Orbána je třeba potrestat!!!

Dnešní Kosa není o Ukrajině, respektive ne tak úplně! Nýbrž je o důsledcích a konsekvencích drtivého vítězství Viktora Orbána v Maďarsku.

Sotva všichni ti jedině správní pochopili, že jejich koně u Maďarů těžce propadli tak, jak si to nikdo z nich ani ve zlém snu nepředstavoval, okamžitě přešli do protiútoku!!!

Daleko rychleji, než bych byl osobně čekal. Což svědčí o několika věcech

    • ti jedině a vždycky správní na evropské úrovni nedisponují ani kapkou studu
    • když jim chybí stud, pak od nich nelze čekat sebereflexi
    • když neexistuje stud a sebereflexe, pak si rádi osvojí pozici tzv. karatelů – přesně takhle se přece nazývali Kyjevští, když prohlásili obyvatele Donbasu za teroristy a šli je za to, že měli jiný názor na puč v Kyjevě, potrestat. A dnes trestá Západ! V tomto případě Maďarsko a Orbána. Respektive – Maďarsko za Orbána. Že si ho dovolilo znovu, s ústavní většino, počtvrté za sebou postavit do čela země!

V celé Evropě, pokud vím není vláda, kterou by sestavila jedna jediná strana, natož, aby disponovala ústavní většinou. Jen v Británii a právě v Maďarsku! Británie, se svým ryze většinovým, jednokolovým systémem je speciální případ. Ale jinak jen více či méně zoufalé koaliční slepence nebo rovnou menšinové vlády, žijící politický život z ruku do huby.

A Maďaři si DOVOLÍ (ta drzost, že Markéto II. Tlamatá nebo Ivane Bartoši, či Marku Rutte!) už po čtvrté svěřit svůj osud do Orbánových rukou!!! Když my jim přátelsky radíme, aby tak nečinili!

Když neslyší na přátelské rady, tak holt jim to vysvětlíme jinak – po našem, karatelsky, sankčně! V tomto oboru jsme opravdu dobří, v tom vynikáme. A vedle toho také ohledně v používání dvojí morálky. Jednu pro nás a ty naše, druhou pro ty, co nám nevoní nebo přímo vadí!

Nejsem tím překvapen, tohle všechno dávno vím. Jen mne skutečně nenapadlo, že Brusel udeří už pár hodin po definitivním sečtení hlasů.

Evidentně evropské papaláše naprosto nezajímá, co si myslí maďarský suverénní volič. A už vůbec se neobtěžuje myšlením, že když Orbán, díky vůli voliče disponuje po čtvrté za sebou nejen parlamentní, nýbrž ústavní většinou, pak je to zcela zřejmé potvrzení faktu, že maďarští občané jsou přesvědčeni, že jeho vláda zemi vysloveně prospívá! Je v Evropě ještě nějaká země, která by si o své vrchnosti myslela totéž? Nebo se už jen volí ze zoufalství?

Já vidím to druhé!!! Napříč kontinentem.

Ale Brusel je Brusel! Platí jen jedině a vždycky správný názor.

Orbána/Maďarsko je třeba srazit na kolena, že Marku Rutte? Cituji vás správně?

Takže Brusel neváhal a zahájí s Maďarskem disciplinární řízení, jek řekla europoslancům ve Štrasburku předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. První krok podnikne EK v souvislosti s nerespektováním pravidel právního státu ze strany Maďarska, které v důsledku může čelit pozastavení čerpání peněz z unijních fondů.

Maďarské úřady o zahájení procesu informoval evropský komisař pro rozpočet a správu Johannes Hahn. Ten rakouskému tisku podle agentury APA sdělil, že rozhodnutí EK souvisí s podezřením na korupci a s problémy s veřejnými zakázkami.

Podobně se vyjádřila ve Štrasburku i von der Leyenová, podle které je v Maďarsku problémem zejména korupce, pravidla právního státu však podle ní středoevropská země narušuje i v jiných ohledech. Budapešť podle ní dostala možnost vysvětlit svou pozici a odpovědět na otázky EK.

„Důkladně jsme tyto odpovědi vyhodnotili a rozhodli jsme se, že je na čase se posunout o krok dál… Proto nyní pošleme formální dopis, abychom mechanismus podmíněnosti (mezi vyplácením peněz z unijních fondů a dodržováním principů právního státu) zahájili,“ řekla von der Leyenová.

Maďarsko je první zemí, která čelí tomuto konkrétnímu mechanismu, zavedenému na začátku roku 2021.

Takže Maďarsko porušuje principy právního státu? A Česká republika, když umlčuje po desítkách nepohodlné weby a to bez sebemenší opory v zákoně, nikoliv? Když její nejvyšší státní zástupce vyhrožuje všem, kteří by veřejně projevili politicky momentálně nevhodný názor, vězením??

