413 idiotů tleskalo vstoje, že bude EU bez plynu

Díky lidem postrádajícím informace, zdravý úsudek a/nebo ovládaným emocemi je na členských státech EU páchán těžký hospodářský a sociální zločin. Místo vzájemně výhodné spolupráce je už dlouhodobě volena vzájemně nevýhodná nespolupráce, jak jsem napsal už dříve. Včera odpoledne se v plénu Evropského parlamentu hlasovalo o rezoluci „Sankce Evropské unie proti Rusku“. V původním návrhu bylo okamžité zrušení dovozu uhlí, ropy a paliva do jaderných elektráren. Velmi mnohé poslance to však dostatečně neuspokojilo, tři skupiny z různých frakcí nezávisle na sobě navrhly navíc zákaz dovozu plynu.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Návrh prošel 413 hlasy, 93 poslanců hlasovalo proti, 46 se zdrželo hlasování a téměř 150 nehlasovalo vůbec. Po vyhlášení tohoto výsledku většina přítomných poslanců povstala a ozval se jejich frenetický potlesk a jásot. Oni zvítězili, občané zemí Evropské unie prohráli. Z České republiky návrh podpořili za KDU-ČSL Šojdrová, za TOP09 Pospíšil a Niedermayer, za Piráty Gregorová, Kolaja a Peksa, za ODS Zahradil, Tošenovský a Vrecionová, a za ANO Charanzová a Dlabajová.

Proti hlasovali za SPD Blaško a David, za ANO Hlaváček, Knotek a Kovařík a za KSČM Konečná, za StaN kupodivu Polčák. Maxová (ČSSD) a Zdechovský (KDU-ČSL) se hlasování zdrželi. (Výsledky hlasování, strana 76-77: https://www.europarl.europa.eu/…/PV-9-2022-04-07-RCV_FR…)

Možná někdo řekne, že svým hlasováním poslanci vyjádřili jen svůj postoj k ruské agresi a vlastně o ničem nerozhodli. Jenže o jejich hlasování se opře Evropská komise a Evropská rada, která, možná, jediná prostřednictvím některých premiérů projeví vůli zachránit situaci.

Zrušení dovozu energetických surovin bude znamenat jejich absolutní nedostatek. Jejich ceny stoupnou nejen zvýšenou poptávkou při nedostatku na trhu, ale také spekulacemi vývozců (nejen Ruska), zpracovatelů, například rafinérií, elektráren, ale i koncových prodejců, pumpařů, dodavatelů tepla, atd. Zvýšené ceny energií se promítnou do všech cen, u některých výrobců naprosto dramaticky. Růst cen a inflace zvýší chudobu chudých a sníží blahobyt bohatých. Zásadně se změní spotřební koš. Spotřebitelé se budou muset omezovat na základní potřeby. Z toho důvodu se sníží odbyt mnoha relativně zbytných komodit a služeb. Klesne prodej např. textilu, bot, knih, skla, hraček, zájezdů, atd. Zkrachují nebo zredukují svoji činnost jejich výrobci, distributoři a poskytovatelé. Naroste nezaměstnanost a tím klesne výběr daní a zdravotního a sociálního pojistného. Bude nutné podpořit osoby absolutně ohrožené bídou, což znamená nutné neefektivní výdaje. Poroste bezdomovectví, další projevy sociální degradace a zločinnost… To jsou neodvratné důsledky nastávajícího velkého nedostatku energetických zdrojů, pro které idioti radostně zvedli ruku.

