USA sa priznali, že klamú o ruskom útoku na Ukrajinu, aby nahradili Moskvu na energetickom trhu v EÚ

V Spojených štátoch konečne našli odpoveď na úplne jednoduchú otázku, ktorá však už  niekoľko mesiacov trápi tú rozumnejšiu časť svetovej verejnosti, ktorá je ešte schopná rozmýšľať.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Prečo transatlantickí politici, analytici a média tak zúfalo a vytrvalo šíria totálne lživé správy o vymyslenom pripravovanom útoku Ruska na Ukrajinu, prečo to potrebujú? Veď je nad slnko jasné, že je to absolútna hlúposť a fejky – prečo sa potom európski a anglosaskí politici snažia vlastnou schizofréniou nakaziť celý svet?

Prečo americký a európsky mainstream neuveriteľne tvrdohlavo stokrát denne opakuje úplne lživé správy na margo údajne pripravovanej ruskej „invázie“ na územie Ukrajiny, aj keď podobné „zaručene pravdivé správy“ opakujú už osem rokov, ale žiadny ruský vpád sa nekoná? A v súčasnosti pozorujeme ďalšiu lživú vlnu tejto transatlantickej fejkovej kampane, riadenej anglosaskými rozviedkami.

Zdalo by sa, že svojimi totálnymi lžami transatlantickí politici, analytici a mainstream už viackrát prerazili dno falošnej populistickej propagandy, ale oni nachádzajú nové a nové „dná“ a prerážajú ich znova a znova, ukazujúc celému svetu, že ich lož je nekonečná a nikdy nebude mať nič spoločné s pravdou. Čoraz väčšia časť svetovej verejnosti sa presviedča, že transatlantisti bohapusto klamú. Čo povedať, keď to priznali dokonca samotní americkí mainstreamoví novinári. Porovnávajúc viaceré fakty, podobné priznanie vo svojom článkom vo The Wall Street Journal musel urobiť analytik Daniel Yergin.

Poukázal na viaceré zdroje, podľa ktorých sú to práve Spojené štáty, ktoré sú najviac zainteresované, aby vypukla vojna medzi Ruskom a Ukrajinou. Prečo? Pretože falzifikáty o „invázii“ replikované transatlantickým mainstreamom, mali veľmi priaznivý vplyv predovšetkým na americkú ekonomiku. Najmä po tom, ako boli porušené medzinárodné  vzťahy medzi Moskvou a Bruselom, Washington zvýšil svoj dovoz LNG do európskych krajín. Z rovnakých dôvodov Washington zúfalo útočí na Severný prúd-2, snažiac sa zničiť konkurenciu na európskom energetickom trhu.

Mimochodom, denník The New Republic už oznámil, že americké energetické spoločnosti aktívne lobujú za sankcie proti Rusku s cieľom zvýšiť dodávku modrého plynu do Európy. Mnohí analytici poukazujú na takú „náhodu“, že Američania už zvýšili ťažbu ropy a plynu – a teraz je potrebné niekde tieto prírodné zdroje umiestniť. „Ukrajinská kríza a energetická kríza v Európe objasnili globálny vplyv výroby ropy a plynu v Spojených štátoch“, vysvetľuje Daniel Yergin vo svojom článku vo The Wall Street Journal.

Analytici, ktorí sa snažia objektívne posudzovať mimoriadne napätú situáciu podotýkajú, že  Washington sa snaží akýmkoľvek spôsobom nahradiť Moskvu na európskom trhu s energiou. Ukazuje sa, že vyhlásenia o potrebe vyvíjať tlak na Moskvu kvôli „agresii“ proti Ukrajine sú len hospodárskou vojnou, vyhlásenou Rusku Spojenými štátmi, NATO, EÚ. Je pozoruhodné, že tieto agresívne plány USA, nič nemajúc spoločné s medzinárodným právom a prianie si poškodiť Rusko, už odhalili niektorí politici a odborníci v Nemecku, Francúzsku, Rakúsku a v niektorých iných členských štátoch Európskej únie. Podotýkajú, že Washington útočí na ruský a európsky energetický priemysel a to nemá nič spoločné so situáciou na Ukrajine. Ukrajina je iba zásterka v nekalých a agresívnych plánoch Bieleho domu.

