Zbořil: Vědí politici, že je u nás příprava „agresivní války“ trestná? (plus video 6:06 – podrobněji)

Nevím, jestli si čeští politici uvědomují, že je u nás příprava „agresivní války“ trestná, stejně jako agitace ve prospěch přípravy „agresivní války“, a že záleží na výkladu slova „agrese“, aby mohli být pohnáni k trestní odpovědnosti, říká Zdeněk Zbořil.

Avatar
Zdeněk Zbořil

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

Tento týden začala olympiáda v Číně,  mezitím ale probíhají vojenská cvičení, přes naši republiku se přesouvá „obrkonvoj“ americké armády a kromě sto tisíc vojáků na hranicích Ukrajiny z Ruska, jak pořád slyšíme, tak se na druhé straně objevilo i sto dvacet tisíc ukrajinských vojáků.

Co nám k tomu můžete říct pane Zbořile?

„Je to opravdu pozoruhodná shoda událostí v době, kdy jsme přesvědčováni, že na území takzvané totalitní Čínské lidové republiky probíhají celosvětové Zimní olympijské hry, kde se setkávají lidé různých národů, národností a reprezentantů druhů sportu,  kteří mají sice také spolu bojovat, ale mírovými prostředky, podle pravidel  a přitom se na sebe usmívat a přát jeden druhému vítězství.
 
Na druhé straně evropská takzvaná demokratická část světa cení zuby na svoje potenciální nepřátelé a potenciální nepřátelé se zase brání tím, že shromažďují vojáky, zatím jenom na svém území a obávají se, že  „demokratické armády“ je napadnou,  a že se budou muset všichni nějak bránit,“ říká Zdeněk Zbořil v úvodu rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

My taky bojujeme, zatím na politické frontě…

„Česká republika k tomu přispěla pozoruhodnými výkony, jako byla výzva předsedkyně Poslanecké sněmovny, aby maďarský lid sice mírovými prostředky, ale přece jenom svrhl a doslova vyhnal řádně zvoleného ministerského předsedu Viktora Orbána a vybral si někoho jiného, zřejmě včetně té podivné politické strany velmi silně antisemitské, která se jmenuje Jobbik.
 
A také se uvažuje i o tom,  jestli náhodou na východních hranicích s Ruskem,  Běloruskem, Litvou, Lotyšskem, Estonskem a Polskem nezačne nějaký skutečný konflikt. Tam už se nemluví o mírové spolupráci, tam už se skutečně mluví o tom kdo kolik a komu dodal granátů, dělostřeleckých granátů a kdo je na to hrdý a kdo je za to odpovědný.

Nevím jestli si náhodou někteří čeští politici uvědomují, že u nás je příprava agresivní války trestná, případně agitace ve prospěch agresivní války,  a že záleží na výkladu jednoho slova „agrese“, aby mohli být pohnáni k trestní odpovědnosti. Jestli na to dojde dnes nebo zítra to je v podstatě jedno, protože to je zločin, který je  nepromlčitelný. Je tam sazba od osmi a více let, ale také zvláštní, výjimečný trest,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Zakladatel novodobých olympijských her by se asi divil…

„Takže je to podivná tvář světa – bílá-černá, veselá-smutná, kterou si jistě Pierre de Coubertin, když snil o obnově myšlenky olympijských her, nepředstavoval, nebo ho ani ve snu nenapadla. Ta umělecká díla a kouzlo umění, které spojuje národy, to se zdá už dávno podlehlo „zlatému teleti“ Mezinárodního olympijského výboru a jak zimní,  tak letní Olympijské hry jsou doslova eldorádem, územím el-doradem, kde je možné dolovat zlato. A navíc se i ta sportovní stránka omezuje ve prospěch sportů, které jsou finančně lukrativní.
 
Doufejme, že ani ta demokratická část poloostrova Evropa nebude orientována jenom na  zisk, který by ji mohl přinést její čin na obranu míru a bezpečnosti zemí, které jsou součástí Severoatlantického paktu. Také jsem si všiml, že vlastně  poslední prohlášení i českých politiků o této „smlouvě“  mluví jako o zemi: Severoatlantický pakt posouvá nebo odsouvá svojí východní hranici. Ale zapomněli jsme na to, že je to obranný pakt a že má podle prvního článku své Smlouvy uvažovat o mírovém řešení a teprve podle toho pátého se může rozhodnout o nějaké vojenské akci. Ale o „posouvání hranic“ v té smlouvě není žádná zmínka,“ dodává Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.

Chcete-li podpořit Novou republiku, přispějte na účet 2300 736 297 / 2010

2.9 29 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Plebej
Plebej
před 2 lety

Na autorovu otázku, zda-li ti politici vědí, že …?, lze odtušit, že vědí. Velmi dobře. A stejně tak i dobře vědí, že příprava agresivní (tj. zločinné) války je u nás beztrestná. Tedy pokud pasuje do směru US/EU politiky. V takovém případě se (i podle náhledu činovníků zdejšího státu) zcela jistě nejedná o agresi, ale šíření civilizačních “hodnot”.… Číst vice »

Ruda
Ruda
před 2 lety
Odpověď uživateli  Plebej

Tato myšlenka je správná. Unavený Západ čekal na Pravdu a Lásku, jinak by neměl žádnou motivaci. Teď jí má a zoufale se jí drží. Až taky zjistí co je pod sametem, bude velmi rozčarován.

cablik
cablik
před 2 lety

No jo pro ně to zatím není trestné chrání je globální moc tak proto chtěj válku a rýpou do Ruska. Nic netrvá věčně i na České nácky dojde.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Pane Zbořil, jen tak pro připomenutí. Před revolucí jsme dodávali vojenskou techniku do Libie (delfíny s bojovou výzbrojí). Do Angoly samopaly a další vojenskou techniku. Dokonce jsme podporovali císaře ve Středoafrické republice a na druhé straně jeho nepřítele Biafru. Do Nikaragui to samé. Pak např. Kuba, Alendovo Chile, Šáhův Írán…Jak poznám, co z toho mělo… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 2 lety

I mezi sportovci jsou hajzlíci. Norské biatlonové družstvo neustále provokuje a dehonestuje to ruské, protože nesoutěží pod svojí národní vlajkou (mimochodem je trockistická) ale pod zkratkou ROC, takže jací prý Rusové? To nevymyslíš.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  tomaskova

tomaskova musis jit do historie…a myslim Norska.. Norsko bylo pred i za valky takovej hovnonarudek rybaru a snad drevorubcu v ruznych zatokach – fjordech, kde se pestoval incest, chlast a bida… pro ilustraci si prectete nejake Norske autory z teto doby, treba Bjoesterne Bjoersona, “Synnove Solbaken” a tam se doctete jak opravdove Norkso vypada, a taky vam dojde… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

a z Norů namachrovaný blbce.

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  tomaskova

Myslím, že ne trockistická, ale vlasovská. A jinak. Kdysi, dááávno už tomu, jsem měl Norsko za prima zem a Nory za fajn lidi. Na druhou stranu dělat si úsudek dle jednoho družstva je zavádějící. Osobně si myslím, že mít sportovci, a to včetně těch ruských, skutečně sportovního ducha, tak účast na olympiádě právě… Číst vice »