Odpovědnost za situaci nesou postupně zločinci, kteří podporovali násilný převrat Majdan, podporovali nacistické skupiny na Ukrajině, ostřelovali Donbas a způsobili genocidu tisíců Rusů, stavěli americké vojenské základny na Ukrajině (i jinde) a připravovali návrat jaderných zbraní na Ukrajinu, budovali tamtéž laboratoře pro biologické zbraně, aby dosáhli bezprostředního ohrožení bezpečnosti Ruska a tím ho vyprovokovali k agresi vůči Ukrajině. Nejpostiženějšími obětmi této politiky jsou mírumilovní obyvatelé Ukrajiny, ale i ti zblblí nacistickou propagandou, ruští občané a také občané členských zemí EU, nejvíce nejchudší v nejchudších zemích. Profitovat budou USA, které proces organizovaly, Čína a některé další země, přesněji akcionáři a majitelé korporací…

Za téměř tři roky nemohlo ujít mojí pozornosti, že velmi mnozí europoslanci bez rozdílu země původu bez stopy pochybností hlasují o věcech, o nichž nemají potuchy a navíc bez sebemenšího pocitu odpovědnosti. Jejich v naprosté většině zcela zbytečná vystoupení jsou určena pouze pro zviditelnění před domácím publikem, které se ovšem ke své škodě (až na vzácné výjimky) nezajímá o důsledky hlasování „svých poslanců“ a ve volbách rozhodují stejně povrchně jako jejich zástupci v Parlamentu..

Čemu se divíme, vždyť i sociální demokraté v německém parlamentu hlasovali v roce 1914 pro válečné půjčky v představě, že porazí Francii, Anglii i Rusko. Výsledkem byla Výmarská republika, hyperinflace, bída a „zachránce“ Hitler a další prohraná válka. Nyní to zkouší USA prostřednictvím vazalské německé EU a Ukrajiny jako nastrčené oběti, na které si má Rusko vylámat zuby, aby dolar ještě nějakou dobu vydržel. Figurky se mění, tažení na východ zůstává. Na obětech, včetně našich občanů zřejmě nezáleží.

***

Chcete-li podpořit tvorbu Nové republiky, její videopořady a panelové diskuze, přispějte na náš bankovní účet

2300 736 297 / 2010

IBAN: CZ54 2010 000 0023 0073 6297

Děkujeme.

 

3.9 16 hlasy
Hodnocení článku
23 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Byl jsem včera na demonstraci za demisi české vláda na Letenské pláni a od začátku do konce tam stáli dva policisté v civilu s páskou na rukávu “Policie” a natáčeli každé slovo, které tam kdo řekl do mikrofonu. Jak tak bedlivě všechno natáčeli, tak si říkám, “teď je tvoje chvíle”, tady tě konečně budou… Číst vice »

BillyJoe
BillyJoe
před 1 rokem

Buď se to Ruské Federaci povede a slavný “demokratický” západ se rychle sesype a nebo bude velká válka, kdy asi západ bude spoléhat na to, že rusové nakonec atomové zbraně nepoužijí. Budou spoléhat na to, na co všichni bezohlední vždy spoléhají. Budou spoléhat na to, že rusové ustoupí a řeknou si, že kdyby… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Evropská „solidarita“: Země EU se chystají bojovat o plyn! https://www.youtube.com/watch?v=whUMZ4daE1c Premiér Petr Fiala na kongresu oznámil, že jeho vláda chce v nejbližších týdnech přijít s komplexním pětiletým projektem zajištění energetické bezpečnosti České republiky. „Cílem musí být, se z ruské smyčky úplně vyvléci,“ řekl předseda vlády. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/energeticka-bezpecnost-fiala-kongres-ods-vyvleci-se-z-ruske-smycky.A220409_110334_domaci_kop Petr Fiala ani netuší o čem to mluví. Nikdo… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem

Stačí se podívat na mapu světa a vidíme, jak jsou rozdávány karty. Zatím to vypadá, že se formují tři mocenská centra. USA, Rusko a Čína. Okolo nich pak skupiny zemí, které budou sice velmi volně, ale přece jenom více spolupracovat s tou či onou velmocí. Jak moc bude to propojení silné bude otázkou intenzity… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MUDr. Ivan David, CSc.