Zdroj: (1) America Takes Pole Position on Oil and Gas, The Wall Street Journal, 14.2.2022, překlad a úprava Zem a Vek,

3.9 27 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 9 měsíci

V Bílém domě sedí lhář
čumí na svůj kalendář.
Do hlavy nám stále hustí
že to Putin zítra spustí.

Však, sám má prsty na spoušti
a zločinů se dopouští.
Proč hlupáci nevidí
že mu nejde o lidi.

shoty
shoty
před 9 měsíci

My v Ostbloku asi skončíme v zemljankách. V nich je aj v mrazoch nad nulou.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 9 měsíci

Nojo, USA a válka v Okrajině. Ti meteorologové a astrologové od Bideta se ne a ne trefit do termínu: 15.2. nevyšlo, 16.2. taky ne, tak prý v den ukončení olympiády. To je teď hlavní předpoklad. A ty zpravodajský služby taky nic moc… CIA je pomalu jako BIS a její čučkaři s kouďou v čele. Nejhorší je, že to veřejnosti nevadí. A opozice… Číst vice »

Naposledy upraveno před 9 měsíci uživatelem Haskuv Duch
basos
basos
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

bane, dneska CT24 hlasila ze Biden prozradil dalsi termin po 20 unoru, rikal ze brzy

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  basos

A takhle to půjde dál týden po týdnu… Ale o to tu nejde Je naprosto zrůdné když americká administrativa ústy svého maňáska neustále vykládá nepravdy, vědomě lže a udržuje světovou (tedy i ruskou a čínskou) veřejnost ve stavu permanentního napětí a velkého stresu – bez ohledu na to, zda ve válku věří nebo nevěří, či ať jsou… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

pultu a nežádá pro šiřitele těchto nepravd a válečných jestřábků trest nejvyšší? Co české ministerstvo pravdy? Co Jandovo myslící tank Evropské hodnoty? Co různé dozorčí neziskovky made in Seréš, jinak bedlivě sledující činnost vlády, mediální prostor a myšlení posledního občánka? Proč není potahován za šíření klamů, rozšiřování napětí mezi obyvatelstvem, rozdmychávání válečných nálad… Číst vice »

Naposledy upraveno před 9 měsíci uživatelem Haskuv Duch
Praded
Praded
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  basos

No teď zase prohlašují, že to je způsob jak dát vědět Putinovi, že vědí co plánují a tak je odrazují od napadení Okrajiny. To nevymyslí jen tak nějaký blbec.

cablik
cablik
před 9 měsíci

„Strašně se změnil.“ Chcípl PES chce přesvědčit Zemana, aby nepodepisoval pandemický zákon
https://cz.sputniknews.com/20220219/strasne-se-zmenil-chcipl-pes-chce-presvedcit-zemana-aby-nepodepisoval-pandemicky-zakon-17694414.html

„Takovou blbost jsem již dlouhou nečetl.“ Zeman promluvil o rozpočtu i národním ptáku
https://cz.sputniknews.com/20220218/takovou-blbost-jsem-jiz-dlouhou-necetl-zeman-promluvil-o-rozpoctu-i-narodnim-ptaku-17674385.html

Sláva Ukrajině! Poslanci TOP 09 v čele s Adamovou přivítali Zemana ve Sněmovně ukrajinskými stužkami
https://cz.sputniknews.com/20220218/slava-ukrajine-poslanci-top-09-v-cele-s-adamovou-privitali-zemana-ve-snemovne-ukrajinskymi-stuzkami-17677817.html

cablik
cablik
před 9 měsíci

To bylo jasné že se jedná o jejich drahý plyn a celý tzv západ je jejich území co je má živit to samé jako causa Huawei vždy se jedná v kapitalismu o prachy.

blafomet
blafomet
před 9 měsíci

Touha bohatnout je proti Bohu(pokud existuje).Ten dal všem lidem možnost užívat svět pro ovživu a dobro.Toto nepřijímá kapitalismus jako takový,tam se musí bohatnout,již bohatí musí být ještě bohatší.Bez ohledu na ostatní.

