Ředitel Služby vnější rozvědky Naryškin: přípravy na válku jsou na Ukrajině v plném proudu

Ředitel zahraniční zpravodajské služby RF Sergej Naryškin v rozhovoru řekl, že přípravy na válku jsou na Ukrajině v plném proudu.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

„Přípravy jsou v plném proudu, nelze je skrýt,“ řekl Naryškin.

Na hranici s Donbasem jsou podle jeho slov soustředěny „všechny do určité míry bojeschopné jednotky“ ukrajinských ozbrojených sil.

Naryškin také upozornil na masivní přesun stovek tun vojenského materiálu a munice ze Spojených států, Velké Británie a Kanady.

Na Ukrajině se navíc zvyšuje kontingent poradců a instruktorů speciálních sil NATO.

„Dokonce jsou informace o výskytu mnohonárodních jednotek džihádistických militantů,“ řekl ředitel SVR.

Navíc uvedl, že provokace a jejich zdokumentování ve stylu Bílých přileb v Sýrii připravují ukrajinská SBU a ozbrojené síly Ukrajiny na demarkační linii v Donbasu.

Naryškin také řekl, že západní mentoři a nacionalisté aktivně tlačí na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby rozpoutal konflikt na Donbasu.

https://bit.ly/3uHl9ov

Čižov oznámil soustředění více než 125 tisíc vojáků Ukrajiny na hranici s Ruskem.

Stálý představitel Ruska při EU uvedl, že Moskva doufá, že spory se Západem ohledně Ukrajiny vyřeší diplomatickými jednáními.

LONDÝN, 9. února. /TASS/.

V blízkosti hranic s Ruskem je rozmístěno více než 125 000 ukrajinských vojáků, což nepomáhá snížit napětí v regionu. Tento názor vyjádřil ve středu stálý představitel Ruska při Evropské unii (EU) Vladimir Čižov v rozhovoru pro BBC.

Diplomat v odpovědi na dotaz novináře o koncentraci ruských jednotek na hranici s Ukrajinou upozornil na postup kyjevských úřadů.

„Proč nikdo nemluví o ukrajinských vojácích? Jejich armádu tvoří více než čtvrt milionu lidí, z nichž více než polovina je umístěna přímo u Ruska,“ řekl Čižov.

Stálý představitel Ruska při EU dodal, že Moskva doufá, že spory se Západem ohledně Ukrajiny se vyřeší diplomatickými jednáními.

„Stále věříme, že je zde prostor pro diplomacii. Rusko připravuje formální odpověď na odpovědi, které jsme obdrželi od USA a NATO o ruských obavách o bezpečnost v Evropě,“ řekl Čižov.

Zároveň Čižov zdůraznil, že v kontextu probíhajících jednání je „důležité neprovokovat Rusko ke změně názoru“ o připravenosti vést dialog.

Zdroj: https://bit.ly/34xYwbE, překlad Janinna – Pokec24

2.6 27 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
eFPe
eFPe
před 9 měsíci

Pomohlo by kdyby Rusko všechny občany Luhanska a Donecka odvezli na území Ruska? Vzali by tak vítr z plachet válečným štváčům, území by ukronacisti obsadili ale asi ne na dlouho.No a na Krym si netroufnou přece jenom měl svou autonomii pořád. No nebo že by třeba zavřeli v případě ukroútoku kohoutky unii? Já si… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  eFPe

Jakkoliv je žití pod denní palbou granátů nesnesitelné, pochybuji, že by většina východoukrajinských toužila po svém odchodu do Ruska, kde nemají bydlení či sociální zázemí. Čímž by se (jakože) dobrovolně zřekli svých sociálně-kulturních vazeb i veškerého svého majetku tam, kde již žijí po věky. Pokud kyjevský fašistický nepoleví, ba bude stupňovat napětí, spíš se… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Plebej

Plebeji ale na to prostě NATO čeká. rusům jejich národnostní cítění nikdo vzít nemůže ale obě ty oblasti Luhanska i Doněcka jsou fakticky ukrajinské. A raději odjedu někam kde budu žít(přežívat) s možností, že třeba se jednou domů vrátím, než složím kosti ve hře někoho zpoza oceánu navěky do rodné hlíny.Já se obávám… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  eFPe

… taky možnost.
Uvidíme. Washington i Londýn nám denně sdělují, že na rozuzlení dlouho čekat nebudeme. Asi to už pro ty ukro-tupce mají sami naplánováno.

Hokarc
Hokarc
před 9 měsíci

Česká republika je, díky svým nýmandům, na straně Hitlera. A co na to Hrad ? ….jen ticho se valí z repráků.

Milan
Milan
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Hrad na to, že podepíše pandemický zákon, bysme se v dobách kaskády krizí, které jsou na spadnutí, nemohli srocovat a remcat a tropit alotria a nedej bože po zásluze defenestrovat vládu. Pokud si někdo myslí, že “pandemický zákon” (v době kdy na nás sám Válek valí že tak do čtrnácti dnů bude po pandemiii, načež po chvíli prohlásí,… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Milan

Pokud se týče prezidenta Zemana, máte pravdu. Již i předtím střídal okamžiky světlé s temnými, leč zdá se, že těch druhých poslední dobou překvapivě hodně přibývá. Nevím, proč to …

cablik
cablik
před 9 měsíci
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ach tak, oba jsou bukanýři, už tomu rozumím. A překvapí ještě někoho, že členové této party zhulených nýmandů a nymfomanek vyprodukují takové blbosti?
Peksa do Bohnic a Lipavský do Horního Slavkova, na Bory, do Minkovic (v podstatě je to jedno, do kterého z podobných ústavů přijde. Jen aby si to tam pěkně užíval).

cablik
cablik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Strašně se divím že takové blbce může někdo volit bohužel mladí a hloupí.

cablik
cablik
před 9 měsíci

Jo to můžou dělat škatule škatule hejbejte se ale válku nespustí moc dobře vědí že Rusové udělali obrané kroky. A v případě války budou USA zlikvidované jako první.