Děkuji za upřesnění pohledu na věc. Jen bych dodal, že Rusko si toho handicapu je zřejmě vědomo a snaží se jej dohnat. Svědčí o tom mnoho věcí. U nás se o tom skoro vůbec nepíše, ale Rusko organizuje několik mezinárodních ekonomických fór. Ta největší jsou v Petrohradu, Vladivostoku a Ufě. Zúčastňují se jich stovky firem z celého… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem

EU je stejně zbytečná a navíc kontraproduktivní organizace jako Senát v ČR.

shoty
shoty
před 1 rokem

Pán doktor, musíte mať v tom EP nekonečne veľa námetov pre svoju profesiu. Až to vydáte knižne, bude to bestseller.
Teda, až to nebude zošrotované.

toto
toto
před 1 rokem

Často mne napadá, za koho tihle poslanci hrají. Podle hlasování to rozhodně není český občan. Vždyť při realizaci toho, co schválili, bychom se asi roky neohřáli, přestal by fungovat stát se všemi počítači, osvětlením i mobily, protože téměř vše je na elektrickou energii a o tu by nás naši milí bezduší poslanci s klidem připravili.… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem

Jaký lid, taková reprezentace. Blbci volí do čela blbce, vidím to kolem sebe. Kvalifikací je uječenost a mentalita fotbalového fanouška. Mně by, konec konců, mohlo být vcelku jedno, odkud proudí energie do mého domu a auta, do průmyslu a infrastruktury, kdybych nepoznal rozdíl. Kdyby měli připravený odpovídající plán dalšího vývoje, tak aby nás… Číst vice »

Prodost
Prodost
před 1 rokem

EU, stejně jak OSN jsou téměř od svých začátků instituce poslušné anglosaským, resp. skrytým privátním zájmům, ukrytým právě tam. Není to jen nepočetná skupina WASP – bílých anglosaských puritánů. V této době je to naprosto zřejmé i skutečným slepcům. Holt jenom idioti si toho, nejspíš jaksi programově, nejsou schopni všimnout. Fašismus a komunismus… Číst vice »

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Prodost

Prodoste, máš v tom zmatek, trpíš zřejmě v česku obvyklým syndromem roku 68 a antikomunistickou pomateností .. Komunismus není srovnatelný s fašismem, studuj ať tady nepíšeš hlouposti ..

Prodost
Prodost
před 1 rokem
Odpověď uživateli  maxim

Jo, Maxime, přít se s Vámi nebudu. Přečtěte si “Das Kapital” v německém originále. Je to fuška, stojí to za to. To, co vyučovali ve Vokovické Sorboně, či VÚMlech, či třeba ještě jinde, není nic jiného, než APOKRYF. Pokud snesete religiózní termín. Aktivujte tzv. metakognitivní proces, tedy přemýšlejte o svém přemýšlení. S Bohem

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Prodost

Moc jsem nepochopil, jak jste se od svého názoru ohledně kontroly EU a OSN dostal k fašismu a komunismu a dokonce tyto ideologie zamotal v jedno, ale zjevně máte ve všem naprosto jasno a je dobré vědět, že až budeme všichni s rozumem v koncích, máme za kým jít.

Prodost
Prodost
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Maximovi a JK. Že přes EU a OSN jsem se dostal k fašismu a komunismu a ty pak zamotal v jedno? Tak tedy: Fašismus je spojení moci korporátní a finanční s mocí politickou. Teď už to snad tedy víte. Zamyslete se, je to prosté a dokonce úplně jasné. A komunismus? To je naprostý opak, žádná korporace, žádná moc finanční, jenom… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Prodost

Děkuji za vaše poučení ohledně terminologie fašismu a komunismu, byť skutečnost je mnohem košatější. Ale stále jsem nevyrozuměl, jak jste se k těmto ideologiím dopracoval od své úvahy ohledně kontroly EU a OSN. Co jste tím chtěl říct? Že EU a OSN na základě toho, že jsou výkonnými orgány něčích zájmů, jsou představiteli fašismu… Číst vice »

heriot
heriot
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Prodost

Prodoste. Jistě když “skladník může číst Vergilia v originále”, proč by si Prodost nemohl přečíst v originále Kapitál, že…Vy jste strašný demagog a pořád chcete někomu radit, aby se dovzdělal. Což to učinit sám a sám začít přemýšlet. Pokud Vám tedy jde o princip a ne o to tu šířit propagandistické mantry… Ono stačí se rozhlédnout pro koho… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Prodost

Plácáte nesmysly!