danny
danny
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  blafomet

To bylo do cca do konce 16. století. Zámořské objevy, především Indie a jihovýchodní Asie portugalskými a Španělskými mořeplavci otevřelo cestu k získání jejich bohatství. Obchodem nebo kolonizací. S nimi nastupuje nová síla, buržoazie. A její ideová základna – protestantismus. V řadě revolucí se kácí tzv. “tradiční společnost” (starší ji známe pod názvem feudalismus) a nastupuje “moderní společnost” (kapitalismus).… Číst vice »

basos
basos
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Mam dojem ze starej Martin Luther s jeho pribitym prohlasenim na tom kostele v tom nejede, a mimo toho on vlastne opajcoval Husa a Cesky Bratry. A jelikoz Luther byl Skopcak, tak mu to proslo.. Ale ani on v tom nejede, protoze prvni vlna byli Spanele a Portugalci, nasledovani Talianama a tito jsou sychr Katolici. Ale jinak mas… Číst vice »

danny
danny
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  basos

Jistě že šlo o moc a prachy. Ale všechny činy a zejména zločiny musí být přáním Vyšší moci. Musely být naplňováním tohoto přání. Pro blaho všech. I těch obětí. Tak byli vyvražděni polabští Slované, pohanští Prusové, Aztéčtí kněží obětovali zajatce, knížata a králové pustošili třicet let celou Evropu ve rvačce o moc a maskovali to náboženskými válkami,… Číst vice »

danny
danny
před 9 měsíci

Tak už se ukrové přímo v přímém přenosu servali jak koně.

basos
basos
před 9 měsíci

Oproti trendu zde, ktery se zabyva “kockovanim Ukru s Donbasem, potazmo s Ruskem, bych rad odbocil, a to Jak je mozne, ze USA ma tolik zemniho plynu z vlastnich zdroju? Vysvetleni o “shale cracking procedures” se mi skutecne nezda, vim jak se lide v USA bouri proti shale cracking bouri, a co to dela se spodni… Číst vice »

danny
danny
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  basos

Nejvíce ruského LNG nakupují USA. Ale to je i na našich vyvážených médiích. USA nechtějí plyn nebo ropu pro sebe. Mají svoje. Oni chtějí mít pod kontrolou ostatní producenty. A rozhodovat o tom, kdo, kolik, za kolik a jestli vůbec nějakou energii dostane. A tím mít další, velmi účinný nástroj ovlivňovat dění ve světě podle… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  basos

Je to veřejným tajemstvím, že amíci vykrádají plyn v Rusku a vydávají jej za svůj, s tím aby jej prodali hloupým Evropanům za 6x vyšší cenu. Dokud budou řídit ruskou ekonomiku podpindosové, změna nepřijde.

zemedelec
zemedelec
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Jim stačí ovládat Německou burzu s plynem a elektřinou.
Hlavně vytvořit dojem o nedostatku plynu,proto nechtějí spustit druhou větev Nord-Streamu.

danny
danny
před 9 měsíci

Právě sleduji ukrajinské weby. Už to leze. Řvou tam po sobě fest. Např.: Tři milióny občan Donbasu odjelo na Ukrajinu. Ale vrátili se zase zpět, protože na Ukrajině nebyli schopni najít práci. Lidé z Donbasu jezdí do Rostovské oblasti. Všichni vidí, že je do tuhého a právě Ukrajina na to doplatí nejvíc. Zítra… Číst vice »

vitezslav
vitezslav
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Souhlas, USA provokují k válce z ekonomických i politických důvodů, snaží se odstřelit Nord Stream 2 a nasadit Rusku válečné parohy aby zabránili ekonomické spolupráci zemí Evropy s Ruskem, což by definitivně vedlo ke kolapsu USA jako světového hegemona. Vláda UA nemá ozbrojené formace pravoseků pod kontrolou, nebo už na UA vládnou američtí úředníci a instruktoři.

zemedelec
zemedelec
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Vynikající příspěvek.
Tak jen tolik,tohle zdražování energii,je USA záměr,abychom si zvykli na ceny energii,za USA ceny.