A ta korupce?

Jak to, že EU, ačkoli ji demonstranti na stotisícových, půl roku trvajících demonstracích proti korupci v Sofii a jiných bulharských městech k tomuto kroku přímo vyzývali, tenkrát ani nemukla! A Bulharsko, spolu s Rumunskem je přímo semeništěm korupce a zneužívání evropských fondů? Pokud už jste zapomněli, pak Kosa o tomto referovala na podzim 2020 v článku

Bělorusko, Kypr, Řecko, Bulharsko – jak se to rýmuje?

Ale nechoďme na Balkán! Pamatuje si snad někdo z nás, že by EU sebeméně zajímalo, že se v České republice kradlo jako o život za časů Topolánkovsko-Kalouskovsko-Nečasovské famiglie? Proti níž se podařilo svolat největší demonstrace v historii samostatné České republiky? Jasně – nepamatuje. Nemá proč! Protože žádný vašnosta z EU nedorazil a nezajímal se!

Komisařka Věra Jourová (kdysi ČR, dnes EU), hlavní eurosojuzní übercenzorka

Kdo to ovšem pamatuje velmi dobře je jistá Věra Jourová. Která se tenkrát stala obětí zvůle vládnoucích korupčníků a jistého Janka Kroupy. A skončila v base a dostala se z ní jen souhrou šťastných okolností. Aby se na protikorupční vlně nejdříve vyvezla do vysoké české politiky na židli ministryně pro místní rozvoj a následně ji komplot dvojice Zeman – Babiš poslal na dvě funkční období do Bruselu!

A právě ona je nyní odpovědnou papaláškou za náležité pokárání a účinní trestání Maďarska a Orbána! Jourová osobně!Je sotva uvěřitelné, jak všechno tohle zapomněla a stala se součástí karatelského programu, jehož před tím byla obětí! Stejná Jourová včera na Radiožurnálu v jeho hlavní zpravodajské relaci po dvanácté hodině – část Komentáře, která začala ve 12:10 hod, viz link

čas 12:16:35 min konstatuje:

Evropská komise zahájila s Maďarskem řízení kvůli nerespektování právního státu, kvůli podezření z korupce, machinacemi s evropskými penězi a veřejnými zakázkami, nezajištění právně čistého a bezpečného prostředí, řízení, které může skončit odejmutím evropských peněz.

Aby o chvíli později to řekla na plná mluvidla

 řada vlád členských států odmítá platit Orbánův režim!!!!

Zde cituji Jourovou doslova!!!

Čímž potvrdila jen to, co jste četli – že zkrátka pranic neplatí, co si maďarský volič myslí o svém staronovém premiérovi, ale důležité je jen to, jaký názor na něj drží nějaká Jourová a Rutte!!! A další podobní!!! Prostě ti, co mají vždycky pravdu a jsou vždycky správní a do zadku mají tu jedinou správnou díru!!!

A tihle nám dnes a denně vykládají o demokracii, demokratických principech a právním státu! A školí z nich celý svět. Ať chce či nechce! A klidně, jak je zakořeněno v evropské tradici- ohněm a mečem! Srbsko, Libye, Irák, Afganistan, Sýrie mohou vyprávět!

A to konstatuji jako trvalý a neochvějný příznivec instituce zvané Evropská unie. Kterou ve své podstatě držím za životně důležitou a nenahraditelnou, má-li Evropa hrát trochu důstojnou roli v budoucnosti. Není k ní alternativa. Ovšem až po tom, co bude vyrvána z rukou těm, co ji ukradli pro sebe a udělali z ní klub ekologické liberalistických fanatiků! A až se vrátí ke svému původnímu poslání!*)

Tohle je dnešní hlavní téma Kosy!

 

*) redakce Nové republiky nechce milému Petru Vlkovi z Kosy brát iluze, ale po zkušenostech s Evropskou unií za posledních deset let se domníváme, že EU je nedemokratická a nereformovatelná a slouží k ekonomickému, a vzhledem k angažmá v ukrajinském konfliktu, i fyzickému zničení kdysi dávno prosperující a mírové Evropy.

2.5 6 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 9 měsíci

Co se týče posledního odstavce,tak v tom je-při vší úctě- autor článku totálně mimo a naivita s ním přímo mlátí.

Plebej
Plebej
před 9 měsíci

Reakce EU parlamentu ukazuje na to, že ve strukturách EU probíhá proces přeformátování její původní role. Instituce, která byla zrozena, aby prosazovala zájmy mocných korporací či dvou vedoucích mocností, se neklamně fašizuje a přestává předstírat, že by měla cos společného s institucí demokratickou, která respektuje názorovou pluralitu a nár. zájmy jednotlivých členských zemí. Přichází… Číst vice »