Blackwater je v Donbasu s praporem Azov

Telefonát mezi prezidenty Bidenem a Zelenským „nedopadl dobře“, titulky CNN: Zatímco „Biden varoval, že ruská invaze je v únoru prakticky jistá,“, Zelenskij „požádal Bidena, aby ztišil tón a tvrdil, že ruská hrozba je stále nejednoznačná“.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Přestože sám ukrajinský prezident zaujímá opatrnější postoj, ukrajinské ozbrojené síly se shromažďují na Donbasu poblíž oblasti Doněcka a Luhanska obývané ruským obyvatelstvem.

Podle zpráv Speciální monitorovací mise OBSE na Ukrajině, zastřené naším mainstreamem, který hovoří pouze o ruském nasazení, jsou zde umístěny jednotky ukrajinské armády a Národní gardy v počtu asi 150 tisíc mužů. Jsou vyzbrojeni a vycvičeni, a účinně jim velí vojenští poradci a instruktoři z USA a NATO.

Od roku 1991 do roku 2014 podle Kongresové výzkumné služby USA poskytly USA Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 4 miliard dolarů, k níž se po roce 2014 přidalo více než 2,5 miliardy dolarů, plus více než miliarda poskytnutá svěřenským fondem NATO, na kterém se podílí i Itálie. . To je jen část vojenských investic, které provedly hlavní mocnosti NATO na Ukrajině. Velká Británie například uzavřela různé vojenské dohody s Kyjevem a investovala mimo jiné 1,7 miliardy liber do posílení ukrajinských námořních kapacit: Tento program zajišťuje vyzbrojení ukrajinských lodí britskými raketami, společnou výrobu 8 rychlých raketometů, budování námořních základen v Černém moři a také v Azovském moři mezi Ukrajinou, Krymem a Ruskem.

Kromě vojenských investic mezi USA a NATO na Ukrajině existuje plán ve výši 10 miliard dolarů, který realizuje Erik Prince, zakladatel soukromé americké vojenské společnosti Blackwater, nyní přejmenované na Academi, která zásobuje žoldáky CIA, Pentagonu a ministerstvu zahraničí. za tajné operace (včetně mučení a atentátů), vydělávající miliardy dolarů. Plán Erika Prince, odhalený vyšetřováním časopisu Time, je vytvořit na Ukrajině soukromou armádu prostřednictvím partnerství mezi společností Lancaster 6, kterou Prince zásoboval žoldáky na Blízkém východě a v Africe, a hlavní ukrajinskou zpravodajskou kanceláří kontrolovanou CIA. Není samozřejmě známo, jaké by byly úkoly soukromé armády vytvořené na Ukrajině zakladatelem Blackwater, jistě s financováním od CIA.

Šojgu: Američtí žoldáci připravují chemický útok proti Donbasu

Na tomto pozadí je zvláště alarmující, že ruský ministr obrany Šojgu odsoudil, že v Doněcké oblasti existují „soukromé americké vojenské společnosti, které připravují provokaci s použitím neznámých Chemikálií“. Mohla by to být jiskra, která způsobí detonaci války v srdci Evropy: chemický útok proti ukrajinským civilistům v Donbasu, okamžitě připsaný Rusům v Doněcku a Luhansku, na který by zaútočily převažující ukrajinské síly již rozmístěné v regionu, donutit Rusko vojensky zasáhnout do jejich obrany.
 
V první linii, připravený povraždit Rusy na Donbasu, je prapor Azov, povýšený na pluk speciálních sil, vycvičený a vyzbrojený USA a NATO, který se vyznačuje zuřivostí v útocích na ruské obyvatelstvo Ukrajiny. Azov, který pod svou vlajkou vycházející z SS Das Reich rekrutuje neonacisty z celé Evropy, velí její zakladatel Andrey Bieltski
, povýšený na plukovníka. Není to jen vojenská jednotka, ale ideologické a politické hnutí, jehož je Bieltski charismatickým vůdcem, zejména pro mládežnickou organizaci, která je vychována k nenávisti k Rusům svou knihou „Slova Bílého Führera“.

Tento článek, který  napsal Manlio Dinucci,  byl původně publikován v italštině na Il Manifesto.

Manlio DinucciSouth front, překlad rp, První zprávy

3 12 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci

Ukrajino, vidím to asi takto. Rusové se na vás vyprdnou, co by s vámi dělali? Starali se o vás?! Ale Američanů se jen tak nezbavíte, ti vám v ničem taky nepomohou. A navíc aby nakonec cizí armády nebyly časem i pro tzv. ukrajinské nacionalisty(můžeš číst i fašisty) na svém území přítěží! Prostý lid z nich zcela jistě mít radost… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 9 měsíci

Vybavil se mi jeden z názorů, že je snaha zfanatizované chlapce z Nacgvardije, Blackwater, Azov, různé sotnje, SS Galičina, Academi … soustředit na jednom místě. Jejich maminek by mi bylo líto. Zase by se odepsala munice a zbraně, které nebyly nikdy dodány, dokonce ani vyrobeny a které daňový poplatník komusi zaplatil. Prostě kšeft je… Číst vice »

cablik
cablik
před 9 měsíci

Vůbec si nedělám starosti s západním výcvikem banderovců. V Sýrii dostali po hubě od Syrské armády vedené Rusy. Až začne bojovat Ruská armáda tak je nikdo nezastaví.

jbskalensky
jbskalensky
před 9 měsíci

Žádám administrátora, pana Dvořáka, aby Praděd(k)a odblokoval a smazal.Pokud se nemýlím, byl už nejednou varován. Nestojím o to, aby jeho antisemitské hlody způsobily zablokování Nové Republiky. Je mi jedno, jestli to dělá jako provokatér nebo “navedenej”, ale jako blbec škodí.

Lev Prchala
Lev Prchala
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Že jistí občané státu Izrael válčí pod praporci Banderostánu vysílala i jinak lživá havlostoka jménem Čt24,takže na tom pojmenování odkud kdo je NESEJDE.
A speciálně AZOV a jeho podporovatelé v Čechách jako zkurvysyn Štětina se zviženou pravicí a hrábě Šláfendrek von Poserplína měli dávno sedět v base!!!!!

Praded
Praded
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Co je v tom příspěvku nepravdivého, natož antisemitského? Navíc ani jeden jmenovaný není Semitského původu. Jste ubožák.

Praded
Praded
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

jbskalensky to je také zajímavé jméno.

Praded
Praded
před 9 měsíci

Jak jsem psal pod článkem níže, Andrey Bieltski, pozůstatek okrajinskopolského banderovského rozkladného živlu. Stalin je poslal na Sibiř a to udělal hroznou chybu. Soukmenovec Nikita Serehej je hned omilostnil, odškodnil a do dnes pozůstalý dostávají chabar. Nehnusnější je, že je založil a do dnes platí , okrajinou trestně stíhaný občan Izraele, Kolomojsky, který… Číst vice »

Lev Prchala
Lev Prchala
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Tady v Čechách máme díky Al-Hamajdovi rozkladných živlů z Banderostámu víc,než v Banderostánu samotném!