine svoje uzemi (řečeno sudruhem Goebbelsem). Normalně řečene – chce aby Rusko ustupilo.

Jak je vam asi jasne, to žadna strana nemože zrobit. Rusko ustupovat nebude a NATO se nevzda dobyteho uzemi.

Je vam tedy jasne, co zbyva. I když posledni jiskřičky naděje su vždycky. A pokud se je nepovede rozfukat, možeme čekat jakukoliv prasarnu. Utok na Doněck bude zahajeny (ať už z jedne, nebo z druhe strany) tak, jak se to robi, po klasicke operaci pod cizi vlajku. Třeba chemickym utokem počinaje a utokem na Černobylsky sarkofag konče. A to už je drsne a ide o hodně, že? Zpravy hlasici, že Kyjev obnovil bunkry pro obyvatelstvo, svědči o mnohem. Nikdy se nedozvime, kdo to opravdu začal, bo když se ozvu zbraně, prvnim, kdo umira, je pravda. Tu napiše až vitěz.

Pokud jaksik bude.

Ladislav Větvička – blog autora

2.6 32 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
zhnuseny
zhnuseny
před 1 rokem

Chápu, že na pochopení celé situace, která se dnes odehrává kolem Ukrajiny, nemá většina lidí potenciál. Ani já osobně nebudu tvrdit, že všemu rozumím. Co ale vím jistě je, že nechci válku. Každá válka není jenom o zabíjení vojáků na bojištích. Je to hlavně o hladu, bídě a utrpení lidí v zázemí. A to by… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem

Kdyby jen to. Před chvílí jsem četl v ukrajinském tisku o povinnosti podniků nahlásit počet aut, by mohla být armádě k dispozici, dále proč budou cvičeni záložníci atd. atd. Vůbec je poučné zabrousit chocholům na tisk, potí ještě větší kraviny než naši investigativci. Celkově to na mě dělá dojem “jdu temným lesem a pískám… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pane Větvičko, také už měsíc čekám zprávu “naší” televize, (abych to věděl na tuty) co vlastně ti Rusové chtějí. Witovská to asi ještě nepochopila a Železný je jako obvykle ožralej. Věčnej svazák Wollner s Norou honí komunisty a zoufají si, že už jich zbylo jen pár. Chtělo by to práci ČT trochu zpružnit.… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem

Basos je naštvaný, že ho nikdo nelajkuje, tak začal všechny mínusovat. Počkám čtvrt hodiny, jestli ho dostanu taky 🙂

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Nemám ten pocit že by zrovna basos měl tuhle potřebu . Když si přečtete jeho příspěvky, tak zjistíte že nás má všechny vlastně na háku a píše myšlenky a zkušenosti, jež mu jeho poměrně dlouhý a pestrý život nadělil.
A to mínus máte zde za to podezírání basos ode mne.🙄

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Oprava. Nebyl to Basos, ale Lubez!

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem kolokol
Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Vlastně, na někoho je škoda slov, že kolokol.

cablik
cablik
před 1 rokem

Jejich mainstream dostal nakázáno podporovat válečnou propagandu a špinit Rusko a pokud by něco začali tak to bude jejich konec. Nějaká provokace určitě bude aby narušili olympijské hry v Číně.

dobrak
dobrak
před 1 rokem

valka nebude!!!! Těžko říci, co si naše vrchnost slibuje od účasti ve válečnické hysterii kolem údajných plánů na ruskou agresi vůči Ukrajině. Zatím se zdá, že koncentrace ruských jednotek poblíž ukrajinských hranic naopak zchladila zájem Kyjeva vyřešit problém separatistických republik Donbasu nějakým rychlým vpádem. Podstata věci se proto zdá být… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem

Ladiku, s tim Doneckem se pletes, Doneck (ted samostatna enklava) to nezacne, zacali a furt do toho stouraj, Ukrove, a jestli jsme my Cechackove v NATO, je uplne jedno, z Ceska se do Ruska tankem nedostanes, a ani ne do Madarska. Ostatne diky NATO nam nemuzou dat bratri Polaci po hube takze NATO sem NATO tam……ceskej a ukrajinskej… Číst vice »

Lev Prchala
Lev Prchala
před 1 rokem

Po tom touží každý slušný Čechoslovák i bez nápovědy od Ruské federace.-)

dobrak
dobrak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lev Prchala

tady souhlas s tebou prcku

Lev Prchala
Lev Prchala
před 1 rokem
Odpověď uživateli  dobrak

I s tebou cvrčku.

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lev Prchala

“Tak co cvrčku, cvrkáš? cvrkáš?”
“Cvrkám, cvrkám. A co ty, prcku?”
“Ále, ani se neptej…”

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

…..” Uz to to neni vono”
ci.. “uz to tak nejde”

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

No ba. Já to zvojtil s jiným fousatým fórem: “Nazdal vole.” “Nazdar… to se ani nezeptáš jak se mám?” “Nojo vole. Jak se teda máš?” “Ále, ani se neptej.” Hele dědku, když jsi tak dlouho světoběžničil, jakej maj Amíci smysl pro humor? Něco jako my, nebo pitomější? Já narazil na podobnej… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

Já jsem již “zralá” žena a taky jsem měla možnost za svůj delší život něco odpozorovat. Více než s Amíky jsem měla unikátní příležitost kontaktu (v posledních letech) s Rusy. A říkala jsem si, jak život ovlivňuje fakt, zda se narodí jako občan velmoce, nebo malé ne příliš bohaté země. Neznamená to, že jsou jedni… Číst vice »